Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg ennyire fontos a...

Tényleg ennyire fontos a napirend? De hogy alakítsam ki, ha minden nap máskor ébred?

Figyelt kérdés

Nem 10 percekről van szó, hanem mondjuk egy-másfél órákról. Ha kel, persze enni akar és változó, hogy mennyire alszik vissza, viszont ezen is múlik, hogy msjd mikor fog aludni, ettől csúszhat az evés, áhh...


Ébreszteni nem szeretném, amúgy is korán kel, kajával nem váratnám, sírni nem szeretném hagyni.

Be fog ez állni valamennyire magától? Az esték általában ugyanúgy zajlanak, de a nappalokkal nem tudom mit kezdjek. Gyógytorna sem egy időpontban van, a napok sem alakulnak egyformán, hiszen nem kell mondjuk minden nap vásárolni menni.


Én abszolút nem vagyok rendszeres, nem is nagyon bírom elviselni, ha bele vagyok kényszerítve ilyesmibe - mármint ha nem akkor csinálhatom a dolgokat, amikor szeretném - a babának viszont ez fontos lenne, még attól is tartok, hogy próbálkozom, csak nem leszek "hiteles", és ezt a kettősséget majd megérzi a babám is. Még én sem tudom, minek mikor kellene zajlania, nemhogy még őt is erre tanítsam. De azt akarom, hogy neki jó legyen.


Ő amúgy egy 4 és fél hónapos fiú, aki tápszeres.



2012. szept. 11. 22:05
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
65%

Hozzád hasonlóan én sem vagyok napirendes:).

Én nem erőltettem semmit, hordozott babaként a kislányom ott és akkor evett, ivott, ahol és amikor szüksége volt rá. Soha nem kellett félnem, hogy nem érünk haza etetésre/ alvásra, bármikor bármit el tudtam intézni, esti szabadtéri programot is szervezhettünk, ha elálmosodott bekötöttem és aludt.

Most 23 hónapos, bölcsibe jár, semmi gond nincs vele, szépen alkalmazkodott az ottani feltételekhez. Eszik mikor a Többiek, alszik mikor itt az ideje.

Nem ragaszkodik külső tényezőkhöz, nincs probléma ha másképp alakul a nap mint ahogy szokott:).

Szerintem ne erőltesd.

2012. szept. 11. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
68%

OFF

Miért is lettem lepontozva? Talán azért, mert leírtam a véleményem? :D Ez vicc, komolyan mondom.


A napirend szerintem akkor is fontos. 2évesen, vagy idősebb korban meg pláne. A babának ez IS adja a biztonságot, hogy tudja, mi után, mi következik. Amúgy meg kedves lepontozó: az én lányom nem hisztis, hogyha borul a napja, ügyesen alkalmazkodik. Az alkalmazkodás, meg nem napirend függő, hanem személyiség függvénye.

A bölcsibe,oviba, suliba, a munkahelyen is van napirend. Jobb az elején így nevelni, mint később magától hozzászoknia a változáshoz

2012. szept. 11. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
49%

Ne foglalkozz a pontozással Én is le lettem 6,7es vagyok,erre számítottam is ,de ezek szerint semmi sem jó a pontozgatóknak :)


Azt ne felejtsd hogy ha nincs napirendje tud alkalmazkodni-

Ha napirend függő akkor összeomlik az első eltérésnél.

Így tud a gyermekem könnyedén beilleszkedni a bölcsibe,míg sok bölcsis társ sajnos fél napokat sír ,bőven beszoktatás után.


Nem tudom az apuka miért gondolja hogy nincs egyéb elfoglaltságom ,bezzeg Ő 3 gyerekkel....

2012. szept. 12. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%
Fontos a napirend, de egy 4,5 hós babánál naponta változhat minden. Ekkor arra kell törekedni h a sorrend ugyanaz legyen. ebben a korban kezd (legalábbis nálunk) az alvás is átalakulni, egyre többet tud ébren lenni, érdeklődik minden iránt, elkezd forogni (ha már nem csinálja), szóval annyi minden éri a babát, nem csoda g kicsit összevissza van. Abban tudsz neki segíteni h van fix sorrend. Én sose erőltettem neki semmit, hagytam h mindent ő maga alakítsa ki. Most 10 hónapos, és elmnodhatóm h egy ideje fix a napirendünk (ébredés, alvás, evés). persze aztán van amikor bezavarnak dolgok (foga, oltás), de általában vissaáll. Amugy ugy tudom h az egy éves státusz vizsgálaton egyik "követelmény" a kialakult napirend.
2012. szept. 12. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
68%
Érdekes ez a napirend kérdés. Az én babám magának alakitotta ki. Szinte első perctöl rendszeresek a napjaink. Idővel változik mert most nem olyanegy fél éves napja mint egy 6 hetesé. De tudok hozzá kalkulálni. Majdnem mindig ugyanakkor kel és ugyanakkor szeretne fürödni is. Ezt onnan tudom, hogy este dörzsöli a szemét , álmos. Akkor fürdés és alvás. Majdnem minden napunk egyforma. Hozzá igazitoma boltbamenést, főzést és ez így nekem is jó.
2012. szept. 12. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
26%
3 gyerekes apukának van igaza és kész!!!:-)nagyon-nagyon fontos a napirend,amit még egyszer hangsúlyozok,NEM EGYENLŐ AZ ÓRA SZERINTI IDŐBEOSZTÁSSAL!!!Minden gyermeknek fontos a rendszeresség.ha egyszer-egyszer felborul a napirend,azért az nem olyan nagy dráma,mert azt is meg kell tanulnia hogy közbejöhetnek dolgok.egyetlen időponthoz ragaszkodom én is,és az az esti fürdetés!minden nap 8-kor,utána kaja,és fekvés.A babám azonnal elalszik ahogy az ágyba teszem.Napközben nem meg se nézem az órát,csak tudom hogy mi után mi következik...felébred,pelenkacsere,etetés,játék,összebújás,alvás.és ez így váltakozik,még akkor is ha maminál vagyunk délután.Ha nagyobb lesz a gyerek,pl oviba vagy bölcsibe megy,akkor pedig már az óra szerinti ébresztéshez is hozzá kell szoktatni...egyébként tápszeres babával sokkal könyebb betartani a napirendet,mint az igény szerint szoptatott babáknál,mert kiszámíthatóbb hogy mikor éhezik meg.gondolj csak bele...tudod hogy pl most letetted aludni,akkor 2 óráig azt csinálsz amit akarsz,mert ugyebár gondolom nem állsz felette amíg fel nem kel.néhány nap alatt rá lehet őket szoktatni a napirendre,csak kitartónak kell lenned,és megtérül a bele feccölt munka.Sokkal kiszámíthatóbb lesz az életed.
2012. szept. 12. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

A napirend biztonságot ad a gyereknek, mert segít eligazodnia a világban. Nem az a lényeg, hogy pontban 7:00-kor keljen, és 8:00-kor egyen, akár éhes, akár nem. Az események sorrendje a fontos pl:

ébredés, pelenkacsere, evés, büfi, vagy az esti rutin pl: evés, büfi, ringatás, fürdés, ringatás alvás. Ezek csak légből kapott példák. Mivel nem ismeri az órát, így tudja majd, mi miután következik. Sokkal nyugodtabb lesz, mert nem azt érzi, hogy találomra történik vele ez az. Neked is könnyebb lesz, ha ráálltok egy rendszeres időbeosztásra, mert így lesz időd mindenre. Ne lesd folyton az órát, csak igyekezz mindent a megszokott sorrendben csinálni. Egyszer majd azt veszed észre, hogy kb ugyanakkor ébred mindig, ugyanakkor lesz éhes stb. Azonban tudnod kell, hogy a napirend nincs kőbe vésve, nem szentírás. Néha el lehet térni tőle, sőt jó is pl: nektek a gyógytorna időpontok, mert így megtanulja, hogy vannak a szokottól eltérő helyzetek, de ez nem a világ vége, mert ha túl van rajta, akkor visszatér minden az eredeti kerékvágásba. Sokat fejlődik így az alkalmazkodó készsége. Ez csak akkor működőképes, ha teljes meggyőződéssel csinálod, mert tényleg megérzi, ha valami nem stimmel. Először döntsd el, meg akarod vagy tudod-e csinálni. Sok sikert.

2012. szept. 12. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
0%

" 3 gyerekes apukának van igaza és kész!!!"

Neked is csak gratulálni tudok,ez aztán érv ...

2012. szept. 12. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
34%
Szerintem meg a biztonságot az anya/ szülő jelenti, nem a napirend.
2012. szept. 12. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
51%
18-as.nem azzal érveltem ha tudnál olvasni a következő sorokban,rájönnél hogy értelmes dolgokkal érvelte.19-es!Mi lesz a gyerekeddel ha oviba kerül és nem lesz ott anyuci???Akkor nem lesz biztonságban a gyereked?Sajnálom szegényt...Az én fiam akkor is biztonságban érzi magát ha Apával van,vagy a nagyszülőknél,vagy a kisbarátjánál.Megmondom neki hogy anya majd érted jön 4-re,és ott is vagyok 4-re.Ha csak 5-re érnék oda,akkor már nem érezné magát biztonságban.Na ezért kell a napirend.Babáknál is!Főleg náluk!Mert ugyebár a gyereknevelést nem 3 évesen kezdjük,hanem csecsemő korban.
2012. szept. 12. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!