Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislányom hétfőn lesz 4...

Kislányom hétfőn lesz 4 hónapos. Sokszor nem hajlandó enni. Mitől lehet ez? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Szóval egész jól ment mostanában már a nap, 6-7 fele kelt, aztán aludt kb 11-ig, akkor megint kaja, utána általában 14-17-20 óra. Könnyen elaludt este. Most pár napja "megbolondult". Volt, hogy este is nehezen aludt el, napközben állandóan hisztizik alvásnál (sajnos a karomban alszik el, ott is alig tudom lenyugtatni, mert üvölt általában 5-10 percet). Az evés a legújabb, tegnap és ma a 3. (14-15 körüli) evésnél egyszerűen nem akart enni, nagy nehezen "letuszkoltam" 90 ill. 60ml tápszert. Most este pedig megint nem akar enni, hisztizik, már fél órája szenvedek, most otthagytam és halál jól el van a kiságyba, vigyorog rám! Már 7 hetes kora óta átalussza az éjszakát, most ha nem eszik este, akkor éjjel gondolom felkel, nem lenne jó, ha visszaszokna. Fél 6-kor evett utoljára, 170ml, most 9-kor nem akar! Van ötletetek, hogy mi történt, mit csináljak? Mennyit kéne amúgy napközben aludnia? Néha arra gondolok, hogy azért hisztizik altatáskor, mert nem álmos, de akkor gondolom nem aludna el? Hogy fog így valaha is a kiságyba elaludni, ha a kezembe is megy a hiszti? Köszi a segítséget, eléggé kivagyok!
2012. szept. 5. 21:36
 1/6 anonim ***** válasza:

Saját tapasztalat:

1. másfél évesen kéri majd, hogy tedd a kiságyba aludni, addig a karodban fog

2. gasztroenterológushoz járunk 5 hós kora óta (most 2 éves)

2012. szept. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Letettem hasra (mindig úgy alszik), lekapcsoltam a villanyt, kb. 5 perc múlva minden sírás nélkül elaludt! Nagyon rossz érzés, hogy nem "értem" a saját lányom. Miért jártok orvoshoz? Valami hasonló miatt? Sokat bukik is, de most már úgy látom, hogy talán az új tápszer javított a helyzeten.
2012. szept. 5. 21:59
 3/6 anonim ***** válasza:
esetleg nem most állna át a 4 oras ciklusra? nalunk ilyen nem volt, de lehet nalatok meg pont ez lenne a megoldas. Azzal szamolj, hogy ha most at is alussza az ejszakat, ha beindul a mozgasfejlodese meg a fogak, kelni fog, nem is keveset. A lanyom nappal 3-szor aludt 40 percet ennyi idosen, lehet tenyleg nem álmos
2012. szept. 5. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Azzal, ha átáll 4 órás kajálásra csak az a bajom, hogy eddig is már csak 5X eszik egy nap, akkor meg csak 4X fog, vagy kelhet (kelthetem) fel enni éjfél körül. Tisztában vagyok vele, hogy lesznek még alvási problémák, de az nem azért lesz, mert felkel enni, ez olyan "visszalépésnek" tűnne. Aludni úgy alszik általában, hogy reggel 6-7 kelés, fenn van 8-9-ig, utána alváa 10-12-ig. Utána pedig minden étkezés után alszik kb 30-60 percet. Este a 17 órai étkezés és a fürdés között sokszor nem alszik, de mostanában próbálom inkább, hogy hagy aludjon egy fél órát, mert mire odaérünk, hogy fürdés, már nagyon nyügős. Szóval a nyüglődésből gondolom, hogy álmos, meg, hogy be is alszik.
2012. szept. 6. 08:54
 5/6 A kérdező kommentje:
Ja, nem kelt fel enni éjjel, aludt fél 8-ig.
2012. szept. 6. 08:54
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia. Én lányom most lesz 6 hónapos és 4 hónapos kora óta 4x eszik 1 nap tápszert (félálomba tudom csak megetetni amúgy nem enne tápszert..szerintem utálja:( ). Nem fogad el többet. Szerencsére kezdi már megszeretni a rendes ételt, és napi összesen kb. 200g főzeléket/gyümit/tejpépet (éppen amit adok) eszik.

Lehetséges, hogy fogzik, vagy a front is bezavarhat az evésbe. Szerintem minden baba változik..hol jobban eszik, hol kevésbé. Én lányom nappali alvási szokásai hónapról hónapra változik...az evésről nem is beszélek. Egy ideje átaludta az éjszakát most megint hajnal 2-3 körül kel egyszer enni. Nekünk a napirend nem működik, mert lányom alakítja úgy ahogy éppen kedve tartja. Este viszont 7-8 között már mindig alszik.

Kitartást:)

2012. szept. 6. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!