Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha a babám még nem jött rá...

Ha a babám még nem jött rá hogy kell felülni magától, de ha leültetem valahova akkor már nem imbolyog csak egy kicsit akkor az is árt a gerincének?

Figyelt kérdés
6 és fél hónapos a babám. Nagyon szeretne ülni, de még nem jött rá hogyan kell. Ha felültem egyensúlyoz a kezével és szépen tartja magát. Persze egy kis idő után eldől. Persze nem ültetem állandóan, csak néha. Baj lehet ebből később?
2009. júl. 29. 11:27
 1/5 anonim ***** válasza:

Elvileg nem szabad, csak az öledben, vagy ha fogod.

Pár hét és úgyis megtanul egyedül felülni.

Persze a "néhától" nem lehet semmi baja :)


Az én babám 1 hete ült fel magától, 7,5 hónapos, azóta csak ül egész nap, tök ari :) Csak még visszafeküdni nem tud rendesen, így sokszor elbukik :S

2009. júl. 29. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha csak néha, akkor az annyira nem ártalmas. De amíg nem tanul meg magától felülni (ami általában mászásból jön), addig terheli a gerincét az ülés, amikor te ülteted fel. Én 8 hósan kezdtem el ültetni, mikor mentünk a védőnőhöz és a mérlegen már fekve nem fért el, így ültetni kellett. De addig itthon csak pihenőszékben majdnem fekvő helyzetben, amíg evett, illetve ölben, háttal nekem támasztva amikor nagyon muszáj volt és csak a szükséges idegig. Ahogy megtanult mászni, rá néhány napra már fel is ült magától!
2009. júl. 29. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

1.vagyok!

Az én babám oldalra fekszik, felkönyököl, aztán kinyújtja a karját és úgy tolja fel magát ülőbe :) Még nem mászik, csak kúszik. Nagyon édes volt, ahogy gyakorolt, még nem jött rá, hogy kell felülni, és így féloldalt forgott körbe :)

2009. júl. 29. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ezért írtam, hogy "általában"... :)

Tényleg furi lehet a babád, ahogy könyöklésből felül! Az én fiam mászásból tanult meg, de mindent (felállást, felülést, stb.) az ágyon kezdett el gyakorolni.

2009. júl. 29. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, nem lesz semmi baja. Lányom most 8 hós. Már 3 hónapja magától tud ülni, de se felülni, se kúszni, mászni nem hajlandó. Ez szerintem teljesen egyéni dolog. Még megfordulni sem akart sokáig, pedig előtte már láttuk, hogy meg tudja csinálni.
2009. júl. 29. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!