Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elviheti anyós a vendégek...

Elviheti anyós a vendégek előtt mutogatni a 10 hós babát, anya-apa látóterén kívül? Vagy hány hós kortól viheti el?

Figyelt kérdés
Alig ismeri, jó, ha 5-10 percre látja 1-2-3 hetente, akkor sem nagyon foglalkozik vele. A vendégek előtt persze "villogna". Most hagyjuk ezt a részét, a lényeg, hogy a babának mégis jó, ha megismeri a nagyit, ezért eltiltani nem akarom. Viszont alig hogy megkapja a kezemből, eltűnik a látótérből vele, és úgy látom, a kislányomat megviseli, sírásra görbül a szája. Erőlteti a figyelme elterelésével, de nem használ. (Amúgy egyedül tudom hagyni 5-10 percre a járókában.) Akkor most jó ha engedem vagy nem? Ha nem, mikortól hagyjam?
2009. júl. 29. 12:18
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
És kicsit hülyén jön ki, hogy pl amikor a kezébe kerül a kislány, még leköti a figyelmét, amit mutat, nem sír, én meg fuok ki utánuk az udvarra, mert esetleg kiérve lehet, hogy már sír, ki tudja, ha anyós nem az ő érdekeit tartja szem előtt, és nem az a reakciója volt rá eddig, hogy visszahozza a biztonságot jelentő anyához?
2009. aug. 1. 12:15
 12/13 anonim ***** válasza:

Utolsó válaszoló vagyok.

Szerintem tedd azt, hogy ha sír nála a kicsi, egyszerűen vedd át tőle. Te vagy az anyja, ha Te így látod jónak, és ezzel megnyugszik, akkor minden további nélkül vedd vissza.

Gondolj csak arra, hogy a kicsid amikor elkezd nála, vagy másnál sírni, csak rád vár és benned bízik 100%-al, hogy visszakerül hozzád. Idő kell a babáknak, hogy megszokják mások társaságát, főleg ha nem látják őket minden nap. Emlékszem, mikor az első lányomat először hagytuk anyuméknál pár órára, míg elmentünk nagybevásárlásra, olyan sírást rendezett, hogy még. Idő kell nekik és azt nem lehet erőltetni, majd ha nagyobb lesz máshogy fog viselkedni. Még nagyon picurka.

2009. aug. 2. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2009. aug. 3. 16:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!