Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha megcsináltam a tápszert és...

Ha megcsináltam a tápszert és kicsit felmelegítem betehetem a hűtőbe hogy aztán következő evésnél felmelegítsem újra? Ez nem ártalmas?

Figyelt kérdés

100 ml tápszert csinálok és felmelegítem egy kicsit aztán beteszem a hűtőbe. Nem baj ha utána megint felmelegítem?


Az baj ha kicsit darabkás marad a tápszer melegítés után?

Előre is köszönöm a válaszokat!

2 hetes baba anyukája


2012. szept. 7. 12:18
 1/8 anonim ***** válasza:

Most jól értem, hogy melegen akarod berakni?De miért..várd meg míg kihűl.

Egyébként én mindig azt a tápszert raktam el köv. etetésre ami megmaradt.Csak éjszakára csináltam előre, hogy ne kómásan kelljen éjszaka kotyvasztanom.Nem lesz baja az újra melegítéstől.

Nagyon pici még a babád, így szerintem még legalább 2 hónapos koráig csináld neki frissen.Egy idő után úgy is tudod mennyit eszik, hidd el nekem.De ha marad, akkor rakd lezárható akár anyatejtároló dobozba, és köv. etetésig nem lesz baja.

Nem tudom melyik tápszert használod, de nekem a BEBA és a Milumil sosem volt darabos, ellenben 1szer kaptam ajándékba HIPP tápszert, na az az istenért sem akart feloldódni rendesen.

2012. szept. 7. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Én mindig felmelegítem a vizet, megcsinálok egy nagyobb mennyiségű tápszert, gyorsan lehűtöm és megy a hűtőbe. A védőnő mondta, hogy lehet így csinálni és ezt a kész tápszert 24 órán belül kell felhasználni. Eddig még nem volt baja a babámnak.

2012. szept. 7. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Hűtőbe tétel előtt miért melegited fel? Hideg vizből készited?


Elmondod, miért csinálod igy? Lehet, hogy vannak praktikusabb módszerek is!

2012. szept. 7. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
nem kell elaprózni, nyugodtan megcsinálhatsz egy nagyobb mennyiséget. Várd meg míg szobahőmérsékletűre hűl és úgy tedd a hűtőbe. Egyébként 2 gyerek után elmondhatom, hogy semmivel sem problémásabb venni egy vízforralót, felforralni benne egy nagyobb mennyiségű vizet és amikor kell tápszer, a vízforralóban melegíted fel a kívánt hőmérsékletűre a vizet. (10 másodpercre bekapcsolod, de ezt ki kell tapasztalni.) és így legalább friss tápit kap a babó.
2012. szept. 7. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Természetesen nem melegen teszem be a hűtőbe, hiszen mire megeszi a felét, kihűl. De igazából nincs is minek kihűlnie mert szoba hőmérsékletű forralt vízből csinálok neki 100 ml tápszert, azt kicsit felmelegítem és csak a felét eszi meg. 50 ml beteszek neki a hűtőbe és amikor legközelebb éhes, azt melegítem fel újra. Ez nem ártalmas?


Éjszakára én is előre gyártom, de ha nappal eszik akkor inkább frissen csinálom meg. Azért nem csinálok neki nagy mennyiséget mert nem tudom mikor eszik tápszert. Inkább ciciztetem ha lehet, de ha már nagyon nem bírja akkor adok neki tápot.


Ja, első: Milumil tápszerünk van és bizony darabkás marad. :( Nem tudom hogy ez baj-e.

2012. szept. 7. 13:38
 6/8 anonim ***** válasza:
a Beba a legjobb, adj neki azt inkább. Mi is kipróbáltunk mindent, de egyedül a Beba jött be mindenféle szempontból.
2012. szept. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Jesszus! NEM SZABAD! Minden tápszerre rá van írva, hogy frissen kell elkészíteni és utána amit nem evett meg, azt ki kell önteni! Miért vagy lusta éjszaka frissen bekeverni neki? 2 perc alatt elkészülsz vele! Ha tudod hogy 50-et eszik meg, akkor keverj be neki csak 50-re elegendőt, miért keversz 100-at? Nagyon nem egészséges a babának, ha bekevered majd lehűtöd és újra felmelegíted... figyelj oda és a többi kommentezőt sem értem! A babád a legfontosabb, szánj rá elég időt és figyelmet!
2012. szept. 8. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Miért csinálsz 100 ml-t? Hogy jön ki a 100? 90 ml víz + 3 kanál táp? Akkor csinálj 60 ml vízben 2 kanállal tápot. Minden táp dobozán ezt a 90ml+3 kanál tápot írják, de szerintem itt az arányok a fontosak.


3,5 hónapos, 2,5 hónapja tápos kisfiú anyukája.

2013. febr. 19. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!