Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mekkora a kutacsa egy éves...

Mekkora a kutacsa egy éves babátoknak? A nagy súllyal született babáknak tényleg később nő be?

Figyelt kérdés
Egy éves fiamnak még mindég nagy(3×2). Védőnő, gyerekorvos szerint van még ideje benőni. Vigantolról áttértünk a Vita D babyre ebből 2-t kap naponta. Fejlődésben előre van, 9 hónaposan lépegetett, 2 hétre rá stabilan járt, most már szalad, egyedül feláll,megérti amit mondunk neki, "válaszol" is, szóval neurológiai baja nincs, de aggódom, hogy hónapok óta stagnál, fél ujjnyit sem záródott..
2012. szept. 21. 11:03
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Ne aggódj, az én kisfiamnak sem nőtt be 1 évesen a kutacsa, aggódtam is emiatt. A védőnő azt mondta semmi gond nincs. Azóta két éves a fiam, de már rég benőtt a kutacsa.

2012. szept. 21. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A fiam kutacsa egy évesen ujjbegyni, vagyis gyakorlatilag majdnem teljesen beforrt.
2012. szept. 21. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szia! 13 hónapos a lányom, most kezdett csak egyedül lépegetni, viszont a kutacsa már benőtt 1 évesen és jelenleg 14 foga van. Szerintem ezek között nincs összefüggés :) A doki mondaná, ha gond lenne, ne aggódj. Én pont amiatt aggódtam, mert a fiamé már fél évesen záródott... Inkább családi hajlam szerintem :)
2012. szept. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :-)
2012. szept. 21. 12:53
 5/8 anonim ***** válasza:
Az én ksfiam is nagy súllyal született, 3.960 grammal és csak 1,5 évesen nőtt be teljesen a kutacsa. Nem tudom, hogy van-e összefüggés a kettő között.
2012. szept. 21. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A lányom 4050g-al született és 1 éves korára már be volt nőve a kutacsa és 12foggal rendelkezett.

Nem hinném,hogy van összefüggés,hogy mekkora súlyjal születik egy baba és,hogy mikor forr be a kutacsa.

Napi 1 csepp Vigantolt kapott 1 éves koráig egyébként.

2012. szept. 21. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
ne tudom, hogy tényleg van-e összefüggés, a gyerekorvosunk mondta, hogy egy konferencián ez volt a téma, állítólag van erről egy felmérés(???), a "vizsgált" nagy születési súlyú gyerekek esetén az mutatható ki, hogy később nő be nekik, mint egy ""átlag"" babánál. Részletesen kitért erre, mert én is kételkedtem a magyarázatában. Köszönöm a válaszokat, megerősítettetek abban, hogy nem kell aggódnom! :-)
2012. szept. 21. 19:02
 8/8 anonim ***** válasza:
Nálunk ez nem jött be: 4700 és 4000 grammal születtek a gyerekeim és mindkettőnek benőtt a kutacsa egyéves korra.
2012. szept. 23. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!