Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire bíztok a nagyszülőkben?

Mennyire bíztok a nagyszülőkben?

Figyelt kérdés
A fiam 16 hónapos lurkó.:)Hétvégére mindig megkapják a nagyszülők..Nem tudom magam teljesen kikapcsolni,mert mindig az jár a fejemben,hogy mit csinálnak,vagy éppen mit engednek meg neki.Mikor haza hozom,akkor nem lehet bírni vele olyan vad..de azt sem akarom hogy csak a négy fal között legye.Ti hogy vagytok ezzel?
2012. szept. 10. 21:10
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Anyósom és anyukám van, papa sajnos nincs már. Anyuban és anyósban is teljes mértékben megbízom, nem szoktam azon gondolkodni, hogy mit csinálhatnak. Tudom, hogy jól érzi magát náluk. Plusz van egy egyedülálló nagynéném, gyereke nincs, őt is nagyon szereti a fiam, rá is nyugodt szívvel bízom, hiszen velünk élt, részt vett az én nevelésemben is.
2012. szept. 11. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
igaz még nem jött világra a lurkó, de sosem bíznám szívesen az anyósra! biztos vagyok benne, hogy a gyerek is úgy járna, mint az ő gyerekei: tele tömné az unokát csokoládéval, fagyival, szintetikus édességekkel, mindent megengedne neki.. ráadásul náluk olyan kosz van, hogy én sem szívesen veszem le a cipőmet a házban, nemhogy egy baba kússzon másszon ott... az én szüleim meg nem tartják velünk a kapcsolatot, szóval ha anyós felvigyázni akar, csakis nálunk és nuku bolti édesség meg szénsavas üdítő!
2012. szept. 11. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Nálam "tudathasadás" van ezen a téren. Anyósomról van szó, anyukám már nem él, mindig nyugodt szívvel bízom rá addig ameddig nem kérek valamit. Tehát ha csak átviszem, tudsz rá viyázni míg elmegyünk bevásárolni? Nem fog enni, otthon evett 20-40 perc múlva álmos lesz, csak tedd le aludni, 2 óra múlva amikor ébred itt is vagyunk. Na ebben az esetben minden oké, ellenben ekkor: Meg kellene etetni, de ne adj neki túrórudit ha nem eszik, ne adj neki légyszi héjastól dolgokat, mert nem tudja kiakálni, ne adj neki légyszi egyben sem csipkebogyót(ne is kérdezzétek miért ad)se somot, 40 fok van, ne adj rá hosszú nadrágot, ne tedd légyszi a bébikompba, ne engedd, hogy megüssön, ne az legyen a játék-időtöltés, hogy a nagyapját veri stb.stb. Szóval ilyenkor NEM bízom meg bennük, ugyanis hülyének is néz. Hiába kérem, hogy ne adjon egyben somot a gyereknek, másnap szerencsétlen kotlik, szenved sír amikor kakil, mert nem bírja a somot kinyomni -egyben-. Ilyenkor nézek a férjemre kérdőn, hogy vajon miért nem lehet tiszteletben tartani a kérésemet,de ha már rám nincs is tekinetettel, legalább azunokájára lenne. Na mindegy...szóval nem minden esetben bízom meg bennük.
2012. szept. 11. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Szüleimben 100%, bár még nem aludt ott nélkülünk az 1 éves lányunk. Igaz, mi sokszor megyünk több napra, ők is hozzánk, ilyenkor az egész napos együttlét intenzív. Mindent úgy csinál, ahogyan én, ha mégsem, nem sértődik meg. Olyan, mintha én lennék a gyerekkel, max. bizalom.

Anyósom már 75 felé közelít, és nem szeretem, ha vele van a gyerek. Folyton ölben tartaná, erőszakkal ölelgetné, nem szeretem, ahogyan beszél neki, mert nem akarom, hogy szavakat úgy tanuljon meg, ahogyan ő mondja. Másrészt ha valamiért szólni merek, megsértődik. Talán 1-2 alkalommal hagytuk vele még pár hónapos korában, de azóta meg sem fordul a fejemben. Nem engedi, hogy gyerek legyen, tehát ha felvesz mondjuk egy falevelet, már rosszul van, hoyg "Jaj, koszos lesz", míg én engedem bátran, hadd fedezze fel a világot.

2012. szept. 11. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
4-es vagyok. Igen,de ettől még nem leszek nyugodtabb sajnos. Táncot jár a gyomrom, hogy éppen mi fog pechünkre történni, ha nála van miközben nem látom. Anyukám a régi módi ,,had essen a gyerek" elven van. Ha megbotlik sosem nyúl utána. Csak amikor elkezd sírni akkor nevet (miközben az én kislányom tovább sír mert nála nem működik ez a dolog hogy ,,hopp"... mutatja a kezével, hogy jön ölbe és megölelem és két szipogás alatt már össze is szedi magát és mosolyogva nézzük hogy hol fájt meg puszilom). Szóval én vele együtt játszok amíg ő leül és a gyerek néhány méterre lomol... Anyukám nagyon fiatal simán bírná egyszerűen neki ez az elve. Én pedig ha már esik elkapom. Szerintem nem véletlen, hogy nagyon korán elindult a kislányom mert nem félt. Ha esik tényleg 99%-ban elkapom és ha nem akkor is legalább a kezemet oda tudom tenni. Én nem bírom amúgy sem a vért. Egyszerűen számomra nem normális az ha egy gyereknek kiesik a foga vagy tele van zúzódásokkal... nekem az a természetes, hogy megvédem és megelőzöm. Nagyon kis hiperaktív ez igaz, de én sem vagyok egy ellustult anyuci, bírom a tempót még mellette tornázok is. másfél év alatt egyszer történt vele ilyen amíg 2 óráig oda volt. Képtelen vagyok nyugodtan rábízni, ha látom akkor feleslegesen nem stresszelem magam hiszen megnyugtat, hogy magam előtt látom biztonságban. Sok kisbabás ismerősöm van, de olyan egy sem akinek összesen 1x folyt volna vére amíg megtanult szaladni... Nagyon körültekintő vagyok. Nem korlátozom semmiben, én nem elzárom ne értsétek félre. Hanem mindenhol ott vagyok mellette. Sok energia, de a 42 éves anyukám aki fitnessre jár hati 2x az nehogy már 2 órán keresztül ne tudná követni ha már kikönyörgi, hogy nála lehessen a kicsi. Természetesen ezek után nem megy többet mert nem vagyok nyugodt és nem csak ezt nem tartotta be ígérete ellenére, hanem minden mást. Bármire megkértem, direkt az ellenkezőjét tette... a gyereket ebéd helyett csokival tömte meg, még a szép új ruháját is tönkretette pedig direkt küldtem játszós ruhát, hogy abba csoszogjon, koszos volt a padlójuk és a majdnem 20ezer ft-os újkülföldről rendelt converse baby-kocsicipőt nem vette le róla úgy tette le pedig kifejezetten nyomatékosan kértem meg rá és szintén mellékeltem játszós cipőt. Nekem olyan furcsa hogy tényleg itthon megvan mindennek a rendje. Én sem abban vagyok itthon ahol máshol, a kislányom is ugyan így, és aludni külön mindenki pizsamát vesz fel... De legalább mentsége lett volna elfelejteni, de mindent leírtam és felcimkéztem...Nagyon bosszantott ráadásul tisztába se tette kakisan átázva hozta vissza aztán állította hogy most csinálta... hát ismerem már mit hogyan és az a kaki ami már a nyakáig volt préselve arra már ráhuppant jópárszor. Nekem az ilyen esetek csak növelték az aggodalmamat szerintem ha személyes negatívum éri és nem tud megbizonyosodni arról, hogy jó kezekben van a gyermeke akkor ő sem képes többé nagyiztatni.
2012. szept. 11. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
53%

Utolsó,egyáltalán nem értek Veled egyet, de hát Te tudod hogyan csinálod a dolgokat. :)

A gyerekeknek meg kell tanulni elesni, ha folyton elkapod, akkor nem fog és később sokkal nagyobb bajok lehetnek belőle. Például az oviban sem fog külön egy óvónő a Te gyereked mellett állni, hogy elkapja, ha esik. Márpedig, ha nem hagyod, hogy néha elessen, akkor még óvodásan is figyelni kell. A másik, hogy engem nem érdekel, jobban mondva nem idegesítem magam azon, hogy amikor a Mamikánál van, akkor csokit ad neki. Had kényeztesse, itthon úgysem így van. Téged talán nem kényeztetett a mamád anno??? Éppen tegnap volt a kislányom a Maminál, amikor megyek érte látom ám,hogy ott a nagy tábla csoki megbontva. Erre anyukám mondja, hogy olyan rosszul eszik mostanában ez a kislány. Mondom neki nevetve, hogy ha én teleeszem magam csokival, akkor nekem sem lenne kedvem mást enni. Lehet nem kellene neki csokit adni. Erre Ő, jó akkor többet nem adok. De legközelebb is fog adni neki, de nem baj. Itthon úgysem kap. A ruháról: a Mamihoz nem adok rá olyan ruhát,amit sajnálok, mert Ők nem értik meg, hogy milyen drága és félti az ember. Ne haragudj,de ez a Te hibád. Miért nem öltöztetted át, amikor odavitted, vagy eleve olyan ruhát adtál rá, amit nem sajnálsz. Ők egy más korosztály. Azt kívánom, hogy a Te gyereked is így viszonyuljon majd hozzád, ha felnő. És így fog ám,mert mindenki azt kapja vissza, amit Ő ad. Mindenben csak a rosszat keresni.... :(

2012. szept. 11. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Azért elég undorító volt ez az utolsó ,,jókívánságod"... Szeretetből féltem a saját gyermekemet és nagyon-nagyon féltem őt. Nem érdekel az, hogy konkrétan mit csináltak rosszul. Csak egy a lényeg. nyomatékosan kértem néhány dolgot, amit le is írtam és egyik dolgot sem voltak képesek betartani. Így hogyan bízhatnék meg bennük, ha néhány kérést sem teljesítenek pedig megígérik. Azért volt más ruhában, mert egy ballagás végére beugrottunk egyik rokonhoz és onnan ők magukkal vitték. Így volt megbeszélve. Rosszul esett hogy egy dolgot sem tartott be egyetlen egyet se amit felírtam. Én egy éves kor alatt pedig nem akartam neki csokit adni és nem való szerintem még most sem egy másfél éves babának aki 10 hónapig kizárólag babatejen élt így gyakorlatilag az alma után hála édesanyámnak a csokoládé volt a következő bevezető... Egyébként fél is anyukámtól. Néhány embert nem szeret maga körül. Nem sok van, de ő ilyen. Ha átveszi ölbe egyből bömböl, ha a közelébe jön akkor hozzám szalad. Ha simogatná egyből nyújtja a kezét felé hogy mentsem meg. Szóval rengeteg indokom van arra, hogy ne bízzam rá. Én neked semmit nem kívánok, mert az olyan emberek amilyen magad is vagy mindig végül azt kapják amit érdemelnek.
2012. szept. 11. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Köszönöm, ha mindig azt kapom, amit érdemlek,akkor csak jót fogok kapni,mert ellentétben Veled nem a rosszat nézem mindenkiben, pláne a saját Édesanyámban. Egyébként azt kívántam,hogy azt kapd vissza a gyerekedtől,amit most Te adsz az Anyukádnak. Ezek szerint Te is úgy gondolod,hogy az nem jó, mert megsértődtél rajt és undorítónak találtál. :) Légyszíves olvasd végig amiket írtál. Elsüllyednék szégyenemben,ha egy internetes oldalon így kibeszélném az Anyámat és csak rosszakat írnék róla, mint Te. És még én vagyok a rossz ember..... :)
2012. szept. 12. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!