Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, ahol kicsi a korkülön...

Anyukák, ahol kicsi a korkülönbség, (nálunk 20 hónap) hogy oldjátok meg?

Figyelt kérdés
Milyen egy napotok, mi a napirend, mit csinál a nagy miközben a kicsi szopik? Hétfőtől megy vissza dolgozni a párom és egyedül leszek a gyerekekkel, kicsit félek. A nagy 20 hónapos a kicsi 2 hetes.
2012. szept. 21. 09:22
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk 14 hónap volt a különbség. A nagyobbik addig játszott, vagy meséltem neki szoptatás alatt. Vagy õ is ivott addig kakaót, üvegbõl. Mindennap egy nagy káosz volt, de 3-4 éves korukban már olyan jól eljátszottak együtt, hogy hiába ültem le mesét olvasni nekik, rám se hederítettek. Mivel mindkettõ lány volt, azért nem volt annyira nehéz.
2012. szept. 21. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Itt a nagy fiú, a kicsi lány. Hű a 14 hónap még húzósabb lehetett :)

Remélem nem leszek nagyon béna és még tudom oldani, a párom most rengeteget megcsinált nekem, ő rendezte a nagyot 2 hétig, főzött, mindent megcsinált, nekem csak a kicsivel kellett foglalkozni.

2012. szept. 21. 09:39
 3/8 anonim ***** válasza:
64%

Nekem is 20 hónap van a kettő közt,zéró segitséggel(a párom nekem is otthon volt 2 hétig)de túléltük,valahogy,már ne kérdezd,hogy hogyan:)

Mostmár eljátszanak együtt,2.5 és 4.5 évesen:)

Néha persze összevesznek,de amúgy jó tesók!

2012. szept. 21. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

5 pici gyerekem van, 2 gyerek között mindig 21 hónap korkülönbséggel (az elsők ikrek, ők 5.5 évesek, van még egy 3.5 éves, egy 23 hós és egy 10 hetes)

Soha nem volt segítségem, sőt a férjem sem tudott soha itthon maradni velünk miután kijöttünk a kórházból, de megoldottam.

A nagyobbaknak fontos megtanítani (sőt, elvárni tőlük), hogy tiszteletben tartsák, amíg a pici eszik, amíg vele kell foglalkozni.Fontos, hogy legyenk önállóak, tudjanak együtt is játszani, ne kelljek mindenhez én. De mondjuk mi ezt elértük náluk.

A házimunkát is be lehet osztani akkora, amikor a pici alszik, és a többiek is elvannak valamivel.Következetesség a legfontosabb, nálunk megtanultak a gyerekek "várni". Ez szerintem ritkaság.

2012. szept. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A nagy odakuporodott mellénk szopi közben egy mesekönyvvel, és addig olvastam neki.Altatásnál eljátszott egyedül csendben a nagy, utána pedig odaültem hozzá én is.Együtt rajzoltunk, festettünk stb, míg a kicsi aludt.Ha főznöm kellett, a nagy besegített (gondolhatod).Fürdés:eleinte megfürdettem a nagyot, utána a picit.Pár hónap múlva a nagy egyedül fürdött a kádban, míg a kicsit a kiskádban elintéztem.Később vettem fürdetőkarikát, és együtt füröttek.
2012. szept. 21. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Túl sok gyakorlatom még nincs, mert 5 hetes a pici és 21 hónapos lesz a nagy, de leírom nálunk hogy zajlik.

A nagy mindig is jól eljátszogatott egyedül, és ez most kifejezetten jól jön.

Amíg a picit etetem, odaül mellém a mesekönyvével és nézegeti, v nézi, hogy eszik a húga.

A nagynál kialakított napirendhez próbálom a piciét is igazítani, és mindkettőnél próbálom elérni, hogy türelmesen várunk a sorunkra. A nagy ezt ugye még jobban viseli. Ez furán hangozhat, de nem akarom, hogy a nagy azt érezze, hogy egy hangra bezzeg a tesót felveszik, őt meg nem, és amit éppen csináltunk együtt, akkor annak vége. Ez mondjuk akkor van, ha a kicsinek nincs túl sok oka sírni, ilyenkor a kicsit hordozóba ringatom és cumi. A kicsi szeret cicin lenni (csak cumizni), és eléggé szeret karban lenni napközben, így valamit ki kellett találnom.

Eddig működik.

Főzésnél mindannyian a konyhában vagyunk, a nagy játszik a kicsi a hordozóban alszik v nézelődik (arra figyelek, hogy ne legyen sokat a hordozóban, de kifejezetten szereti). Amíg alszanak délután akkor v pihenek én is, v valami házi munka.

2012. szept. 21. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Le a kalappal mindenki előtt, remélem nekem is menni fog :S

holnaptól leszek velük egyedül.

2012. szept. 23. 23:56
 8/8 anonim ***** válasza:
76%
Nálunk egy évben születtek a csajszik, az egyik január elején, a másik december közepén. Sajnos szoptatni nem tudtam a kicsit, tápszeres volt az elejétől kezdve. Én is egyedül voltam velük, megoldható. A kicsi még úgyis sokat alszik, olyankor játszol a nagyobbal, ha pedig felébred a kicsi, akkor a naggyal közösen megetetitek (mi ugye cumisüvegből etettük).
2012. szept. 24. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!