Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Pólya vagy nem pólya?

Pólya vagy nem pólya?

Figyelt kérdés

Tapasztalt anyukák!

Érveket várok a pólya használata mellett, és ellene is.

Köszönöm.


2012. szept. 21. 14:08
 1/8 anonim ***** válasza:
83%
Én szerettem, mert könnyebb volt felvenni a babát, másnak is bátrabban oda mertem adni, neki valamilyen szintű biztonság érzetet ad.
2012. szept. 21. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon tetszett a hagyományos pólya, de mivel aug. végi babám volt, így a védőnőm mondta, hogy felejtsem el, mert irtó melege lehet és a túlmelegedés az egyik oka a bölcsőhalálnak. Mivel kölcsönkaptam, így gyorsan vissza is adtam. Egyébként a fiam még a takarót sem viselte el magán és a hálózsákot sem, úgyhogy lehet, hogy a pólyában kimondottan rosszul érezte volna magát. :)

Túl sokat nem jó egyébként sem, ha benne van. Van akinek megnyugvást ad, hogy jobban meg tudja fogni benne a babát, könnyebben szoptatja. De szerintem végső soron a babán múlik, mert van amelyiknek biztonságérzetet ad, hogy körbe van bugyolálva, van amelyik viszont mozgékonyabb, őt valószínűleg csak zavarja, idegesíti. Hátránya csak akkor lehet, ha túl sokat, túl szorosan van benne a baba, mert az egészségtelen a gerincének is, vagy ha túl meleg van. :)

2012. szept. 21. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A pólyának szerintem egyik előnye, hogy az újszülött sokszor kézzel-lábbal hadonászik, és azért nem tud megnyugodni/elaludni, mert saját magától megijed, hiszen akkor még nem tudja hogy az a saját keze-lába.

De, ez megoldható, ha egy vékony takaróba csavarjuk és úgy ringatjuk.

A másik "előny", amit első írt, hogy könnyebb megfogni, hát ezt mi nem használtuk ki, a férjem és én simán megfogtuk őket anélkül is, aki nem merte megfogni, annak nem adtam a kezébe, ilyen egyszerű. :o) Amúgy sem muszáj egy újszülöttet mindenkinek végigtaperolni.


Szóval összességében 3 gyerekem nőtt fel nélküle, jól megvoltunk.

2012. szept. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
39%
Én nagyon pólyaellenes vagyok ahogy a védőnőm is! Lehet hogy nekünk egyszerűbb felvenni altatni ilyesmi de a kicsi le van kötözve és szerintem nagyon rosz lehet neki de ez csak az én véleményem !
2012. szept. 21. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
nekem öszi és egy téli babám van nekem hasznos volt a pólya
2012. szept. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
43%

Nekem van pólyám, tavasszal szültem, még hideg volt,így akár használhattam is volna. De mégsem használtam túl sokat, csak akkor,mikor a pici unokatestvérek jöttek látogatóba, és mindenképpen meg szerették volna fogni persze a babát. Így is nagyon vigyáztam rá, de pólya nélkül egyáltalán nem mertem volna a kezükbe adni, ülve, szülői felügyelet nélkül sem. Úgyhogy szerintem erre nagyon jó!!

Viszont én nem tartottam benne a babát ha csak mi voltunk, egyszerűen azért mert olyan jó volt fogni, simogatni, nem akartam eldugni magam elől. Szerintem egyébként nem kényelmetlen nekik, nem hiszem hogy lekötözésnek érzik.

Ja, és használtam vettem a neten, új árát nem adtam volna meg érte!! Annyit tényleg nem ér!

2012. szept. 21. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én nagyon szerettem, az okokat már leírták előttem. Téli babám volt, így a hőség nem játszott, amikor aludt akkor lazára vettem, vagy nem is tettem bele. Tényleg sokkal könnyebb megfogni, nekem szoptatásnál is segítség volt(császáros voltam, a felkelés elég fájdalmas volt, és a pólya "tartotta" a babát). Kb 3-4 hétig használtuk. Volt aki ellene akart hangolni, de nem tudtak meggyőzni.
2012. szept. 21. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Na!

Most lehet,hogy lepontoztok,de:

A pólya egy rettentő rossz találmány!

Az afrikai országokban nincs csípőficam!

Miért?

Mert a nők magukra kötve hordják a gyereküket,szét tett lábakkal(mármint a gyerek).

2012. szept. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!