Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy vehetném rá hogy rendesen...

Hogy vehetném rá hogy rendesen egyen 7 hós babám?

Figyelt kérdés
Rendesen evett mindent, már voltak kedvencei. De kb 2 hete csak a tápszert eszi. Ha bármit megpróbálok neki adni pár kanál után feladja és ellöki a kezem vagy köpködni kezdi az ételt. Mit tehetnék?
2009. júl. 31. 16:29
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha MINDENT kiköp, akkor várj pár napot, és utána kezdd neki adni a kajákat. Ha van,amit megeszik, akkor azzal kínálgasd többször. Lehet hogy jön a foga és rosszul esik neki, ha az ínyéhez ér a kanál vagy az étel.
2009. júl. 31. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem a meleg miatt van. Az én fiam 11 hós, szopik, de ő sem nagyon eszik már egy ideje. Még fogyott is kicsit, bár a védőnő szerint ez normális ilyen időben és sokat mozog is. A kisfiam sem nagyon akar enni rendes ételt, inkább csak cicizne... Ma végre megevett egy üveg spenótot ebédre, aminek nagyon örültem. De a tejpép sem kell neki, pedig régebben szerette.

Sokat segíteni nem tudtam, de azért gondoltam megosztom veled a tapasztalatomat, hogy nem vagy egyedül. :)

2009. júl. 31. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom,hogy eddig milyen gyümölcsöt,főzeléket kapott.Próbálj rájönni,hogy mit adtál neki két hete.Valószínű,hogy valami nem ízlett neki,ezért nem akar kanálból enni.Egy ekkora baba már kaphat darabos ételt is,próbálkozz azzal,és később egy-egy kanál gyümölcsöt vagy pürét adj neki.Tápszert pedig csak akkor adj,ha a másik ételből már evett,esetleg az étel után várj 4-5 percet,még ha sír is,és akkor újra próbáld.Ha akkor is ellöki a kezed,jöhet a tápszer.Türelem kell hozzájuk.
2009. júl. 31. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Megpróbáltam a darabos kaját! És ette!!! Hurrá!! Remélem hogy nem csak ma!
2009. júl. 31. 20:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!