Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért kell a 21. században is...

Miért kell a 21. században is úgy tenni az nyáknak, mintha a 19. században lennének?

Figyelt kérdés

Írok pld-kat mire gondolok:

- Nem lehetnek már álmai, minden idejében 100%os anya, feleség legyen, naponta főzzön, takarítson, eljárjon vásárolni (szigorúan gyerekekkel, mert "annakidejénbezzegén2gyerekkelmentemaboltba"

- Ha rájött, h szeretne visszamenni dolgozni, akkor ez olyan "gonosz" anya, h lepasszolja a gyerekét. holott megjegyzem csak Mo-on 3 év az itthonlét....

- Nem lehetnek már barátnői, ha kimozdul vmerre már k...va; ha nem mozdul ki akkor meg lusta...

Hát akkor most hogy kellene viselkedni???!!:)



#anya #21. századi anya
2012. szept. 18. 11:23
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
53%
Azért ne keverjük össze a szezont a fazonnal.Magyarországon sajnos nincs lehetősége minden anyukának arra, hogy visszamenjen dolgozni.Egyrészt kevés a bölcsődei férőhely.Másrészt nincs törvénybe foglalva az anyukák segítésére, a rugalmas munkaidő.Ami külföldön él!Szóval aki külföldön él az ne szólja le a magyar társadalmat!
2012. szept. 18. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
28%

"Itt valahogy jobban onnalosagra nevelik a gyerekeket, ami abbol is latszik hogy 18 eves kor utan nem nagyon van olyan aki meg otthon lakik a szuleivel."

Neked tényleg fogalmad sincs, hogy mi folyik itthon! Még hogy más a hozzáállás, mint külföldön!Atyaég.Teljesen más az életszínvonal.Itt a 18 éves gyerek még örül ha lyuk van a segg<én és szelel (már bocsánat).Semmilyen segítséget nem kap egy magyar fiatal.Esélye nincsen hogy albérletben megéljen, mert ugye egyedül egy fizetésből bűvész aki megoldja.Látszik, hogy fogalmad sincs mennyi manapság egy itthoni havi átlag fizetés.Leszólod a magyarokat!Te is az vagy.Bár ilyen magyarra szükség nincs.Szóval maradj is ott ahol vagy!

2012. szept. 18. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
69%

Kedves utolsó,

azért, mert valakinek más a véleménye mint neked, nem kellene ilyen stílusban leszólni. Kicsit erősen fogalmazol, mi az, hogy ilyen magyarra nincs szükség?

És biztosan van arról fogalma, hogy mi folyik Magyarországon, azért ment el...

Tök jó, hogy ezen a fórumon mindenki szuperanya és szupermagyar, tökéletes és úgy érzi, másokat ilyen stílusban bírálhat csak azért, mert más a véleménye.

2012. szept. 18. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Most nem azért, h elmenjünk "ki az igazi magyar?" írányba, de aki azt írta, h milyen dolog már ez, és ilyen magyarra nincs szükség....Háááááát.....

Pont ez a másik bajom, ha mai fiatalok közül sok, mint a pióca (elnézést, akinek nem inge...) tapad a szüleire, és otthon lakik még egyedülállóként 26-27 (sőt tovább is) évesen. Persze lehetne különköltöznie, az csak kifogás, h nincs hova; de még mindig meg van ez a jó szokás, h sajnáljuk a gyerekünket, h jajj de nehéz nekik manapság....Rázzák meg kicsit magukat, aztán álljanak talpra.

2012. szept. 18. 21:33
 15/20 anonim ***** válasza:
Részben rám is illik, amit írtatok, mert, ha anyagilag kibírjuk, akkor eszem ágában sincs visszamenni dolgozni, amíg itthon is lehetek (nyilván nem igazán szeretem a munkámat, nem vágyom nagy karrierre sem, számomra a munka az munka, amivel a pénzt keresem). Viszont nem is vagyok hajlandó csak anya lenni, mert gyerekem lett, ami eddig is fontos volt a számomra az is maradt. Járok színházba, nyilván ritkábban, mint eddig, ugyanúgy olvasok, nyilván nem 1 nap-1 könyv, mint előtte. Voltam már bulizni is (más kérdés, hogy nem éreztem jól magam). Járok ugyanúgy műkörmöshöz, kozmetikushoz. Főzni sosem főztem (férjem szakács, úgyhogy ő főz). Takarítás, mosás, vasalás az én dolgom. A férjem segít, ha mást nem elviszi a kislányunkat sétálni, hogy nyugodtan takarítsak. 4 hónapos a kislányom.
2012. szept. 18. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!Bocsi, hogy nem a kérdésre válaszolok!

11-12es vagyok!

A véleményem írtam le!Őszintén ezt gondolom az olyan külföldi magyarról aki így beszél a saját országa társadalmáról.Az ilyen embert ÉN nem tartom magyarnak.Éljen boldogan ott ahol él és ne bántsa,ne nézze le az országot ahol született.Még egyszer kihangsúlyozom ez az én véleményem és azt jogom van leírni!

Ja és egy szóval nem mondtam, hogy nekem nincs hibám és "szuper anya" vagyok.Nem tudom te kedves 13as ezt miből gondolod.

2012. szept. 19. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
jeeezusom.. ki szolta le a magyarokat??? olvassatok mar!!! azt irtam hogy teljesen mas a mentalitas. es ne higgyetek hogy itt aztan olyan konnyu allast talani es visszamenni dolgozni.(mert ha nem eltel meg kulfoldon akkor fogalmad sem lehet a dolgokkrol maximum hallottal valamit) amugy meg latom mar itt is megjelent a nagy magyarkodas. Tudod mit nem erdekel hogy te kit tartassz magyarnak es kit nem, ha egy sima hozzaszolast tamadasnak veszel az a te szegenysegi bizonyitvanyod.
2012. szept. 19. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
ja es inkabb csak arra akartam ravilagitani hogy magyarorszagon a legtobb esetben leszoljak az olyan anyat aki az egy eves gyereket a bolcsibe adja es visszemegy dolgozni(mert epp megteheti hogy visszamegy). mert az rossz anya. ez a tapasztalatom,es igen van tapasztalatom mivel eltem magyarorszagon.
2012. szept. 19. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Én csak annyit mondok, hogy az anyaság egy válásnál már át is alakul. Mo-n lehet sokat szülni, de ha már a lógó mellű anyuka meg a három gyereke nem kell a férjnek, akkor jön a válás és vissza kell menni dolgozni. A válások aránya legalább 56 % Mo-n így a legtöbb nő nem lehet 19. századi legfeljebb az interneten és a politikusok agyában. Az elváltak esetében a férfiaknak kb. 10 %-a neveli a gyereket egyedül 90 % esetben az anyák nevelik 1-3 gyereküket egyedül. Ha megnézem a barátnőimet, akkor 1 nő különél a férje nem fog visszamenni hozzá, de a nő a pénz miatt nem akar válni, 2 vénlány, 2 özvegy (már viszonylag fiatalon), 4 elvált és csak egy minta család van.
2012. szept. 19. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Kedves külföldi magyar!

Szerintem nem jól látod azt, hogy itt más az emberek hozzáállása.Nem a hozzáállással van a gond, sokkal inkább a lehetőségek nincsenek megadva az anyukáknak, ugyan úgy, ahogy a fiataloknak sem.Ezért tart itt ez az ország sajnos és nem a hozzáállás miatt. Mindegy is nem vitázok csak a véleményem írom a válaszodról.

2012. szept. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!