Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor fürdessük a babát?

Mikor fürdessük a babát?

Figyelt kérdés
Mi délelőtt fürdetjük a picit, mivel a párom 13:00-tól dolgozik este 22-ig, de van hogy tovább... Kinek mi a véleménye erről?

2012. szept. 18. 14:20
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Mennyi idos a pici?

Szerintem fél éves kora korul jobb ha ugy szokja meg, hogy este furdés és alvás. Lányom másfél éves és 8 korul furdetem. Fél 9-ig megtart a furdés, oltoztetés, esti kakao. 9-re már alszik is. Mikor már kint fog játszani és tiszta piszok lesz, ugyis meg kellesz majd furdetni este.

2012. szept. 18. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Holnap lesz 3 hónapos! :) Igen, gondolom jó "koszosak" a kis rosszaságok! Biztos megoldjuk majd az átállást! :) Köszi!
2012. szept. 18. 15:41
 13/15 anonim ***** válasza:

Mi mindig este fürdettünk, és nekem is fontos volt, hogy a párom ott legyen a "szertartásnál". Nem azért, mert egyedül nem tudtam volna lerendezni az ügyet (az első lányomat a párom kerek egy hónapig megfogni is alig merte, nemhogy fürdetni!), hanem mert az ilyen dolgokat nagyobb öröm együtt csinálni. A fürdetés pont egy olyan alkalom, amikor az apáknak is lehetőségük van meghitt közelségbe kerülniük a gyermekeikkel. Számomra is ezért volt fontos, hogy ne csak én fürdessem mindig a lányaimat, hanem a párom is. És ez később a férjem gyerekeinkkel való kapcsolatának alakulásában meghálálta magát.


Szóval szerintem mellékes, hogy mikor, sokkal fontosabb a hogyan, és az, hogy lehetőleg az ilyen dolgok mindig azonos időben történjenek. Az azonos időpontok a gyerekek időérzékelésének a kialakítása miatt fontos. Egy olyan csecsemő, akinél legalább néhány esemény (pl. fürdetés, fektetés, etetés) nagyjából azonos időben történik, sokkal nyugodtabb és kiegyensúlyozottabb lesz, mint az a gyermek, aki körül minden össze vissza történik.

2012. szept. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm,hogy mellém àllsz. Pontosan ezért fürdetjük együtt,sőt ha jól emlékszem a pàrom szerette volna így! Nagyon szereti, és ezt a gondozàsàval (fürdetés,pelenkàzàs...) is kifejezi! :)

Próbàljuk a napirendet betartani, ez csak akkor borul, ha tovàbb alszik, de én nem szoktam felkelteni.

2012. szept. 18. 16:24
 15/15 anonim ***** válasza:

Nincs mit! :)

Szerintem ez a normális, ha az apák is be vannak vonva már a kezdetektől a gyermeknevelésbe.


Isten ments, hogy felkeltsd! A fektetés időpontja függhet tőlünk, de az ébredést rá kell bízni a babára - neki erre úgyis jobb "tanácsadója" van, mint nekünk.

2012. szept. 18. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!