Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A babázás, háztartás és a...

A babázás, háztartás és a pároddal való időtöltés után van időd még magadra is?

Figyelt kérdés
Ha teljes erőbedobással csinálsz mindent, akkor előfordul, hogy totál szétcsúszol és legszívesebben elmenekülnél az életedből? Idegileg hosszabb távon mennyire lehet bírni a babázást? Mennyi saját magadra töltött idő maradt miután szültél? Volt olyan pillanat, hogy megbántad, hogy bevállaltad a gyereket? Ha belefáradtál szeretni a babádat, mi volt az, amitől ez meg tudott újulni? Mi lendített át a holtpontokon, amikről a Kismama, Anyák lapja, Baba magazin lapjain nem olvashatunk?
2012. szept. 10. 00:25
 1/6 anonim ***** válasza:
Tök nyugodt vagyok. Idegbeteg nem leszek, már hozzászoktam a terheléshez meg a sok gyerekhez. Kevés időm jut magamra. Az bosszant, hogy rendszeresen elalszok a gyerekekkel, és így teljesen felborul a normális alvás. Most is 11 után ébredtem fel, itt ülök a gép előtt, nem tudok aludni, holnap meg olyan leszek mint egy hulla. Kevés idő jut magamra, de nem is voltam soha olyan nagyon fodrászos-kozmetikusos-műkörmös, úgyhogy ebből nem vesz el időt. Nem panaszkodok. Amíg van időm netezni, filmet nézni, olvasni, addig egy szavam nem lehet. Bár veszélyeztetett terhes voltam, így kb. fél évvel vagyok elmaradva a háztartásban, de próbálom folyamatosan behozni (festés, javítgatások, kert...). Párommal való időtöltés hiányzik. Túl kicsik még a gyerekek.
2012. szept. 10. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem még csak 1 db 2 éves gyerekem van, de szerintem nem kell mindent teljes erőbedobással csinálni, ez nem versenyfeladat. Az elején persze a gyerek a fontosabb (ezt nehéz megszokni), de ha a párod egyenlő partnerként segít, amikor tud, lelkileg is át lehet vészelni, plusz megvan az együtt töltött idő. Magamra meg akkor van, amikor alszanak. A szeretetbe szerintem nem lehet belefáradni, csak a magányos cselédségbe. Ahogy nő a gyerek, alakulnak, borulnak majd újra alakulnak a napirendek, úgy szépen lassan újra minden egyensúlyba kerül. A hormonok is :)
2012. szept. 10. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

1. 3 gyerek mellet nem olyan sok de megoldom

2. volt ilyen elmentem sétálni kicsit

3. sokáig személyiség függő

4. nem tudom órára megmondani de amire kell arra jut időm

5. nem volt

6. nincs olyan h nem szerettem abba nem lehet belefáradni

7. hát mindig más volt h pihenés volt h egy nagyobb séta

2012. szept. 10. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az 1. vagyok. A 2. válaszolónak nagyon igaza van. Meg kell tanulni alkalmazkodni a helyzethez. És ha valaki szerint nem olyan a háztartásod, amilyennek kellene lennie, az segítsen jó szívvel vagy maradjon csöndben. Dolgozok egész nap, mégse látszik meg. Akkor leszek feszült, ha valaki e mellett még elvárásokat támaszt.
2012. szept. 10. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Máshol is írtam már, írom itt is: a holtponton engem valamilyen pszichológiai könyv lendít át. Ranschburg, Vekerdy meg a szeretetnyelvekről szóló könyvek. Olvastam a szeretetnyelv egyik szerzőjétől, Ross Cambelltől is külön. Az is nagyon tetszett. Ez utóbbi erősen vallásos színezettel beszél, de ha valakinek ez nem jön be, attól még olvassa el, vonjon gyököt. fantasztikusan jó dolgokat ír pl. a gyerekek irracionális viselkedéséről, ami rengeteget segített, hogy elfogadja és valóban jóra fordítsak bizonyos helyzeteket.
2012. szept. 10. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

1. Igen, ezért nem csinálom a háztartást teljes erőbedobással. Átstruktúráltam az időt, fontossági sorrend van.

2. Ez alkat függő, a baba egy idő után kisgyermek lesz, majd nagy gyermek. Aki nem annyira bírja, annak kell valami más elfoglaltságot is találni a baba mellett. Pl heti pár alkalom sport.

3. Természetesen sokkal kevesebb jut, de megoldom, nekem is szükségem van saját időre, hogy feltöltődhessek. Én nem hiszek abba, hogy az anyának mindent fel kell áldoznia az anyaság oltárán. Fogadd el a segítséget és szánj hetente pár órát magadra, illetve a pároddal magatokra is. Ez a hosszú házasság titka:) Nem csak anya vagy, hanem nő is!

4. Nem volt ilyen pillanat. Volt, amikor a totál kimerültségtől elröppent egy ilyen gondolat bennem, de ez soha nem volt komoly.

5. Kimozdultam otthonról. Szóltam, hogy egy pár órára vállalja el más. A szeretetébe soha nem fáradtam bele, hanem az állandó készenléti állapotba.

6. Soha nem szakítottam meg a kapcsolatot a külvilággal. Ez egy tipikus anyuka betegség. Nagyon sokan beszűkülnek a babázásra. Ez szerintem káros. Mindenki mástól töltődik fel. Nekem sokat segített egy izgalmas film, egy vacsora a párommal, egy táncóra, beszélgetés a barátokkal, párom munkatársaival egészen más témákról. Hobbit baba mellett is fen lehet tartani, csak kevesebb időd van rá értelemszerűen.

Én azt vallom, ha az anya rendben van lelkileg, akkor a baba is jól érzi magát és az apa is kiegyensúlyozottabb. Egy pár külön töltött órától nem sérül a bab, viszont az anya kimerülésétől, befásulásától igen! Az sem tesz jót, ha a két szülő között az intim kapcsolat megszűnik.

2012. szept. 10. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!