Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyibe kerül 0-3 éves...

Mennyibe kerül 0-3 éves koráig kb. a gyerek?

Figyelt kérdés
Tudod, hogy ez egy nagyon változó összeg, de úgy gondolom, hogy pl. újszülött koráig 15.000ft/hónap, tehát 0-1: 180.000 forint. Játékok, ruhák és ilyesmik nélkül, csak a legszükségesebbekre gondolok (pelenka, popsitörlő...).
2012. szept. 20. 20:32
 1/10 anonim ***** válasza:
67%

Nézd, nekünk tuti benne van már a 14 hónapos lányunk 1 - 1,5 millióba, pedig nem vettünk semmi olyat, ami extrán drága vagy felesleges lett volna.


Nekünk havonta 30-35 ezer forint. Tejital, pelenkák, törlőkendő, vitamin, gyümölcs, pudingok. + valami mindig úgyis kell. Pl. új cipő, melegebb ruha, esetleg börze van.


Sokat lehet egyébként spórolni. Kuponokkal, akciók bújásával, "ősi" módszerekkel.

pl. forralod a vizet, nem veszed meg. Mosod a textil pelusokat, saját termésből főzöl (zöldség, gyümölcs, állati húsok).

Az utóbbit a panelban nem nagyon tudom megengedni magunknak. Nem hinném, hogy jó szemmel tekintene ránk a szomszéd, ha az erkélyen fejném a bocit :]]]]]

2012. szept. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
74%

bocs,de a bocit nem tudod megfejni,csak a tehenet:-)))


a kérdésre válaszolva:

első hat hónap csak pelenka,popsitörlő,babaolaj,fürdető,néhány ruci,1-2 játék,ez kijött a családi pótlékból havi szinten,tehát 12.000

fél éves korától egy éves koráig hozzájött a bébiétel,tejpép,ruhaváltás,első cipő,havi szinten felment 20-ra

egy éves kora után elválasztás,előbb tápszer,majd tejital így már 25 havonta

két éves korától három éves koráig megint felment kb öt ezret így már 30 havonta

ahogy számolgatom eddig olyan 1,5 milliót költöttünk a fiunkra mindennel együtt.most volt pár napja 3 éves

ez több lett volna,ha nem öröklünk egy nagy csomó ruhát,ha nem veszek használtan egy csomó mindent.akkor lenne két millió biztos

2012. szept. 20. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Így kiírva hihetetlenül rengeteg pénz.De ha tényleg mindent megvennénk amit csak kinézünk nekik, vagy megóhajtanak..hát lehetne itt eregetni a pénztárcát.De minden forintot megérnek nekem...
2012. szept. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
60%
Mivel nem volt problémamentes terhességem, így magánklinikán szültem, ami összesen kb. 1.5 millió ft volt (terhesgondozással, komplikációk kezelésével, szüléssel együtt). Mivel senkitől nem kaptunk ruhákat, kellékeket, mindent mi vettünk meg. Ez bútorokkal, mindennel együtt 500.000 ft körül lehet. Ezen kívül havi 60-70 ezer ft a babakaja, pép, tápszer, pelus, új ruhák, cipők, fürdető, játékok + ami épp kell (pl. etetőszék, székmagasító, utazóágy, hinta, stb a korának megfelelően). Mi még csak a 8. hónapot töltöttük. De rengeteg pénz.
2012. szept. 20. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

szoptattam,így 11hós koráig tápszerre nem költöttünk, 12hós korától bolti tej.

Pelenka, popsitörlő mind pelenkaboltból, max 5000/hó, ruhákat kapunk, turizunk,vaterázunk, csak a cipő az amiből nekem nem mindegy milyen, ez 3havonta 10-20.000Ft, gyógyszer másfél év alatt kb 15.000, oltás 40.000-szabadon választható, bababútorunk nincs, nem is hiányzik,babapuding, babaital, babajoghurt, babatea és társaira nem költünk, friss gyümölcsre, zöldségre igen. Nálunk a te kalkulációd kb helytálló.

2012. szept. 20. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
86%

szoptatni szerettem volna végig... 10 napig sikerült egy betegségem miatt ami akkor derült ki és nem számíthattam rá. Így a 3ezer ft-os tápszer amit kiírtak nekünk havonta 12ezer ft volt...

Teljesen szintén váratlanul 4 naposan kiderüt hogy érzékeny bőrű (teljes kiütés amit csak el tudsz képzelni) családban senkinél nincs, sosem gondoltam rá így a kozmetikumai havi 20ezer ft ami speciális. Nem kimondottan bőrbeteg, csak kiütéses lesz az allergizáló anyagoktól. Nem halálos, de nyilvánvalóan inkább lecseréltem mindent és odafigyelek. Egyébként nem ritka jelenség mostanában. Az ismerőseim körében még 2 kisbaba is ,,szenved benne" pedig nem sok babát ismerünk. Ebből kifolyólag jó minőségű pelenkát kell használnunk ami havi szinten (nyáron pl sok pisi) 15ezer ft még. Sem a tápszerre sem az érzékeny bőrrel nem számoltam, mind a kettő meglepetés volt. Így már majdnem havi 50 ezer ft-nál járunk és még nem öltözött fel és nem játszott. Rokonságban semmi baba nincs így mi sem örököltünk. De tudd, hogy egy kisnadrág 2-3ezer ft!!! Egy KÍNAI babacipő 3ezer ft... Minden ugyan olyan áron van mintha felnőtt ruhát vennél, csak a gyereket naponta többször át kell öltöztetned főleg amíg pici. Még a különbség, hogy maximum egy hónap alatt kinövi amit veszel. Kislányom most 1 éves és nem tudnám összeadni mennyit költöttünk rá. Természetesen megér minden pénzt és nem számolgatjuk. Szerencsénkre évekig gyűjtögettünk, hogy be merjük vállalni. Ha nem tettünk volna így most egy kiütéses szenvedő kisgyerekem lenne, mert most hiába egészségesnek látszik,még a szájfényemtől is kipattogzana. Nem gondoltam volna, hogy ennyire sok lesz. Szeretünk picit adni magunkra. Nincs 5 nyaralónk és luxusszigetünk, de nem is gyűjtögetünk a semmire is skót módjára hogy ne élvezhessük az életet. Így megvesszük neki a sok késégfejlesztő játékot. De megmondom őszintén ha nem a kislányomnak kéne akkor ki nem dobnék ennyi műanyag kacatra ennyi pénzt. Néhány példa: Szülinap: Fisher price ugráló zebra: 26ezer ft, tanulóasztal 19ezer ft, golyópálya 16590ft, kockafaló viziló:16590ft, sütifaló: 7ezerft, tanulókutya: 10e ft, bébitaxi(zenélő) 15ezer ft........ Ezeket mind úgy képzeld el, hogy kicsi műanyag tárgyak amiket habár nagyon imád a gyerek (ÉS EZ A LÉNYEG! SZÜLŐKÉNT EZ ÉRTÉKESEBB A PÉNZNÉL) mégis ár-érték arányt egyszerűen nem lehet pontozni. Pici műanyag hülyeségek. Tényleg szeretik a gyerekek (már amelyik, az enyém imádja!). De reálisan, ha elfüggetlenítek attól, hogy miért veszem akkor egy beszélő plüss kutyán melyik tartozék kerül AKCIÓSAN 10ezer ftba? Persze nem kéne felháborodnom mert a fogyasztók tömegét népszerűsítem és ,,ha nem tetszik nem kell megvenni". De kicsit nehéz ezt elmagyarázni szülőként, hogy milyen a ,,mindent a gyerekért" érzés amit hidd el maximálisan ki is fognak használni. Továbbá, ha a kicsi lebetegszik 5ezer ft alatt nem ,,úszod meg" a gyógyszertárat. Átlagosan minden vitaminnal egy betegség egy tízesbe benne van. Én azt mondom, hogy ha igényes környezetbe várjátok a babát és nem olyan ,,elalszik az ágyon is a többi között" -otthonba akkor ne számolgassatok ennyire előre, mert rengeteg lesz a kiadásotok és számítsatok hogy ezek a ,,nem várt kiadások" lesznek többségében. Ha elkezditek a hozzátáplálást akkor hiába csinálsz te magad ételt neki ha nem eszi meg csak az üvegeset, vagy ha megveszel egy karton üvegeset mert 1ik nap ette másnap meg már nem eszi meg... annyi minden van, hogy nem lehet leírni. Ne arra számolj, hogy akkor van 15 ezer ft-od havonta és akkor az szuper lesz. Hanem arra, hogy van 15 de van még mellette hova nyúlni, mert fog kelleni. Mi lesz ha érzékeny bőrű lesz a babád mint nekem? Ha nem lesz tejed? Ha nem bírja majd csak a drága pelust? Azok az oltások amiket nem támogat a tb? Ha beteg lesz? Ha hirtelen kinövi a ruháit? Ha télen csak barackot fog enni???? Nagyon sok váratlan helyzet lesz amit sajnos csak a zsebedbe nyúlva tudsz majd orvosolni. Gusztustalan egy világ az biztos. Szomorú, de nem véletlenül nehéz anyagilag gyermeket vállalni. Ha mégis sikerül havi 15-ből kijönnötök akkor örülj neki nagyon! De 100 magyar nőből 25-nél többnek biztosan nem sikerül....

2012. szept. 20. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
1 éves koráig olyan 50ezer havonta, utána ahogy cipőket kell venni stb. Átlagban 60-70ezer havonta.
2012. szept. 20. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozom! 9 hónapos a fiam és havi 40-50 ezret biztos elköltünk rá.

Nem volt tejem, csak a tápszer került az első 6 hónapban durván 12-14 ezerbe!

Nem tartom egyébként felelős gondolkodásnak, amikor valaki úgy tervez gyereket, hogy minden jó lesz, lesz teje, a gyerek sosem lesz beteg stb. Ezeket igenis nagyjából bele kell kalkulálni!

Most pl. náthás lett a fiam, durván 6 ezret hagytam ott a patikában. Calcimusc, Cebion, két orrspray, egy légzéskönnyítő krém! És ez még csak egy kis nátha!

2012. szept. 21. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
lányom most 2,5 éves és belekerült lehet már 1,5millioba mindenel együtt.tápszert evett havi 5-6 ft csak ez szerintem 7honapos korátol izesitett tápszereket kapot,és babatejet ezt most 2 éves koráig havi 8ezer ft volt,popsitörlö 2 havonta 2000ft pelenka havonta 3500ft volt most már csak éjszakára kell igy joval kevesebe kerül .pelusozás nem kötelezö oltások is bene voltak 2 év alatt egy 30000ftba .+ruhák,kabátok,sapkák,és cipök böven bene van vagy lesz 3éves koráig másfél millioba ha csak az anyagi részét veszük.
2012. szept. 21. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekünk 3 gyerekünk van, és átlagosan havi 100ezer Ft-ba kerülnek a kiadások, azaz 1-1 gyerekre 30-35ezret költünk el. Persze volt olyan dolog, amit csak egyszer kellett megvenni, pl. babakád, pelenkázó, körömolló stb., de a legtöbb "fogyó" dolgot 3x, azaz pl. pelenka, popsitörlő, tápszer, stb. azt ugyanúgy mind a 3-nak kell. A ruhákban annyi könnyebbség van, hogy vannak uniszex ruháink, amiket a fiú és a lányok is fel tudnak venni, de mivel egy méretben vannak, nem tudnak egymástól semmit örökölni. A cipők elég jelentős kiadást jelentenek, bár az 1 éves kor alatt még nem kell, utána viszont 2-3 havonta méretet váltanak. Ruhát veszek újat és használtat is, és néha kapunk egy kisfiútól az ő kinőtt cuccaiból néhányat. Az oltások, gyógyszerek is elég sokba kerülnek. Nem mindig volt idő/lehetőség főzni, olyankor üveges bébiételt kellett venni, aminek darabja 200-400 Ft/üveg. És ebből az enyémek 1,5-2 üveggel esznek meg fejenként. Szóval ki lehet számolni... A többi ételt is meg kell nekik venni, zöldséget, gyümölcsöt, tejet, minőségi árukat... szóval mi 15-ből fejenként biztosan nem tudnánk ezt kihozni.
2012. szept. 22. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!