Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kipróbáltad-e már az orrszívó-...

Kipróbáltad-e már az orrszívó-porszivót magadon?

Figyelt kérdés

A 4 hónapos lányomnak pár napja szívni kell vele az orrát, mert náthás lett. Minden egyes alkalommal szinte őrjöngve tiltakozott. Már egyedül neki se álltam, mert nem tudtam lefogni. Ketten kellettünk hozzá a férjemmel. Utána pedig vagy 5-10 percig vigasztalhattam a kislányt, mert úgy kikészült.

Emiatt kíváncsi lettem, hogy mit élhet át. Úgyhogy ma kipróbáltuk. Borzalmas érzés, én is ugyanúgy küzdöttem ellene, mint a lányom. Az orrszívó szívása miatt nem lehet levegőt kapni, és mindkét orrlyukon lehet érezni a szívást, annak ellenére, hogy csak az egyiket szívják. Ráadásul, ha a kapálózás miatt kicsit megütődik az orrlyuk fala, az nagyon tud fájni.

Te kipróbálnád magadon az orrszívót, hogy jobban megérthesd a gyerekedet?



2012. szept. 16. 18:16
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
55%

Én ki próbáltam!És ha náthás vagyok pl. télen,akkor én itthon kizárólag azt használom,mert a zsepi mindig kikezdte az orromat.Szerintem tök jó,én imádom.Minden cuci-mucit kiszed az orromból,amit fújással sose tudtam volna! :)

:)

2012. szept. 16. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Én kipróbáltam.Annyira nem borzalmas.Az én fiam a porszívó hangjától félt és azért rúgkapált,most 9 hónaposan összebarátkoztunk a porszívóval és azóta nincs gond :)
2012. szept. 16. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Persze, hogy kipróbáltam, mielőtt a gyerekemnek elkezdtem használni, de egyáltalán nem olyan borzalmas, mint azt írtad, ki lehet bírni.
2012. szept. 16. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Férjem kipróbálta, azt mondta nem vészes.

Gyerkőcöm először tiltakozott, sőt sokáig, de ma már maga szívja az orrát, pedig fújni is tudja, de azzal sokkal kevesebb jön ki, mint a szívással.

2012. szept. 16. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Természetesen mielőtt a gyereken próbáltam volna azelőtt magamon.Nem volt vészes és még levegőt is kaptam.

Az első pár alkalom után a kislányom is megszokta.

Szúrták már fel az arcüreged?

Na ott ,maximálisan együtt érzek mindenkivel.

2012. szept. 17. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

a férjemen is kipróbáltuk, szerinte sem vészes, de ettől a lányom nem fogja jobban szeretni.

a válaszokat mindenkinek köszönöm.

2012. szept. 17. 13:35
 17/19 Katucika0912 ***** válasza:

Szia !!

Én is kipróbáltam magamon , mielőtt a kislányomnál először használtam volna ! Igen , lehet kellemetlen is , de ha újra kipróbálod magadon ki lehet tapasztalni , hogy merre fordítsd akkor nem lesz kellemetlen egyáltalán ! Rebekám mosolyog közbe , abszulult nem érdekli , hogy mit csinálok :) Probáld meg Te is magadon kitapasztalni , és ha van szabályzó állíts minimumra a porszívót!

Szerintem próbálkozz , mert nekem nagy segítség !!


Még egy tipp: ha vigasztalhatatlanul sír a kislányod , kapcsolj be egy hajszárítót.... Nekem a pelenkázóra van téve , a védőnőm mondta ( egy boszorkány ) ..hihetetlen , de működik!!


Üdv , egy 17 hetes baba kezdő anyukája

2012. szept. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 Katucika0912 ***** válasza:
Ja, Én is Németországba élek, ilyenről nem is hallottam , hogy be lenne tiltva....valóban nem elterjedt de ennek az az oka , hogy drágának találják! Egy német barátnőmnek , most adtam egyet , nekem 2 volt ...azt mondta hogy maga a megváltás !!!!
2012. szept. 17. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
Kipróbáltam, még az előtt hogy először használtam volna az akkor pár hónapos kislányomon, hogy tudjam, "biztonságos"-e. Természetesen nem kellemes érzés, de egyáltalán nem fájdalmas, és a lényeg, hogy a kicsiknek gyorsan kiszedi az orrváladékot, levegőt kap utána a pici, és nem fertőződik felül. Most 3 éves kislányom még mindig fél tőle, pedig alig kellett használnunk párszor idáig. Ettől függetlenül nem sajnálom őt, mikor használjuk, mert tudom, hogy azzal teszem a legjobbat számára.
2012. okt. 2. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!