Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kiságy festés? Segítség.

Kiságy festés? Segítség.

Figyelt kérdés
Van egy tökéletes állapotú, de régebbi, kicsit elszíneződött kiságyunk. Lefestettem, vízbázisú festékkel, mert ezt ajánlották bababútorra. Azt mondták, nem kell külön alapozó, meg zománc festék, csak ez. Egyelőre 1 réteg van rajta, lesz még egy. De eddig borzasztó matt, érdes. Nem kéne mégis rá valami lakk vagy zománcfesték?? Csinált már valaki ilyet?
2012. szept. 12. 18:32
 1/9 anonim ***** válasza:

kár hogy nincs itthon az asztalos férjem,ő tudná a választ

nekünk egyébként simán át van csiszolva,és selyemfényű lakkal van lekenve, ami környezetbarát, és nem árt a babának majd amikor előszeretettel fogja rágcsálni :D

2012. szept. 12. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

finom csiszoló papírral menj végig rajta

utána jöhet a következő réteg festék

ha még az is érdes száradás után akkor még egyszer menj rajta végig csiszoló papírral és festés


3 réteg festék után már nem lehet érdes

2012. szept. 12. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nekünk le volt festve, csak már kicsit megsárgult. Lecsiszoltuk a régi festéket, de annyira tökéletesen nem jött le, hogy a lakk elég legyen. Mindegy is, mert nagyon szép színe lett, csak nagyon matt, nem fényes.
2012. szept. 12. 18:51
 4/9 A kérdező kommentje:
ok, köszönöm, meglátom milyen lesz a 2. réteg után.
2012. szept. 12. 18:51
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom milyen volt korábban, natúr vagy festett. De valószínű csak annyi a gond, hogy meg kell csiszolni, mert a festék felhúzta a szálakat. De lehet, hogy poros volt a felület.

Vegyél 150-180-as csiszolópapírt, valamint kb 180-as csiszolószivacsot a festékboltban.

Finoman csiszold meg, érezni fogod, hogy sima lesz.

Utána töröld le róla a port, és mehet rá a második réteg.

A vízbázisú festék jó, de abból is van matt selyemfényű, illetve magasfényű. Nézd meg a tied milyen. Ha matt, akkor vegyél egy doboz selyem-, vagy magasfényűt.

Ha tuti tartósra szeretnéd, akkor érdemes lakkozni, mert védi a festéket karc ellen.

2012. szept. 12. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

egyébként a selyemfényű totál matthatású

legalábbis a miénk, hiába átmentünk rajta 2szer

nem tudom most milyen márkájú már..

első voltam

2012. szept. 12. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kicsit gyorsan jöttek a válaszok. :)Látom már, festve volt.

5-ös voltam. Asztalos.

2012. szept. 12. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget. Még egy utolsó kérdés, milyen lakk mehet erre a festékre? Vizbázisú festékre, ami bababarát is, mert előszeretettel rágja a lányom.
2012. szept. 12. 19:00
 9/9 anonim ***** válasza:
Mindenképp vízbázisú. Én a Tikkurila univerzális lakkjával fújtam az alapot, fedőnek pedig a Köber cég ecolac parketlack-ját használtam. 2000Ft körül van a 0,75-ös kanna.
2012. szept. 12. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!