Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kis korkülönbség? Közös...

Kis korkülönbség? Közös szoba? Felébresztik egymást. Most mit tegyek? Teljesen kétségbe vagyok esve.

Figyelt kérdés

22 hónap van a lányaim közt, a kicsi 1 hetes, 3 napja vagyunk itthon.

Közös a szoba,de a kicsi ha felébred, a nagy is és elkezd sírni,mert a kicsi is sír...

Mennyi idő míg megszokják egymást???Vagy kezdjek valami más megoldáson gondolkozni,mert mindig felriad a nagy is.

Most raktam le aludni, de a kicsit inkább kihoztam a nappaliba a kanapére,mert mire a nagy elalduni, ébredne a kisi szopozni, a nagy is felkel, és nem bír vissza aludni, és tiszta hiszti egész nap.

De a kicsi hogy szokja majd így meg,hogy a kiságyban van alvás?Vagy neki még mindegy hol,csak aludjon, és később majd kialakul.

Annyi kérdés van bennem???És annyira tanácstalan vagyok..


Nálatok mi vált be? Hogy altattátok őket??


2012. szept. 11. 11:57
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
egyelőre a hálóba tedd magatokhoz a picit,ráér a közös szoba ha 1 éves lesz a kicsi
2012. szept. 11. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nálunk is 22 hónap a különbség.

Az első időkben az újszülött a nappaliban aludt a kanapén (csináltam neki egy kis sarkot). A nagy pedig maradt a helyén. Így nem zavarták egymást.

2-3 hónapos korig kb tök mindegy az újszülöttnek, hogy hol alszik, feltéve hogy jó alvókája van. Ha rossz alvó gyerek, akkor meg a síri csend sem jó neki, meg akkor semmi nem jó. Enyém simán beszokott utána a kiságyba, nem volt gond ezzel.

2012. szept. 11. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
24 honap korkulonbseg van koztuk es ugyanigy jartam, vegul attettuk az agyat a mi szobankba, kb 7 hosan tettuk oket egy szobaba, neha meg most is van hogy felebreszti a kicsi a nagyot, mert fogzik, de nem veszes mert eleg gyorsan visszaalszik mindketto, most egy eves a kicsi.
2012. szept. 11. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Denisa W. ***** válasza:
Ugyanez volt nálunk is, plusz jó kis testvérféltékenység, hulla voltam az első napokban... Aztán félretéve az elveimet, a mi szobánkba került a kicsi, hogy legalább a tesó tudjon aludni. De mivel az én lányom leginkább cicin tudott (tud) aludni, így hozzátoltuk a kiságyat a miénkhez, az oldalát leszereltük. Így tulajdonképp mellettem alszik, egész éjjel csönd van, mert rögtön kap cicit, ha megébred, és én is alszom tovább, mint a bunda. Ja, és apa sincs kitúrva a hálóból. Szóval: én kénytelen voltam feladni a régi elveimet azért, hogy pihenni tudjak. Bevált, jól működik a mai napig, és közben igyekszem nem azon stresszelni, hogy is fogom majd leszoktatni a lányomat minderről...
2012. szept. 11. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Igen, én is a te szobádba tenném a kiságyat.

És nálunk nem is elsősorban az éjszaka volt a gond, hanem a nappal, hogy a nagy mindig ki lett rakva a szobájából, amikor a pici aludt, és persze mindig akkor kellett neki onnan valami játék.

2012. szept. 13. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szintén 22 hónap. Szintén így jártam. Én a mi szobákban alakítottam ki egy sarkot a kicsinek (volt bölcsőnk kölcsönbe, éjjel abban aludt, nappal kiságyban a gyerekszobában).

Később úgy csináltuk, hogy a kicsit fürdettem előbb, majd szopi, ment az ágyba. Addig a nagy apával volt, lefürdött, neki még mese a mi szobánkban, mire elkészültünk a kicsi már mélyen aludt. A nagyot ilyenkor kísértük a helyére. Csak ő nem akart ott maradni, így az lett, hogy köztünk aludt el, majd átvittük a helyére.

Délelőtt délután a kicsit babakocsiban altattam, hol a játszón hol az erkélyen, mikor hol voltunk. Délben a gyerekszobában, a kiságyban, a nagyobbat pedig a mi szobánkban.

Most 2 és 4 évesek. Építkezünk, így egyszobában kell még egy darabig mindnyájunknak aludni (már egy hónapja így van), ezt gyorsan megszokták, de már nagyok.

Előtte, a kicsi a saját ágyában, a gyerekszobában aludt jó éjt puszi, simi, ajtó becsuk és szépen elaludt. A nagy azóta is köztünk. Erről hamarosan leszoktatom, ha elkészül a saját szobája.

2012. szept. 13. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem 21hó lesz korkülönbség, de fel sem merült bennem, hogy a pici ne velünk legyen eleinte! Mégis mit vártál? Én meg sem próbálom együtt rakni míg a pici nem alussza át az éjszakát. Ha 1 évesen fogja, akkor addig lesz velünk. De 6 hetes korától eddig minkét gyerekem aludt mint a bunda.
2012. szept. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
nálunk 2 nagy van,a kicsi minimum 2 éves korig lesz velünk,mert addig nem is látom biztonságosnak h áttegyem a nagyokhoz,plusz nem is kell egymáshoz alkalmazkodniuk. játszani mehetünk majd a nagyokhoz,a hálóban csak néhány dolog lesz neki-ágy,pelenkázó,piperék,pár ruha. a nagyokkal is így volt,amikor a lányom 2 lett,ment a bátyjához aki akkor volt 4. ez a legjobb megoldás ha nincs lehetőség h mindenki külön szobában legyen
2012. szept. 13. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
26 hónap a kül, eső pertől fogva együtt alszanak, 1-2 hétig keltek egymásra, aztán nem...mindekttőnek meg kell szoknia az új helyzetet, 3 napalatt ne vonj le messzemenő dolgokat :) várj, később nehezebb lesz betenni, meg a nagynak nem fog tetszeni hogy ő nem alhat veletek, ne adj okot a féltékenységre
2012. szept. 13. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!