Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más próbált már így etetni?...

Más próbált már így etetni? Lefejt tej és elkészített tápszer keverve.

Figyelt kérdés

2 hónapos a kislányom, a tejem kezd elapadni minden igyekezet ellenére(éjjel-nappal 1,5-2 óránként sőt gyakrabban vagy mellen volt vagy fejtem, szoptatós teák hada, karamalz, homeo stb) ráadásul annyira kis ügyetlenül szopik, hogy ha értékelhető mennyiségű anyatejet akarok beletukmálni, ahhoz le kell fejnem (ami így is kevés neki) és pótolni még hozzá tápot. Cumiból viszont úgy eszik, mint a vett malac :)


A tej és kikevert tápszer mehet egy cumisüvegbe? Szerintem igen, mert úgyis egy gyomorba megy, mindegy hogy lefejem, megeszi cumiból majd két perc múlva a tápot eszi szintén cumisüvegből...

Rosszul gondolom?


Légy szíves a kérdésnél maradjunk, szoptatási tanácsot most nem kérek a kereslet-kínálatról :)

Köszi előre is a válaszokat és ha bármilyen hasonló tapasztalatotok van, azt is megköszönöm.


2012. szept. 5. 14:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

sztem külön add,nem hinném h jó keverve


én azért adnék tanácsot,de nem azt h legyél fejőstehén és folyton mellen legyen: inkább várj 3-4 órát-addig adj neki inni,kicsit nyügi lesz,de megéri ha beválik-és lehet ha akkor jó sok tejed lesz. nekem ez vált be a gyakori szopizás nem mert a mellnek nem volt ideje telítődni.


köszi ha elolvastad :)

2012. szept. 5. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
ügyetlen szopira bimbóvédő is jó! főleg ha cumisüveggel meg ügyi
2012. szept. 5. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

persze hogy lehet

én is fejtem és kevertem tápszerrel

semmi gond nem volt

2012. szept. 5. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

jah azt nem tudom jó e keverve

mindenesetre én így csináltam

2012. szept. 5. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Két babámnak kellett fejni-pótolni,én sosem kevertem.

Azért,mert úgyis a gyomrába megy? én sem turmixolom össze magamnak a köretet a hússal, pedig az is egy helyre megy...

2012. szept. 5. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
nah ezek szerint ezt a keverősdit jól el rontottam
2012. szept. 5. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Mondjuk ez tényleg elgondolkodtató hogy a pociban úgyis össze keveredik...... Nemtom. Olyan sok mindent lehet ma már olvasni. Mondjuk a tápszerre nincs de a tejpépre rá van írva hogy nem tejjel kell összekeverni. Nos kislányom 14 hónapos és egy hete így kapja (sokkal jobb íze van) Szóval ha az adott mennyiségű tápit bekavarod a megfelelő előírás szerint és hozzá öntöd az anyatejet nagy gond nem lehet. Nézd a reakciót ha nem látsz gondot akkor a miért is ne? Ahogy írod odabent úgyis keveredik. Én mondjuk anno úgy csináltam hogy 50 mili be volt mellettem kutyulva és mikor elkezdte rángatni a cicit mert "kifogyott" gyorsan oda adtam neki. Nektek így nem menne?
2012. szept. 5. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nekem a védőnő és a gyerekorvos is azt mondta, hogy ne keverjem. Már csak azért sem szerintem, mert ha előbb az anyatejet adod, azt tuti megeszi és tápszerből kell kevesebb. Ha kevered és marad, akkor prdig az értékes anyatejet is dobhatod ki.
2012. szept. 5. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Van az utolsó kommentbe is igazság....... :/ Hm, védőnő mit mond?
2012. szept. 5. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Azért a két tippet köszi, mert ezek nem a szokásos "sokat tedd mellre és majd lesz tej" ötletek voltak.:)

Akkor próbálok ritkábban fejni és úgy kb kijön a 3 óra...


Bimbóvédő meg eszembe se jutott, mert fájni nem fáj semmi így azt hittem az csak arra való, de rákeresek, hátha azzal ügyesebb lenne. Mondjuk a vérmérséklete is hajmeresztő, annyira agresszíven eszik, úgy kell lefogni :D fejelve lendületből ráugrik és ráharap a cumira is, mint egy kis cápa, az üreset úgy kell kitépni a szájából. Pedig bőven megeszi a javasolt napit.


Védőnő csak hümmögött rá, hogy hát ha szopi után rögtön kapná akkor miért ne mehetne elvileg egybe, de egy mondattal később meg hogy azért mégis jobb lenne külön....azaz nem tudja :(

Mondjuk kiönteni nem szoktam soha, mert akkora zabagép, hogy szárazra szívja a cumisüveget :))

Vagy legyen úgy, hogy lefejt tej egyik üveg és táp a másikban egy hosszabb büfiztetés után?

2012. szept. 5. 15:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!