Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tanítsam meg egyedül...

Hogyan tanítsam meg egyedül elaludni?

Figyelt kérdés

Kislányunk 10 hónapos lesz.Tudom,tisztában vagyok vele hogy én rontottam el az alvását,vagyis az elalvását.

Pillanatnyilag csak rajtam képes elaludni,sehogy máshogy.Utána persze megy a kiságyába,alszik is szépen,de egyedül nem tud elaludni.

Csodálkozva olvasom mikor anyukák írják hogy kéretőzik a baba a kiságyba.

Remélem van közületek valaki aki hasonló cipőben jár.


2012. szept. 10. 17:18
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Erre en is kivancsi vagyok
2012. szept. 10. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
15%
Most már csak úgy,hogy beteszed az ágyába,megsímogatod és ott hagyod. Akkor is,ha sír. Néhány nap alatt megszokja.
2012. szept. 10. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
86%

Sehogy. a babádnak szüksége van rád. Ha rajtad aludhat el, az megnyugtatja, "biztosítja" őt arról, hogy számíthat rád. Ha sírni hagyod az ágyában, azzal az ellenkezőjét bizonyítod neki, ami akár az egész felnőtt korára is kihathat.

Ha majd nem fogja igényelni, le fog szokni róla, hidd el. Gondolj csak bele: láttál már kamasz gyereket, aki aki az anyukáján tudott csak elaludni? :D

2012. szept. 10. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm hogy válaszoltatok rá.

Gondolkodtam én is hogy bent hagyom,de ő ha sír olyan szinten felspanolja magát,hogy szerintem utána ég eltelne egy óra mire megnyugodna.

Most ha hiszitek ha nem félig aludt csak el,betettem a kiságyba,ilyenkor rendszerint pattan fel és kéreckedik vissza,erre most rám nézett kétszer oldalra fordult,megsimogattam a fejét és elaludt:)

2012. szept. 10. 19:51
 5/8 Bogyo110 ***** válasza:
87%

Helyzet nálunk is hasomló bár az én gyermekem 19 hós és most ott tartunk hogy már nem rajtam de mellettem alszik el majd átviszem a saját szobájába !

Az hogy hagyd ott had sirjon majd meg szokja nem egy állatról van szó hanem az ember saját gyerekéröl. Ekkora hülyeséget hogyan lehet irni! Én is ki probáltam azt is hogy leteszem elköszönök majd vissza megyek ezt ugy 1.5 óráig játszottuk és azt hitte hogy kukucsásat játszunk ! Nekünk ez se jött be ,de ugye minden gyermek más.Nekünk a védőnő azt monta hogy ha megérik rá .

2012. szept. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
38%

5. válaszoló!

Az oké, hogy más véleményen vagy, de ne legyél bunkó!

Egyébként meg semmi nem bizonyítja, hogy neked van igazad...

És tapasztalat, hogy a sírni hagyás rossz módszer. Nálunk is az volt, hogy csak kézben volt hajlandó elaludni. Aztán itt olvastam a sírni hagyást. Hát kipróbáltam, a gyerek csak egyre jobban ordított, taknya-nyála folyt, én totál ideges lettem az egésztől. Ha bementem, és meg akartam simogatni, azt hitte, hogy kiveszem, és mikor ezt nem tettem meg, egyre kétségbeesetten sírt, Úgyhogy inkább választottam az egyszerű, nyugodt utat. És a gyerkőc 1 éves volt, amikor már elég volt, ha csak melléfeküdtem. 1,5 évesen már egyedül aludt.

2012. szept. 10. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
86%
Az önállóan való elalvásnak is, mint mindennek megvan a maga ideje. Egy embergyerek általában(hangsúlyozom általában, ettől lehetnek eltérések) 2- 3 éves korára érik meg arra agyilag, hogy el tudjon olyan szinten lazulni, ami az elalváshoz szükséges. Az elalvás ugyanis egy nagyon összetett agyi folyamat, nem véletlen, hogy sok felnőtt is nehezen alszik el, pl egy stressze nap után. Egy kicsinek épp elég stressz ha majára marad, ez semmiképp nem segíti az elalvását, sőt, a megemelkedett kortizol- szint pluszban nehezíti ezt, és egyéb káros hatásai lehetnek.
2012. szept. 10. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a további válaszokat is,mindegyikből tanul valamit az ember.És ráadásul minden gyerek más és más.Tudom hogy az én lányom is játéknak venne sok dolgot ezért nem erőltetem:)
2012. szept. 12. 21:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!