Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 és fél hónapos kisfiam túl...

8 és fél hónapos kisfiam túl nagy darabokat harap és nem rág, hanem egyböl leakarja nyelni. Hogy segíthetnék neki, hogy rágjon, ne nyeljen le mindent egyben?

Figyelt kérdés
2009. aug. 1. 20:14
 1/3 anonim ***** válasza:
Eleinte pici darabok legyenek az ételben és puhák, így ingerlik a rágásra de mégsem fullad meg ha nem rág. Vagy pl nem tudom piskótát vagy kiflivéget szoktál e adni neki. Mert nálunk eleinte még nagyon óvatosan ette, mindig ha egy nagyobb darabot leharapott kivettem a szájából. Aztán egyszer csak azt vettem észre hogy nem engedi hogy kivegyem és addig nyomkodta az inyével hogy végülis megrágta. Szóval csak azt akartam ezzel mondani hogy megtanulja magától, csak eleinte mindig figyelni kell hogy ne nyelje le hanem bírkózzon meg vele.
2009. aug. 1. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Egy 8 hósnak már kellene tudnia rágni.Ha még csak most kezdted,csak kiflit,piskótát,kekszet adj,Azt ha véletlenül félrenyeli is,visszatudja köhögni,vagy ha iszik rá,lemegy magától.És ahogy az előző írta,eleinte figyelni kell evés közben.
2009. aug. 1. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én úgy csionáltam a kisfiamnál, ohgy nagyon száraz kiflit adtam neki, mert abból nem tudott nagy darabot leharapni. Amikor azzal boldogult, kipróbéltam keksszel is, és már nagyon szépen megeszi amit a kezébe adok.

Szerintem ha 8,5 hónaposan még nem rág, az nem nagy tragédia, de segíteni kell neki, hogy megtanuljon.

2009. aug. 1. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!