Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gyermeketek iszik bolti...

Gyermeketek iszik bolti tejet? Érdemes elolvasni!

Figyelt kérdés
[link]
2012. szept. 12. 14:16
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
Miben nincs manapság már tartósító? Egy élelmiszert mondjatok gyümölcsön/zöldségen kívül...
2012. szept. 12. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
De hiába a házi tej, vagy nem UHT, abban pont úgy benne van az, amit kapott a tehén, nem????
2012. szept. 12. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
95%

Csak azért reagálok, mert elküldte nekem nemrégen egy ismerős a linket, és teljesen kiverte a biztosítékot. (elnézést, ha valaki már leírta ezeket, nem olvastam végig mindent)


Ugyanis van egy kis gazdaságunk, s többek közt egy tehenünk. Mióta házi tejet és tejterméket fogyasztunk, azóta sokkal teljesebbnek érezzük magunkat, egészségesebbnek érezzük magunkat.


Mint "tehenesgazdának" van némi fogalmam a tejről, és azt is el tudom mondani, hogy a (nem tartós) dobozos tej, ami magyar tehénből való, és 100% tej (min 2,8%-os), azzal semmi gond nincsen. Házilag is lehet tejet tárolni ilyen módon, a lényeg, hogy az ember fölforralja, majd lég- és fénymentesen lezárja, és így nem tud megromlani. Felbontás után pedig pár nap alatt megromlik ugyanúgy, mint a friss tej.


A cikkben több dolog is kifogásolható:


Semmilyen tudományos hivatkozást nem tartalmaz.

Valószínű egy "megrendelt" cikk valakitől, akinek érdekében áll, hogy ne fogyasszunk tejet.

A múltkor ugyanez a honlap tett közzé egy írást, mi szerint a kenyérfogyasztástól is meg lehet halni. Egyszer olvastam itt hasonlót a tojásról is, a húsról nem is beszélve.

Gondoljatok bele, hogyha nem fogyasztunk: tejet, tojást, kenyeret és húst, akkor mégis mit?????? Agyongénkezelt kínai zöldséget-gyümölcsöt, merthogy a mi éghajlatunkon télen nem terem friss zöldség, gyümölcs.


Állati fehérje nélkül nem lehet egészségesen élni, főleg nem gyerekeknek.


Éljenek a tehenek.

2012. szept. 12. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
100%
Naturahírek oldal egy nagy baromság. Nézz körül.... Az se normális, aki hisz nekik.
2012. szept. 12. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
92%

Aki azt írja, hogy fura íze van a házi tejnek, annak üzenem, hogy semmi baja, hanem ez a természetes!!


Igen, a házi tejben is benne van minden, amit eszik a tehén. Az ilyen módon "keletkező" tejnél értékesebb elixír nincsen. A tehén a legelőn mindent megeszik. Rengeteg gyógynövényt pl. (parlagfű, csalán), ami aztán tejként elfogyasztva belénk is átkerül. (Normális helyen nem kapnak antibiotikumot meg mindenféle mérget az állatok. Nálunk eddig egyszer volt szükség állatorvosi kezelésre, emésztési gondok miatt, ekkor 3 napig nem volt fogyasztható a tej. Ezt minden normális helyen így csinálják, a kistermelő az nem valami elvetemült tömeggyilkos :D)


Az igazi tejből nem hiányzik semmi, amit a tehén a borjúnak szánt. Vagyis a lehető legjobb, ami a tehéntől kitelik. Csak úgy, mint a babának szánt anyatej. A legjobb, akit mi, anyukánk "termelni" képesek vagyunk.


A "tehenesgazda" voltam.

2012. szept. 12. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
59%
Szeretnék eloszlatni egy orbitális tévedést. Semmi gond nincs az UHT tejjel. Az UHT= ultra magas hőmérsékleten kezelt tej. Ezzel pusztítják el a baktériumokat, amik pl: az erjedést is beindítják+ Tetra pack dobozban van, ami szavatolja a minőséget. Ezek egyike sem tartósítószer !!!! Én nyugodt szívvel adom a 3,5 % változatát a kétéves fiamnak, és mi is ezt isszuk a párommal.
2012. szept. 12. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
A 18-as meg a 20-as válaszom nagyon haszontalan volt mi?
2012. szept. 13. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
Nem mondanám haszontalannak. Egy nézőpont, szerintem félig jó nézőpont, félig nem. Idealista az író, de ez nem gond. Miért?
2012. szept. 13. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!