Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Én nem csináltam soha a sírni...

Én nem csináltam soha a sírni hagyós altatós módszert, és most hogy megpróbáltam (8 hósan), úgy látom, nem tud így elaludni, éber és sír és néz kifelé, és hisztizik, van ilyen?

Figyelt kérdés

Olvasom a véleményeket sírni hagyás- nem hagyás- altatás témában, sokan azt vallják pszichológusok, hogy a baba sírással altatja magát a REM fázisokban, és ha kikapom csak elrontom.

Most 8 hónapos a babám, és kezdek kikészülni az ébredésektől+ most már tutti vagyok hogy nem éhes, mert hozzátáplálok és jóllakik+ már nem görcsölök hogy elapad a tejem, ha nem szoptatok éjjel. Itt volna az ideje az átaludt éjjeleknek... ha felriad és megszoptatom, alszik tovább... ha rázom a fenekét, alszik hamar... ha hagyom sírni, csak egyre éberebb lesz, hisztizik, néz ki a rácson és engem vár. van ilyen? vagy azzal tennék jót ha hozzászoktatnám hogy aludjon? annyira szívet tépő a sírást hallani. nem nyöszörög hanem sír hisztizik, nem kap levegőt. mit javasoltok?


2012. aug. 20. 20:57
1 2 3 4 5 6 7
 1/62 anonim ***** válasza:
50%

gondolom azt szokta meg,hogy:neki nem kell tudni egyedül elaludni,és ezért mikor megpróbálkozol vele,akkor:kitartóan tiltakozik. és ez a kor amúgy sem könnyű..


egyébként biztosra veszem,ha elég kitartó vagy,akkor előbb-utóbb feladná és bealudna,csak elég sokáig tart az elején,és ezért sokan fel is adják.


nekem bevállt,hogy sírni hagytam és időnként bementem megnyugtatni,-de nem vettem ki.és

2012. aug. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/62 anonim ***** válasza:
54%
..és egy idő után elaludt.
2012. aug. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/62 anonim ***** válasza:
100%

Mit javasolnánk?? Nyugtasd meg. Amiről te beszélsz, az szerintem az, amikor leteszed a babát és nyöszörög, de azt meg lehet ismerni, hogy melyik az a hang, amikor altatja magát. 8 hónap után legalábbis tuti, hogy ennyire már ismered a gyerekedet. Ha sír, akkor meg kell nyugtatnod. Előfordulhat, hogy álomba sírja magát, de én azért ezt nem keverném össze azzal, hogy sikerrel jártam altatás terén.

Egyébként egyáltalán nem biztos, hogy 8 hónaposan nálatok eljön az átaludt éjszakák ideje, nekünk pl. csak 21 hónapos korban lett meg ez, igaz, az én lányom addig szopizott éjjel 1x-2x, de az már csak komfortszopi volt. 21 hósan magától leszokott az összes cicizésről (nappaliról, éjszakairól egyaránt).

Az, hogy felriad, lehet szeparációs szorongás, fogzás, éhség, szomjúság, bármi, ami megzavarja.

Kérdésedre válaszolva, én azt javasolnám, hogy nyugtasd meg, amikor sír, ne hagyd magára azzal, hogy majd belefárad és elalszik.

2012. aug. 20. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/62 anonim ***** válasza:
43%
Bizony, van ilyen, egészséges, normális baba. Elkeseredik, ha nem lát, fél (szeparációs szorongás első hulláma), és nehéz megtörni. Örülj neki, hogy ilyen!
2012. aug. 20. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/62 anonim ***** válasza:
68%
Van ilyen. Pont most írtam ebben a témában egy másik kérdéshez. Az egyik gyerekem pont ilyen volt, hiába hagytam sírni, csak rosszabb lett, míg a másik gyerekem így pár perc után elaludt és a mai napig egyedül alszik el. Nem egyformák a babák, ha pár perc sírás után már huszadszorra sem alszik be, akkor vele ez a módszer nem fog működni :( Marad a kelés vagy az együttalvás.
2012. aug. 20. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/62 anonim ***** válasza:
37%

kedves lepontozók!


úgy csináltok,mintha azt írtam volna,hogy:zárja rá az ajtót és rá se nézzen amíg el nem alszik..!


én csak leírtam,hogy:bevált,és azóta sokkal-sokkal egyszerűbb az altatása,mert mostanra megtanulta,hogy hogyan aludjon el egyedül. (már nyílván sírás nélkül)

2012. aug. 20. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/62 anonim ***** válasza:
64%
Nálnuk sem vált be a sírni hagyás. Inkább megnyugtatom. Majd elmúlik egyszer... talán.
2012. aug. 20. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/62 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat. valószínű nem jól tettem fel a kérdést. arra vonatkozott, hogy van-e olyan baba, aki nem úgy altatja magát hogy sír, aki kivétel ez alól.

Mert én így látom, hogy az enyém ilyen. hogy egyszerűen erre nem képes, neki valamiért kell a segítség. Arra volnék kíváncsi hogy volt-e valaki aki hasonlóan érezte, de mégis találta valamilyen módszert, megoldást.

És nem szoktam hagyni így engem keresve üvölteni----- hanem odamegyek hozzá pár perc után..

2012. aug. 20. 21:21
 9/62 anonim ***** válasza:
18%

Hát ez tök normális!Pláne ha eddig mondjuk cicin elalvos baba volt.Nálunk is 8 hónapos,én már vagy 4 hónaposan elkezdtem neki tanítani az egyedüli elalvást és mára már nincs probléma.Sőt már 5 hónaposan sem volt.

Én úgy csináltam,hogy napközben is a felkeléstől számított 2 óra legalább teljen el ébren,akkor már látszik hogy dörzsöli a szemét,ásítozik...Na akkor le tettem és mindig ugyan azt a sorrendet követtem (az elején)Levetkőztettem badyra,tisztába tettem,besőtétítettem, picit megitattam ,megcirógattam,cumit be a szájába és letettem még az ágyban megsimogattam és kimentem.Persze hogy sírt.5 perc múlva bementem NEM VETTEM KI!Nem szóltam hozzá!Csak megsimogattam a hátát és ki mentem.10 perc múlva megint bementem ha még sírt és ugyan ezt csináltam.A várakozást mindig 5perccel növeltem.(15,20,30) félóráig sosem sírt mert elfáradt.Este úgy szinté 8kor vacsi fél 9kor fürcsi és 9kor alvás legalábbis nálunk.Éjjel sem vettem ki sosem (csak ha tisztába tettem) az ágyából és nem szóltam hozzá,csak ott voltam mellette és megsimogattam.Én nem itatom éjjel mindig este kap vizet lefekvés előtt,abban az esetben kap éjjel inni ha nagyon meleg van 27C,28C.

Én azt tudom tanácsolni hogy 1 hétig légy kitartó és ne lágyulj el,tudom rossz érzés hallgatni ahogy sír de előbb utóbb ez meg kell cselekedni!A másik éjjel ettől függetlenül kelni fog,vagy a foga végett,a hasa,vagy hiányzol neki,de azért nem kell mert éhes! Ha rendesen kapott vacsorát.

2012. aug. 20. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/62 anonim ***** válasza:
75%

szerintem egy baba,vagy elalszik egyedül (sírásnélkül vagy kicsit sírva) vagy: elaltatják.


ezenkívűl nem hiszem,hogy van másik variáció.

2012. aug. 20. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!