Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek, nagyon magas a láza?

Mit tegyek, nagyon magas a láza?

Figyelt kérdés

Ma 15 hónapos kislányomat elkellett vinnem orvoshoz,mert minden kijött belőle 1 korty víz sem maradt meg benne.

Azt mondta ha délutánra is hány vigyem a kórházba.Szerencsére már nem hány de a láza délutánra 41 fok lett..borogatom kapott gyógyszert de most mikor mértem 40 fok még mindíg..mit tudok tenni?olyan ijesztő szegényem úgy remeg az egész teste,és szinte csak alszik,enni meg semmit nem evett.Inni iszik rendesen!



2012. szept. 11. 16:55
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
tegnap este óta lázas,délben volt kicsit jobban akkor csak 38 fok-os volt.
2012. szept. 11. 16:56
 2/20 anonim ***** válasza:
Ha sokáig így lesz és este, akkor hívd fel az ügyeletet.
2012. szept. 11. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Vagy akkor már vigyem is be a kórházba?Beutalom is megvan..nagyon féltem.rossz így látni
2012. szept. 11. 17:02
 4/20 anonim ***** válasza:

Szia!


Hütőfürdőztesd (menete a kiskönyvben, vagy a neten) és ha akkor+ egy kúppal nem megy lejjebb a láza MINDENKÉPP vagy hívj orvost, vagy menj be vele az ügyeletre!!

2012. szept. 11. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

de be is másolom neke ide:

Hűtőfürdő alkalmazása:


Ültessük a gyermeket 38 fokos, derékig érő vízbe. A zuhanyrózsát tegyük a vízbe, hogy ne fröcsköljön, és lassan kezdjük el hideg vízzel hűteni a fürdővizet. Ha eléggé lassan hűl a víz, a gyermeknek föl sem fog tűnni, hogy ez egy szükséges rossz. Csak egy jót fog pancsizni, azt pedig minden gyerek szeret. Közben locsolgassuk a gyermek hátát, mellkasát a kád vizével, hiszen úgy nagyobb felületen érünk el párolgást, s mint tudjuk, az hőelvonással jár. Folytassuk a víz hűtését 30-28 fokig, de vigyázzunk, a csöppség nehogy dideregni, vacogni kezdjen, mert az azt jelenti, hogy beindul a szervezetében a hőtermelés, mivel fázik, és így a lázat nem csillapítja, hanem esetleg növeli. Ha eljutunk eddig, akkor elölről kell kezdeni a fürdőt 38 fokos vízzel. Attól melegebb vízbe nem tanácsos ültetni a gyerekeket, mert élettanilag a 38 fok fölötti hőmérséklet megterhelő a szívének, agyának, vérereinek.

2012. szept. 11. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Szólj orvosnak mindenképpen!!40 fókos láz nem vicc. Nehogy lázgörcsöt kapjon.
2012. szept. 11. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm!Ma már alkalmaztam ezt egyszer,de még adok neki egy esélyt nemsokára!Köszönöm a segítséget:)
2012. szept. 11. 17:26
 8/20 anonim ***** válasza:
Én bevinném a kórházba, ez nagyon magas láz, nem otthon próbálkoznék, ráadásul gyógyszert is kapott, azt írtad. ÉN ezt tenném.
2012. szept. 11. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Ha már volt hűtőfürdő ,akkor tényleg vidd inkább!
2012. szept. 11. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
mégegyszer hűtőfürdő ha nem megy 39 alá akkor orvos lázgörcsöt kaphat!!!!!!!
2012. szept. 11. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!