Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek még nem értem meg...

Szerintetek még nem értem meg az anyaságra?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok, van egy 8 hetes kislányom. Külföldön élek párommal. Imádom a kislányom, de egyszerűen már nem bírom idegekkel. Mindig sír, nincs el magában, de még csak velünk se nagyon. Nagyon elkeseredtem, mert ma megtörtént, ami eddig soha. Felemeltem rá a hangoom, nem is kicsit, hogy "mostmár elegem vn belőled". És csak nézett rám azzal a boci szemeivel, meglepődve... Nagyon bűntudatom van ez miatt, de vhogy már nem bírom. Semmi segítségem sincs, még csak 1 magyar sincs akihez szólhatnék, párom reggeltől estig dolgozik, addigra a lányom bealszik. Egyedül vagyok és ez nagyon rossz. Nem panaszkodni szeretnék, csak kiírni magamból, mert ez lelkileg teljesen felőről. Úgy érzem hogy nem tudok egyszerre szétszakadni, h mkinek megfeleljek. A párom is nagyon igényli a törődést, de már hetek óta egymáshoz sem nagyon értünk (nem a szex, csak maga h összebujva tévézzünk...). Családanya legyek, de feleség is, közben mossak főzzek takarítsak. Szalad a ház, nagyon ritkán tudok nagytakarítást csinálni. Tudom, hogy másnak sem könnyű, de szerintem még várnom kellett volna 3-4 évet az anyasággal. Vagy csak rosszul állok a dolgokhoz. Mondjuk itt, talán több év után is ezt éreztem vna. Néha nincs energiám, türelmem kivenni a kiságyából ha sír, vagy nyüszög h "anya éhes leszek nemsokára". Van olyan ember, akinek nem való az anyaság? Mkinek, mindig van türelme a gyerekéhez? Én csinálok vmit rosszul? Nincs kihez szólnom, a szüleimmel is talán 3 hetente tudok skype-olni, dolgoznak, nem érnek rá :(

Tudtam hogy nehéz lesz, vállaltam., de úgy érzem nem bírom tovább...teljesen a padlóra kerültem. Ne haragudjatok, de muszáj volt kiadni magamból.


2012. szept. 26. 15:33
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a legtöbb anya átesik ezeken a fázisokon... Ne aggódj, fokozatosan jobb lesz. Elképzelhető, hogy nagyon kimerült vagy.
2012. szept. 26. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha ez megnyugtat, én 28 vagyok és nálam is előfordulnak ezek!:)

Én is borultam már, nekem is van,hogy szalad a ház, jön néha a depi,hogy szar anya vagyok stb.

De megsúgom neked,hogy én még olyat nem nagyon láttam, aki mindenben tip-top, aki még soha nem volt fáradt, akinek egy baba mellett egy hajszál nem volt a padlóján és mindig kész volt délre a kétfogásos menü!:) Pedig elég sok gyerekes pár van a baráti körben!

A lényeg,hogy ne akarj megfelelni minden elvárásnak. Na és akkor mi van,ha szalad a ház! Majd megcsinálod! Ahogy anyukám mondja: ráér, sajnos úgysem csinálja meg helyetted senki!

És bizony nálam is volt,hogy eldurrant az agyam, amikor a fiam x napja már csak sírt, éjjel kb. két órát aludt. Nekem is szaladt ki olyan mondtad,hogy jaj hagyd már egy kicsit abba.

De tudod mit egészen addig, amíg minden nap több órát játszok vele, szeretgetem, puszilgatom, maximálisan ellátom, néha belefér,hogy el is fáradjak és kimerüljek. Nem ettől leszek rossz anya!

2012. szept. 26. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
kedves kérdező én ugyan ez vagyok mint te!csak nekem 3 hónapos a fiam!ja és azzal a kivétellel hogy a párom nem igazán foglalkozik a picivel amikor itthon van!nekem állandóan azt mondja hogy egész nap fekszem!!!!!!ami nagyon rosszul esik!na ma nem ment dolgozni és ő is látta hogy meg sem állok a picitől,állandóan játszani kell vele,nem aludt ma csak fél órát!wc-re sem tudok kimenni tőle és nálam is szalad a lakás!sokszor én is kifakadok és én is szar anyának érzem magam!és akkor még a párom piszkál hogy ezt így csináld azt úgy csináld!!de ő nem segít semmit!szóval nem vagy egyedül nyugi!remélem túl leszünk ezen az időszakon!
2012. szept. 26. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

jaj nem függ ez az életkortól, én direkt kivártam, 27 évesen szültem az első babámat. De ugyanezen átmentem amin te, volt hogy a fürdőszobába mentem és zuhanyoztam jó hangosan 5 percig amíg sírt mert úgy éreztem ha közvetlen közelről kell hallgassam ahogy üvölt a fülembe akkor valami nagyon rosszat fogok csinálni...

Hasfájós volt a fiam. 3 hónapos korától mintha elfújták volna ezt aranyos baba lett:) Éjjel aludt! nappal is kétszer! Végre úgy éreztem hogy nem vagyok egy nagy kalap k... hanem értem hogy mit szeretne stb.

Lassan egymásra hangolódtunk.

De visszagondolva nagyon nehéz volt az első 10-12 hét tényleg. Kialvatlanság is sokat rontott a dolgokon.

Úgyhogy ne aggódj ezek a dolgok amiket leírtál nem azt jelenti hogy te nem vagy anyának való!!! Ezen szerintem nagyon sokan átmennek!!

Kitartás!!!! Hidd el jobb lesz már csak pár hét!!!

2012. szept. 26. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Egyet ne felejts el: neked ez egy új helyzet, egy babáról gondoskodsz! A lakást tessék elfelejteni most. Igazság szerint olvastam vhol, h szülés után jópár hétig, hónapig az a jó vendég, aki nem enni kér, hanem kimegy a konyhába és főz az anyukának egy levest. És milyen igaz!! Figyelj, én sem hiszem, h létezik olyan anya, nő a földön,a ki szülés után már mos-főz-takarít, nem merül ki a gyereknevelésben..... Ezt sürgősen "dobd" le magadról, ezt a megfelelési kényszert!!! Ezzel már jobb lesz.

A babáddal pedig lassan össze fogsz szokni, az eleje baromi nehéz, strapás, aztán egyre jobb lesz, ahogy kialakul anappal-este ritmus nála, érteni fogod asírásait,m egyre magabiztosabb leszel...Kitartás!! És mégegyszer: ne érdekeljen, h szalad a lakás. Akkor szalad, fusson más utána!! ;)

2012. szept. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Ne hidd, hogy egyedül vagy, én 28 évesen szültem kislányomat, és épp ennyi idős kora körül estem át ezen, amin most Te - csak sírt és sírt, már dél volt, de még felöltözni sem tudtam, nem ettem.... és ekkor felemeltem a hangom, hogy "hagyd már abba!" , persze azonnal megbántam, és jött az iszonyat lelkiismeret furdalás! Nagyon nehéz átállni arra, hogy most már nem te irányítod az életed, nincs akkor pihi-összebújás amikor akarjátok, sőt... de hidd el, 1-2 hét, és érezni fogod, hogy egyre könnyebb, hogy vannak kis szokásaitok, amiket csak ti ismertek, lassan kiismered a picúrkádat, érted mikor mit szeretne, vagy ha sír, már nem omlasz össze, mert bizony nem mindig lehet megvigasztalni, s annál többet, mint hogy mellette vagy nem tehetsz... lassan elfogadod-megszokod az új helyzetet , s sokkal könnyebb lesz!
2012. szept. 26. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én 26 éves vagyok 2 gyerek anyukája. Az egyik 6 éves, a pici 4 hós. Nem vagy egyedül, az elsőnél én is a magam topaságára gondoltam, de ezt érzem most is, a kicsivel. Párom alig van itthon, mert dolgozik, a nagylányom asztmás, a fiamnak jön a foga..a lakás fut, a pici nincs el egyedül, szüleim dolgoznak, párom szülei csak futólag jönnek! :( Túl leszünk ezen, elsőnél is tul voltam rajta, bele kell csak rázódni a helyzetbe! :)
2012. szept. 26. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
én 25 évesen szültem az elsőt, és 28 évesen másodikat. Másodszorra nekem sokkal könnyebb volt az egész, tudtam, mikor, mit csináljak a gyerekkel is, a házzal is, a férjemmel is. Az első pedig ilyen volt, mint neked! Ez egy nagyon új helyzet, amihez hozzá kell szokni, és egyre könnyebb lesz!
2012. szept. 26. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek, nagyon jó volt olvasni a kommenteket és kicsit felszabadultabb is vagyok hogy kiadhattam magamból. Fél 2 óta nem aludt a drágám, csak pislákolt, most végre mélyen alszik így fűrdés előtt, ugyhogy van egy kis időm összepakolni a konyhában. Mert a főzés még csak-csak megy, de a mosogatás az már nemigazán. A főzés is csak azért mert gyors feldobom és otthagyom rotyogni. Panírozás, komolyabb kaják azért még nem mennek, mert ha belefogok, tuti ordít a kicsim. Enni pedig szintén nincs időm :(
2012. szept. 26. 17:30
 10/18 anonim ***** válasza:
En 31 evesen szultem a kisfiam es ugyanezt ateltem. Tenleg nem korfuggo es hidd el nem vagy emiatt rossz anya. Barki is mondjon barmit de szerintem az anyasagnal nagyobb kihivas az eletben nincsen. Foleg az elso hetek es honapok nagyon nehezek. Fel eves volt a kisfiam amikor mar nyugodtan osszetudtunk bujni es megnezni estenkent egy dvd-t vagy kozosen fozni valami finomat es noramlisan leulni beszelgetni a ferjemmel. Ekkor alakult ki az, hogy este 8-kor mar aludt a kisfiam reggelig. Addig ossze-visszasag volt, hol eltudtuk altatni hol nem... A kezdet nagyon nehez de hidd el gyorsan elrepul az ido, ugyhogy levezd ki minden percet amig ilyen picurka. A haz miatt meg ne idegeskedj. Lesz meg boven idod takaritani csak at kell veszelni ezt a kezdeti idoszakot.
2012. szept. 26. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!