Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg ennyire fontos a...

Tényleg ennyire fontos a napirend? De hogy alakítsam ki, ha minden nap máskor ébred?

Figyelt kérdés

Nem 10 percekről van szó, hanem mondjuk egy-másfél órákról. Ha kel, persze enni akar és változó, hogy mennyire alszik vissza, viszont ezen is múlik, hogy msjd mikor fog aludni, ettől csúszhat az evés, áhh...


Ébreszteni nem szeretném, amúgy is korán kel, kajával nem váratnám, sírni nem szeretném hagyni.

Be fog ez állni valamennyire magától? Az esték általában ugyanúgy zajlanak, de a nappalokkal nem tudom mit kezdjek. Gyógytorna sem egy időpontban van, a napok sem alakulnak egyformán, hiszen nem kell mondjuk minden nap vásárolni menni.


Én abszolút nem vagyok rendszeres, nem is nagyon bírom elviselni, ha bele vagyok kényszerítve ilyesmibe - mármint ha nem akkor csinálhatom a dolgokat, amikor szeretném - a babának viszont ez fontos lenne, még attól is tartok, hogy próbálkozom, csak nem leszek "hiteles", és ezt a kettősséget majd megérzi a babám is. Még én sem tudom, minek mikor kellene zajlania, nemhogy még őt is erre tanítsam. De azt akarom, hogy neki jó legyen.


Ő amúgy egy 4 és fél hónapos fiú, aki tápszeres.



2012. szept. 11. 22:05
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
49%

Nevelve van és bízik bennem ,tudja mindig érte megyek.Ha összedől a bizalom nálatok ennyin az nagyon gáz,ha késik a vonatod pl...

Továbbra sem hiszek ebben.

2012. szept. 12. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
0%
Lehet hogy nevelve van,csak nem mind1 hogyan.Ötletszerűen!Aminek nagyon meg fogod inni a levét.Egyébként sose járok vonattal,mindig időben elindulok,és nem kések el.De egyébként te mondtad hogy csak akkor érzi magát biztonságban ha a szoknyád mellett van.
2012. szept. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
48%

Ha a kisgyerekben megvan az ősbizalom( [link] akkor biztonságban fogja érezni magát később a bölcsiben, mamánál, bárhol. Ám ennek is ki kell várni az idejét. Ezt az ősbizalmat pedig nem a napirend adja, hanem a szülő csecsemőkorban.

A napirend kialakításának is megvan a maga ideje, amikor a gyerek megérett rá. Egy csecsemőnek nem az óra adja a biztosnágot, mégcsak nem is a sorrend.

Természetesen van, akinél észrevehetően segíti a mindennapokat a sorrend, de egy csecsemőnek ez tök mindegy legtöbbször.

2012. szept. 12. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!


Esetleg valaki be tudná letölthető formában linkelni ezt a suttogós könyvet? Egy olvasást megérne.

2012. szept. 13. 09:03
 25/26 anonim ***** válasza:
51%

Tyűha! Úgy látom kavartam egy kis vitát. Kicsit egoista voltam, mert én PONTOSNAK lettem nevelve. Most is a számokból élek: előtte könyvelés, most pénzügy. Ez nálam elengedhetetlen. Naná, hogy ehhez tartom magam. A gyermekeim is ismerik az órát és tudják, hogy kb. mi mikor következik. Szerintem ez jól van így. Nem mondom, hogy nem lengek ki néha és nem csúszok el, de az esetek többségében nem!


Érdekes lett ez a kérdés és téma, mert természetesen nem gondolkodunk egyformán és nem is kell, hogy ugyanazok legyenek a véleményeink egy ilyen kérdés folytán. Azért vagyunk eltérőek, "mert ott hon ezt láttuk", vagy "otthon nem ezt láttuk". Nyilván mindkét félnek igaza van valamennyire. Fontos mindkét vélemény. Majd mindenkinél másképpen válik be ez vagy ez, mert mindenki más környezetben, más körülmények között él. Én azt gondolom, hogy kell a napirend, te azt gondolod, hogy nem. mindenki meg fogja tapasztalni, hogy neki hogy jó, hogy nem, mi borul fel és mi nem és ehhez fog igazodni.


42/F

2012. szept. 13. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

Attól még simán átmehet rajtad egy vonat ..szóval nagyon fennhordod az orrod.

Nem anyámasszony katonája ,nagyon is önálló,és bizony ebből még lesz gondom...

2012. szept. 14. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!