Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Alig alszik napközben és...

Alig alszik napközben és éjjel is sokszor felébred 10 hónapos babám. Már tanácstalan vagyok és hulla fáradt. Vajon miért nem alszik?

Figyelt kérdés
Korán kelő a babám. De. jó ha alszik fél órát, és du. sem szokott 1 óránál többet aludni. Nagyon nyűglődve, kínlódva, nehezen alszik el sokszor. Tolja, dobálja magát. Éjjelente min.3-4 alkalommal ébred. Ha cumit teszek a szájába és szerencsém van, visszaalszik. De van, mikor 1-1,5 órát is ébren vagyok vele, mire sikerül visszaaltatni. Állandóan pörög, mint a duracell nyuszi. :) Már 6 foga kint van. Tanácstalan vagyok és nagyon fáradt. Hogyan tudnám elérni, hogy végigaludja az éjszakát?
2012. szept. 10. 08:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Mozfgásfejlődés, túlingerlés, fog, szeparációs szorongás, még éretlen idegrendszer...

Én azt javasolnám neked, hogy nagyon szigorúan tarts vele napirendet, ettől ő is biztonságban érzi magát. Napközben alaposan fáraszd le, de estefelé már fokozatosan csökkentsd neki az ingereket. Ilyenkor mondókázzatok, énekelj neki stb. Az utolsó kaja után egy kis meleg tejcsi nagyon jó nyugtató. Minden történjen ugyanúgy este, legyen szertartásotok lefekvéskor. És dugd majdnem minden nap percre pontosan ágyba. Kell egy pár nap erre, de lehet, hogy nyugodtabb lesz. Apával váltva keljetek éjjel most egy darabig, mert, ha teljesen kimerülsz, akkor te sem tudod megfelelően ellátni a munkádat. ( a gyereknevelés is munka)

2012. szept. 10. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat!
2012. szept. 10. 10:50
 3/4 anonim ***** válasza:
Én is kíváncsi lennék a válaszokra, megoldásokra (ha egyáltalán létezik ilyen..) Hasonló cipőben járok, mint Te, enyém is 10 hós. Annyi különbséggel, hogy ő a délelőtti alvást pár hete teljesen kiikszelte :(, ebéd után meg eddig másfél órát aludt, az is lecsökkent fél órára-40 percre...Éjszaka meg 3-4-5 alkalommal ébred. Azt nem mondanám, hogy nincs napközben kifárasztav, mert megállás nélkül pörög, napi kétszer 2 órát vagyunk az utcán, sok inger éri.. Én sem nagyon bírom már.. Bocsi az offért, meg hogy idetolakodtam :)
2012. szept. 20. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nincs semmi gond, így legalább látom, hogy másnál is vannak ilyen problémák. Most megint változott valami, mert 3-4 napja de, du. alszik 2 órát és az éjszakákat is szinte végigalussza. Az étvágya egy kicsi csökkent. De nem bánom, hogy változott egy kicsit az alvási szokása, mert már nagyon hulla voltam és olyankor sajnos türelmetlenebb is vagyok.
2012. szept. 26. 10:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!