Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Igény szerinti szopi, de mi a...

Igény szerinti szopi, de mi a határ?

Figyelt kérdés
Születése óta igény szerint szopizik a lányom, holnap lesz 3 hetes. Tegnapig nagyon jó volt, kb 2 óránként kért enni, és fél óra alatt végzett, magától kiköpte és már aludt is. De tegnap és ma szörnyű volt, az evés 1 óráig is eltart, és miután elalszik, max 40-50 perc múlva ébred, és megint tátog, hogy enni kér, és addig üvölt, amíg nem kap. Utána nyugi van. Olyan is volt, hogy 4 óra hosszáig szopizott néhány 10 perces szünettel, ami rengeteg. Tudom, hogy most van a fejlődési ugrás 3 hetesen, de ez az egész napos szopizás normális? Hagyjam? Cumit nem akarok neki adni, mert a tesó most szokik le, és ne lássa, hogy a Hugi kap, meg amúgy se, viszont sírni se akarom hagyni. Szóval mit tegyek, folyton etessem, amíg lezajlik ez a remélhetőleg csak pár nap, vagy egyéb megoldás?
2012. szept. 6. 18:38
 1/5 anonim ***** válasza:
21%
Szia! Ne haragudj,kicsit off leszek,de mintha csak én írtam volna ki ezt a kérdést. Ugyan így szenvedek és is a babámmal napok óta, tegnap volt 3 hetes. Én próbáltam a 3 órát eleinte,de nem ment. Max két órát bír ki ,de van,hogy annyit se. Szopik és már egy óra múlva tátog,ordít és addig sír,míg meg nem szoptatom. Az egész napom ebből áll már napok óta. Őrület van! Tegnap és ma már adtam neki tápszert is,mert egyszerűen hiába szopik már sokadjára, nincs mit szopnia,mert üres vagyok. Így,hogy kapott tápszert egyszer-egyszer, legalább aludt. Jól lakott és aludt ma is 3,5 órát délután. Nem tudom te kipróbálod-e a tápszert.én végső elkeseredésemben adtam neki és nem bánom. Ma legalább nyugalom volt.. Cumizik is,az is sokat segít. Esetleg próbáld meg, a nagyobbnak meg kéne értenie,hogy az már a babáknak való. Kitartást kivánok neked(is)!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2012. szept. 6. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

nálunk is ez volt. de a babámnak ha hamar adtam enni újra, akkor még jobban üvöltött a pocakfjástól. így én arra a kompromisszumra jutottam, hogy 1,5 órát legalább várok 2 szopi közt. akkor is ha sír. viszont ezen kívüli időben ő döntheti el, mikor akar enni.


ezek a durván sűrű evések tényleg csak kb.3napig tartottak minden fejlődési ugrásnál.


kitartás!

most már 4 hónapos és már van, hogy 1-1,5 órát nézelődik, játszik és szó nélkül bealszik.

2012. szept. 6. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Pár nap, és felszaporítja magának a tejet. Tudsz a nagyobbal játszani babával a ciciden is, nem? Amikor meg alszik a pici, akkor mosogatsz, főzöl, stb. Szerintem szánd rá még azt a pár napot. És igyál sokat. Nagyon ajánlom a Humana instant szoptatós teáját, én imádom, irtó finom, és csak azért nem iszom rendszeresen, mert bődületesen sok tejem van tőle.
2012. szept. 6. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
nekem volt olyan, hogy egész nap rajtam lógott. estére hulla voltam, de valahogy így éreztem rendben. igaz, nekem első baba. a másodiknál következetesebb leszek, de nem fogok az órához ragaszkodni akkor sem. Szerintem jól csinálod most. Nem hinném, hogy éhes, anya kell neki, és anya=cici. :-)
2012. szept. 7. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez nálunk is igy volt szoptasd amenyit igényli szüksége van rá.ajánlom a laktoherb tejszaporitó teát vagy a mecsek tejszaporitot én is iszom és még minddig szoptatok 17.5 hónapos kislány anyukája.sok folydékot igyál kb.napi 2litert.
2012. szept. 7. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!