Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, akinek spórolnia...

Anyukák, akinek spórolnia kell, Ti is saját magatokon spóroltok, vagy csak én vagyok ilyen?

Figyelt kérdés
Anyagilag nem állunk túl jól.Ami szükséges, azt meg tudjuk venni, nem tartozunk senkinek, majd csak a banknak, ha lakást veszünk, de egyelőre nem sokat tudunk félrerakni.A gyerekeken nem spórolok, inkább nekik veszek játékot, édességet, mint magamnak ennivalót, vagy ruhát.Félre ne értsétek, nem éhezek, de ha főzök főtt ételt akkor abból ritkán eszek, illetve csak minimálisat, inkább kenyeret.(kivéve hétvégén, mikor a család együtt eszik, mert a férjem ezt nem tudja:))Kellene meleg ruhát vennem őszre, mert kihíztam őket,de sajnálom magamra költeni a pénzt, lelkiismeretfurdalásom van mikor magamra költök.Ti is magatokon spóroltok?
2012. szept. 10. 13:32
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Szerinte, a legtöbben így vagyunk vele. Én céltudatosan kínzom magamat az étellel. Rengeteget híztam terhesség alatt és most már majdnem 10 kg-al kevesebb is vagyok mint előtte de egyszerűen minden falat ennivaló után a felszedett terhességi 35 kiló jut az eszembe és sírásra áll a szám. Viszont minden szépészeti kezelés vagy új ruha nálam igazi lelki terror. csak akkor veszek magamnak valamit, ha mellé 5 szuper játékot kap a gyerek. Nem tudom elmagyarázni ezt az érzést. Sajnálok magamra új dolgokat. inkább beveszek abból amit kifogytam. van olyan ruhám amit terhesen több mind 2x ennyi kilóval hordtam és már majdnem csak a fele van meg úgy átszabtam:D A gyerek kinőtt játékait el szoktam adni és azokból újakat veszek. Mindig a legszuperebb dolgai vannak én pedig szülinap-névnap a családtól mindig valami szemceruza-szemspirál és a szokásos kozmetikum piperecikk amit kapok. nem vagyok igénytelen és csinosan öltözködök...De egy fillért sem bírok magamra költeni, mert sajnálom magamtól. Ha a férjem is vesz nekem valamit akkor a gyereknek is vesz valami szuper dolgot. Spórolok, de az az igazság, hogy minden megspórolt pént a kislányomra költöm vagy a számlájára teszem. Nem vagyunk pedig igazán rossz helyzetbe. Én is hasonló képpen kihírhattam volna ezt a kérdést, mert néha én is úgy érzem, hogy rombolom magamat és nem tudom normális-e ez az érzés...
2012. szept. 10. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!