Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy lehet ilyen felelőtlen a...

Hogy lehet ilyen felelőtlen a lányom?

Figyelt kérdés
Van két kisgyereke, egy 5 éves, akit óvodába kell ugye vinni naponta, meg egy másfél éves, és eladta a babakocsiját! Még csak fél éve jár a baba, jön a tél. És nincs már mibe tolni, mert neki kellett a pénz, hiába mondtam, adok kölcsön, de nem lehet ekkorka kicsit járatni sokat. Hogy fog ügyeket intézni. Hogy mennek el oviba, hogy adja át a nagyot addig mit csinál a kicsi. Nem érdekli, eladta! Vagy én gondolom rosszul?
2012. szept. 10. 07:07
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Az én lányom 3 éves lesz, de még kell a kocsi, mert nem nagyon szeret sétálni...

De gyerekfüggő. Ha bírja a gyerek, akkor nem gond (az enyém tudom, hogy nem bírná, így eszemben sincs eladni...)

2012. szept. 10. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

2 éves gyerekemnél még sokat használjuk a kocsit. Barátnőm másfél éves gyereke meg már a Városligetet körbesétálja. Teljesen gyerekfüggő.

Ha mégis kell nekik majd a kocsi, saját kárán tanult és vehet pár ezerért valami egyszerűt vagy használtat még egy fél évre.

2012. szept. 10. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Szerintem meg a lányod felnőtt nő, sőt anya! El tudja dönteni, hogy mi jó neki meg a gyerekének!
2012. szept. 10. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
A kisfiam 10 hónaposan tanult meg menni. Azután nem maradt meg a babakocsiban. Bölcsibe is gyalog mentünk TÉLEN. Megfújja a szél télen??? Miért, ha a babakocsiban ül, akkor nem fújja meg? Dehogynem , még jobban is, mert a babakocsiban nem mozog. Kislányom 15 hónapos, és már 1 hónapja nem használunk babakocsit, pedig még nem tud stabilan menni, de nem marad meg benne.
2012. szept. 10. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Így semmiképp ne állj hozzá a kérdéshez! Ha így döntött akkor így döntött. Lehet, hogy esetleg majd megbánja, de nem biztos. Fogadd el a döntését. Nem akkora tragédia ez. Bajt nem okoz vele a gyereknek. Legfeljebb saját magának lesz kényelmetlenebb. De azért tételezd föl azt is, hogy talán tudja mit csinál. Ikább támogasd mint kritizáld.
2012. szept. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Először is ez az ő dolga, nem a tied, ne szekáld miatta. A saját gyerekeddel kapcsolatban te hoztad meg a döntéseket, most pedig a lányodon a sor, ezt fogadd el, törődj bele.

Másodszor pedig szerintem jól tette. Én mindig kiakadok, amikor nagyobb, járni tudó gyerekeket tologatnak babakocsiban. A babakocsi babáknak való, nem járni tudó gyerekeknek. Ha már tud járni, akkor igenis használja a lábát, arra való :)

Lehet, hogy lassabban lehet haladni egy totyogó kisgyerekkel, de ilyenkor az az anyuka dolga, hogy alkalmazkodjon hozzá, ne pedig bevágja a kocsiba, mert neki úgy kényelmesebb.

Szóval válaszolva a kérdésedre, igen, te gondolod rosszul. De ha még jól is gondolnád, akkor sincs közöd hozzá, nem a te gyerekedről van szó.

2012. szept. 11. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!