Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi időt vesz igénybe egy...

Mennyi időt vesz igénybe egy újszülött, illetve egy három négy hónapos baba? Vajon a háztartást el tudom mellette végezni?

Figyelt kérdés
Tudom kicsit bután hangzik a kérdés, első babámat várom, és természetesen van egy "kedves" barátnőm aki azt mondja, kezdetben még a háztartásra sem lesz időm, nemhogy a férjemre vagy magamra! Várom a véleményeteket illetve a tapasztalataitokat! előre is köszi mindenkinek
2009. júl. 30. 09:03
 1/8 anonim ***** válasza:
teljesen igaza van, de ez csak az első 1-2 hétre igaz, én már a 2. hét végére úgy pörögtem mint a búgócsiga. Azóta sokkal több mindenre van időm, mint rég, és megtanultam jobban beosztani az időm, amit eddig fél nap alatt csináltam, azt most egy fél óra alatt. Sok házimunkát a babával csinálunk (bébihordóból, játszószőnyegről figyeli mit csinálok), a férjemre nincs több időm, de az sokkal tartalmasabb mint előtte. Ne aggódj m indent meg tudsz majd csinálni csak akarni kell. Üdv. 5 hós baba anyukája
2009. júl. 30. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
ja az újszülött szinte egész napos foglalatosság, a kicsit nagyobb már jól elvan maga is, de ez tényleg már baba függő. első
2009. júl. 30. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Sajnos igaza van a barátnődnek, az első néhány hét nagyon kemény. Főleg, ha nincs helyben nagymama, aki segít. Nálunk ez volt a helyzet, én teljesen szét voltam csúszva, naponta többször zuhanyoztam, hogy kicsit magamhoz térjek. A házimunka úgy-ahogy haladt, de a főzés már egyáltalán nem fért bele, hozattuk az ebédet.
2009. júl. 30. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
én nem értek egyet az előttem szóloval. attól is füg mennyire visel meg aszülés. nekünk az első időkben csak evett meg aludt.
2009. júl. 30. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én sem értek egyet.Mindent megcsináltam szép lassan.Ha elfáradtam pihentem.Egyik nap elmosogattam,másikon mostam 1-2 adagot,harmadikon főztem valamit.Az igaz,hogy nálunk a párom porszívózik és Ő töröl port.Egy a lényeg,ne egyszerre akarj mindent megcsinálni és legyen némi rendszer az életetekben.Az ilyen pici babák ált.-ban még rengeteget alszanak.Annak biztos nehezebb,aki tápszerezik,me
2009. júl. 30. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

bocsi,véletlenül elküldtem....

...tápszerezik,mert ugye neki sterilizálni kell,bekeverni a kaját.Gondolom azért megoldják.

A cicit meg csak előkapod,etetsz max. fejsz és sterilizálsz.Mhhh...most,hogy leírtam,kb.ugyanannyi "meló" a kettő.

2009. júl. 30. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem szinte semmire sem volt időm. Kislányom alig evett, azt is lassan 1-1,5 óra alatt max 20-30-at, fejnem kellett, a melleim begyulladtak és nagyon hasfájós volt, alig aludt, folyton kézben volt, mert annyira kínozta a hasija.

szóval segítség nélkül éhen haltam volna, és a kosz is ellepet volna minket. De minden baba más, lehet, hogy a tied enni, és aludni fog, és lesz időd mindenre.

Ha nem így lesz, akkor se keseredj el, mert a babó a legfontosabb, nem a csilli-villi lakás!:)

2009. júl. 30. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Babafüggő is, nagyon! Az elején fáradt is lehetsz (ez függ attól is, hogy szültél) és lehet hasfájós a baba, akkor is többet lehet kézben. De tőleg is függ, hogy hogy alakítod a napod/napotokat. Nem takarítok állandóna, de szégynekeznem sem kell ha jön valaki, mert arra mindig marad idő, hogy összerámoljak, elmosogassak. Pedig bizony az elején hasfájós volt, most meg 3 hós és bizony nagyon is igényli, hogy csak vele foglalkozzak.

Amúgy ha van otthon egy jó férj, aki annyira tud figyeli a babára, míg te főzöl, vagy takarítasz, akkor könnyebb! És kell is, hogy apuka is kivegye a részét. Bízd rá nyudogtan!

Amúgy van, hogy úgy főzök, vagy úgy csinálom a dolgom, hogy berakom a babakocsiba és oda tolom magam mellé. Néha bejön és el van, néha viszont simán el tudom végezni a dolgom. Közben énekelek neki, szórakoztatom. :)

2009. júl. 30. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!