Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A bölcsőhalál lehet örökletes?

A bölcsőhalál lehet örökletes?

Figyelt kérdés

Bocsánat, ha ostobán fogalmazok: tehát akinek volt már ilyen tragédia a családjában, nagyobb a rizikó, hogy újra előfordul? Párom szüleinek az első gyermeke hunyt el így.

Ilyen esetben kifejezetten szükséges a légzésfigyelő, igaz? Én mindenképp szeretnék majd, ha aktuális lesz, csak érdekelne, jár-e plusz kockázattal.

Párom nővérének 3 gyereke van, egyiknek sem vett légzésfigyelőt, a pici pár hetes.


2012. szept. 21. 14:47
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tudom, igen. Én is ismerek olyan családot, ahol sajnos generációk óta előfordul. Azt is olvastam, hogy az amishok egymás között házasodnak csak, és köztük is gyakoribb az átlagnál.
2012. szept. 21. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Azt mondják a hajlam örökletes. Barátnőm babája halt meg 2 hónaposan... utána született még 2 kislánya és nem volt semmi gond.

A légzésfigyelő viszont remek találmány, ha tudod mit kell csinálni gond esetén.

2012. szept. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
És ez hogy öröklődhet? Az anyában van meg a hajlam? Tehát ha párom szüleinél meghalt a baba, akkor a lányuk visz tovább, vagy akár a párom is férfiként? Nem tudom, hogy képzeljem el.
2012. szept. 21. 14:53
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Erre azért nem lehet válaszolni, mert a bölcsőhalál a mai napig rejtélyes jelenség, igazából az orvosok sem tudják, mi okozza.
2012. szept. 21. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
88%
Pont most találták meg az okát! Egy enzimfehérje hiánya okozza.
2012. szept. 21. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Jaj, nem szabad ezen törni a buksid. Tragédia mindig bekövetkezhet, nem csak a bölcsőben sajnos. Persze amit az ember megelőzhet, azt tegye meg, én is ezt mondom. A Madarász Kórházban van egy újraélesztő tanfolyam csecsemők esetére. Igazából csak úgy van értelme, ha veszel légzésfigyelőt, különben nem fogod tudni, mit kell csinálni, ha a legrosszabb bekövetkezik. Amíg a mentők kiérnek, már késő. Tehát végezze el minden anya, aki ettől fél.

Azt is tudni érdemes, hogy még ez sem jelent teljes védettséget, a baj így is bekövetkezhet. Az ember sajnos nem gép.

A genetika nagyon összetett dolog, ez egy olyan esete, amikor ritka szerencsétlen együttállásoknak kell lenni. Környezeti faktorokkal egyetemben.

Ha folyamatosan emiatt szorongasz, akkor nem fogod élvezni a babázást és a picúr is megérzi ezt.

2012. szept. 21. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!