Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A "papa, mama" vagy az "apu,...

A "papa, mama" vagy az "apu, anyu" megszólítást tanítsuk meg neki?

Figyelt kérdés

A papát, mamát könnyebb kimondani, de az apu, anyu szebb, jobb megszólítás. Nagyon nem tetszik, amikor egy gyerek megszokja azt, hogy papa, mama, és még iskolás korában is így szólítja a szüleit.

Még nem tartunk ott, hogy beszélne, de akkor mit mondjunk neki: "nézd csak, ott jön Apu", vagy "nézd csak, ott jön a papa"?



2012. szept. 13. 20:38
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Úgy tanítsad, ahogy neked jobban tetszik.

A férjem családjában és az enyémben is az a szokás, hogy a szülők a papa-mama, a nagyszülők pedig a nagymama-nagypapa, így mi is ezt tanítottuk nekik. Tudom, hogy ritka, alig ismerek még magunkon kívül ilyen családot, de nekünk így állt a szánkra.

2012. szept. 13. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok: bőven kinőttem az iskoláskorból, de a mai napig így szólítom a szüleimet, esetleg édesapa-édesanya néha. Életemben nem szólítottam őket apunak és anyunak. :)
2012. szept. 13. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

apa és anya. a nagyszülők meg mama, papa, másik oldalról mami és papi.


nekem se anyu/apu, se nagyi nem tetszik

2012. szept. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Anya/apa, nagyszülők mama/tata
2012. szept. 13. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
45%

Tök mindegy, hogy mire tanítod. Úgy fog nevezni, ahogy pl. apától hallja a te megszólításod. Arra ügyeljetek, hogy ne a kereszteveteket használjátok egymás között, mert akkor a gyerek is azon fog hívni.


Én "nyanya" lettem, az anya helyett... :) Amúgy a párom anyának hív a gyerek előtt

2012. szept. 14. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
nálunk apa-mama férjem tanitota a gyerekeket ara hogy engem mamának szolitson és tetszik is ,jobban mint az anya szó,a nálunk nagyi az nagymama ,nagypapák már nincsenek .
2012. szept. 14. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

kedves kérdezö

a 10éves gyerekem is azt monja a mai napig hogy mami-mamikám és ez nekem jol esik

2012. szept. 14. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
És a fati-mutti megszólításokról mi a véleményetek? Svábok vagyunk. (Itt sem mondanám túl gyakorinak ezeket a megszólítást, de azért előfordul, elfogadott, jellemző.)
2012. szept. 17. 19:29
 19/19 anonim ***** válasza:

mi is svábok vagyunk, vagyis voltunk :)

apám még faternak hívja a nagypapámat de nálunk már ez nem "divat", magyarul beszélünk, elég hülyén hangzik szerintem egy magyar kisgyerektől, hogy muter vagy muti, nagyon nem esne jól nekem :/

2012. szept. 17. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!