Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha a védönö azt mondja hogy...

Ha a védönö azt mondja hogy csak oldalt lehet aludnia a babának, mert ezt kell mondania, akkor te így is teszel? Minden tanácsot, utasítást betartasz amit mond?

Figyelt kérdés
2012. szept. 7. 20:36
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Nem, nem tartok be mindent. Sokszor nem szent írás, amit mondanak. Ettől függetlenül meghallgatom és átértékelem, hogy mi az, ami hasznos belőle és mi az ami szerintem nem vagy nem összeegyeztethető az én értékrendemmel.


Mondok egy példát is:

A lányunk 11 hónaposan 1 héten keresztül azonos időpontokban felkelt éjjel. 4-5. napra oda jutottunk, hogy egyre tovább maradt fent és csak sírt és sírt.

A védőnőnk azt mondta 1 hét elteltével erre, hogyha semmi nem válik be, akkor hagyjam nyugodtan éjszaka közepén (teszem hozzá 10 emeletesbe, hétköznap!) sírni és üvölteni. Mivel egy idő után úgyis abbahagyja és elalszik. Plusz, ne szoktassuk hozzá most, hogy azonnal ugrunk, ha baja van. Főleg nem éjszaka!


Nos, nem hagytam sírni. Egyik anyuka tanácsára adtam neki Nurofent lefekvés előtt. Átaludta újra az éjszakát és rá 2 napra kijött a 13. foga a lányunknak.


Ezzel csak azt akarom mondani, hogy én se gondoltam a fogára, se a védőnő. De ő egyből azt tanácsolta, hogy hagyjuk üvölteni. Ennyit erről.


Hogy a kérdésed másik felére is válaszoljak:

Én 2 hetes korától hason altatom a lányom. Imád így aludni. Mondjuk nem csodálom, az apjával is imádunk így aludni, sőt csak így alszunk általában.

2012. szept. 7. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Nem én mindig mindenben a megérzéseimre hagyatkozom. Mindkét gyerekemet hason altattam, és nem lett semmi bajuk.
2012. szept. 7. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Én a másik oldalról tudok beszélni, a védőnőiről :) Eleve úgy választottam a hivatást, hogy szeretek tanácsot adni, egy problémára akár többfélét, de ha nem fogadja meg az anyuka, az ő dolga (kivéve az olyanokat, mint hogy ha telepisilte a baba az eldobható pelenkát, nem tesszük ki a napra szárítani, és adjuk rá vissza, hogy spóroljunk, ezekre az anyukákra tudok haragudni...). Ha pedig megfogadja, és beválik, akkor nagyon örülök! Nincs két egyforma gyerek, tehát egy problémára más lehet a megoldás. És persze ott vannak azok a védőnők, akikre kutyát sem bíznék rá, nemhogy gyereket, szóval különös fenntartással kell kezelni a tanácsait (fogzó gyereknek pálinkás kiflivég). Hogy a konkrét tanácsra térjek: az oldalaltatást nem fogadnám meg, hanem úgy altatnám a gyermekem, ahogy neki kényelmes, mert ösztönösen tudják, hogy a jó nekik. Ráadásul a legjobb alvópóz a levegőben lebegés, hisz hason nagyobb a bölcsőhalál esélye, háton visszabukik, és megfulladhat, oldalt pedig nem tesz jót a gerincének :D
2012. szept. 7. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Én forgattam a fiamat. Egyik oldal, másik oldal, hason. Mindig máshogy. Jókat aludt (:


Az én védőnőm nem az a megmondós volt és amit tanácsolt az nekem hasznomra vált, mert nagyon hasonlóan gondolkodtunk a dolgokról. Jó védőnőt fogtam ki.

kisfiú akinek ki lettek elégítve az igényei.


Ő nem mondott olyan hülyeségeket, hogy hagyjam sírni, ha gondja volt én mindig felvettem. Éjszaka nem nagyon beszéltem hozzá és villanyt sem kapcsoltam, így hamar megtanulta mi a helyzet.



Szerintem jól teszed ha a megérzéseidre hallgatsz.

2012. szept. 7. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

max amit a gyerekorvos mond


védőnőkkel nem jól állok :-( jelenleg lemondtam a szolgálatról mert a miénk egy idióta

példa 1 gyereknél

3 naposan haza jöttünk kijött és első kérdése az volt tápszert írattunk már fel -- 3 hónaposan már tömte volna mindennel a gyereket -- féléves volt a baba mikor leüvöltötte a fejem h mi az h még mindig csak szopik a gyerek éheztetni akarom ? -- na ekkor mondtam h fel is út le is út

2-3 gyereknél már terhesen bementem lemondani mert a nyanyát nem bírom


a húgom 4 hónapja szült mindenen követi a tanácsát :-(

a gyerek alig gyarapszik mert már 3 hónaposan gyümit evett a húgom teje elapadt kb 1 hónapos korára annyira sulykolta a tápszert

most alig éri el a minimumot a gyerek az orvos tehetetlen mert a védőnő azt is bírálja


a gyerekeim hason alvók akkor fordulnak oldalt mikor akarnak vagy tudtak :-)

egyszerűen rájuk és az ösztönökre hallgatok eddig minden okés :-)

11 éves a legnagyobb és túlélte a többivel együtt a babakort :-)

2012. szept. 7. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Claritasa: na pont az ilyen védőnőkről beszéltem :( Annyira elszomorít, hogy az ilyen kontárok teljesen lejáratják ezt a szép (és ha jól csinálják, nagyon hasznos) hivatást >:(
2012. szept. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Szia!


Én meghallgatom, de sokszor az ösztöneimre hallgatok. Mondjuk a mostani nem igazán "világosít fel" mármint ezt jó értelemben mondom, nem kezd kiselőadást a tanult dolgokból...De előtte volt egy másik, akinek mondtam, h a babát csakis háton tudom altatni, ha hason kell lennie akkor sír, nem tud úgy elaludni. Deeee, deeee, erőltessem, hason is aludjon, meg fogja szokni. Én erőltettem párszor, gyerek sírt, gyorsan visszafordítottam hátra- aludt. Mikor mentünk kérdezgette, h tud-e már hason aludni? Csontnélkül rávágtam h persze! Pedig nekem szeretek hazudni.

Egyébként jó, ha van rendes normális védőnő, tudnak jókat is mondani!:) De mondjuk van egy ismerősöm , első babás, 100%ra vesz mindent, amit a védőnő mond. Senki más tanácsa nem érdekli, ha a védőnő azt mondja, hogy hálószákban altassa babát, ő megvette jó drágán, a baba állandóan nyöszörög benne...de a hálózsák marad...Na, ilyenek is vannak....

2012. szept. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Isten ment hogy mindent betartsak:)Nekem összesen 3 védőnőm volt,az első egy idős hölgy,nagyon kedves volt imádtam.A második egy középkorú barbie baba,aki csak ahhoz értett hogy a dekoltázsa minél nagyobb legyen.Eljött az újszülötthöz,beviharzott cipőben kabátban(tél volt)kezet se mosott.Kikapta az alvó babámat,állat módon(hideg kézzel)leszedte a ruhát róla és kipucolta a köldökét,majd elviharzott.Ez 4 perc volt.Összesen 2x járt nálunk,másodszor fájt a mellem a szoptatástól,a nagy tanács az volt hogy járjak a lakásban félmeztelenül.Amúgy mindhárom gyerekemet hason altattam,ez volt a legjobb nekik.A mostani védőnőm nagyon oké.
2012. szept. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

#6


na igen de mit tehetek ?

őket nem lehet választani mint a gyerekorvost :-(

azt kapod aki a körzetes

biztos nem lenne olyan sok "rossz" védőnő ha szabadom lehetne választani

akkor átmennék a barátnőméhez ö nagyok kedves és tényleg jókat mond

öt kérdeztem mindig ha volt valami.....

2012. szept. 7. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Sajnos ez így van :( Pedig tényleg ki lehetne szűrni a rosszakat, ha szabadon lehetne mást választani (bár egyébként ezt meg lehet tenni, csak egyrészt nem szeretik tudatni az anyukákkal mi a módja, inkább azt mondják nem lehet, és annyira körülményes, hogy egyszerűbb lemondani). Az egész rendszer egy alapos reformra szorul, mert nagyon jó lehetne, ha jól lenne szervezve, és ki lennének szórva a kóklerek...
2012. szept. 7. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!