Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gyermeketek iszik bolti...

Gyermeketek iszik bolti tejet? Érdemes elolvasni!

Figyelt kérdés
[link]
2012. szept. 12. 14:16
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:
Házi tejet...(bocsi)
2012. szept. 12. 15:23
 12/28 anonim ***** válasza:
51%
Ez mondjuk nem rossz ötlet, csak nem mindenkinél kivitelezhető. Én hozzá tudok jutni (állítólag) termelői tejhez. De az tehén tutira nem kapott génkezelt terményt? Szóval furi ez. UHT-s tejet mondjuk én se adnék a gyerekemnek, az tuti. Azon még én is érzem, hogy valami nem kerek. Érdekes, hogy azok a tejek nem megsavanyodnak, hanem megpenészednek. Ez is jelenthet valamit :)
2012. szept. 12. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:
Hát hála én is! De igazából az egyik emberkének válaszolva, már otthon sem jó, ha megtermeled a zöldséget stb, mert vegyszeres földbe ülteted, veted és a levegő is szennyezett.... :) Sajnos!!
2012. szept. 12. 15:31
 14/28 anonim ***** válasza:

6-os vagyok

Na most már jó a link.

Hát túl sok újdonságot nem tudtam meg belőle, ezt már elég régóta mondogatják.

Nekem pl a gyerekorvos a számba rágta.


És a tejet a felnőtt szervezet tényleg nem tudja emészteni tökéletesen, ugyanis kb 3 éves kor után az emberek nagy többségének szervezet nem termel laktázt, ami a tej emésztéséhez szükségez egyik enzim.


Mindezek ellenére az én gyerekeim is isznak tejet, bár ameddig tudtam anyatejet, utána babatejet adtam nekik.

2012. szept. 12. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:
Olyan kár, hogy az orvosok sem mondanak egyformát!!
2012. szept. 12. 15:41
 16/28 anonim ***** válasza:
100%

De utálom ezt amikor X évben éljen az X termék milyen egészséges. Eltelik pár év, évtized és akkor meg hú mégse mert rájöttek hogy milyen káros. Ez megy mindennel. A minap pl. azt olvastam, hogy megelőzhetnénk a rákot ha elegendő napfényhez jutnánk, sokat lennénk napon, persze nem délben és nem pecsenyére sütve. És még egy sor betegséget, mivel a D vitamin mennyire szükséges az emberi szervezetnek. És hogy milyen károsak a napvédő krémek, jobban tennénk ha nem krémeznénk magunkat vele inkább jó időben kell krém nélkül napozni.

...

2012. szept. 12. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:

Az én kislányom már 2,5 éves.1 éves kora óta kapja a bolti tejet,semmi baja tőle.Nálunk egy pékboltban lehet házi tejet venni.1x-2x vettem de nagyon fura íze volt én nem bízom benne.

Egyébként a mai világban már minden káros,ártalmas.Ennyi erővel semmit nem ehetnénk meg ihatnánk.Ugyan.

2012. szept. 12. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
0%

utolsó vagyok

Mondjuk UHT tejet meg 1,5-öst sose adtam neki.Csak 2,8-ast.

2012. szept. 12. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
Miért nem jó az UHT-és?? Pont nem az a lényege hogy magas hőfokon pasztorizálják a tejet, ugye igy a bacik eltűnnek. Viszont a pár napos tej mitől áll el? Nem hiszem hogy a semmitől. Én pont ezért veszek mindig UHT-at.
2012. szept. 12. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
66%

17-es vagyok

"a párnapos tej mitől áll el?"

Nyilván nem halmozom fel a tejet.2l-nél több nincs otthon,az én kislányom elég sok tejet iszik egy nap.

Az UHT ugyebár tartós tej,amiben azért tartósítószer stb benne van.És az íze is sokkal másabb.Én meg a férjem 1,5-ös UHT tejet iszunk de a kislányomnak sose adnám.

2012. szept. 12. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!