Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Felkészültem az anyaságra?...

Felkészültem az anyaságra? Már 1,5 éve próbálkozunk. Meginogtam.

Figyelt kérdés

Sziasztok! Már több, mint 1,5 éve próbálkozunk babával, de sajnos mindig kiderül valami, ami miatt nem sikerül. Ciszták, endometriozis, stb. Nemrég műtöttek az utóbbival, és most hogy pár napja itthon vagyok, elkezdett kattogni az agyam.

Egyáltalán felkészültem-e, hogy anya legyek? Minden nap csak egy babáról álmodozom, tervezgetek, mit csinálnék, ha útban lenne.

De sajnos még nincs. És amikor jobban elgondolkodok, nem is tudom, mit kezdenék akkor, milyen anya is válna belőem...

Normális, hogy ilyen eszembe jut?


2012. ápr. 2. 14:40
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy erre fel lehet-e készülni, de szerintem nem.

Viszont az anyaság, a baba születése egy utazás. Egy folyamat, egy együttes tanulás a kicsivel együtt. Idő közben megérsz rá.

Az, hogy ezen most agyalsz, teljesen normális. Hiszen egy ismeretlen terület most még, viszont ha benne leszel, rájössz annál sokkal nagyobb csoda, mint amekkora ijedelem.

Kitartást kívánok, és remélem hamarosan rád köszön a csoda!

2012. ápr. 2. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Megértelek mert hasonló cipőben járok én is. Lassan 1 éve próbálkozunk, most derül majd ki hogy miért is nem akar jönni a baba. Eddig minden hónapom izgatottsággal telt, tervezgetéssel stb... de kicsit belefáradtam és az utolsó 2 hónapban már úgy érzem, lehet hogy nem is akarom. Pedig akarom és minden vágyam ez, de egy kicsit most tényleg belefáradtam. Besokallt az agyam az állandó reménytől meg ovutesztektől, hőmérőzés, várakozás-várakozás.

Most lazítok, nem gondolok rá és remélem, hogy mire sikerül összehoznunk a babát, újúlt erővel tudok hozzáállni. Nem gondolnám, hogy ettől rossz anyák leszünk.

2012. ápr. 2. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az anyaságra felkészülni nem lehet!És ha ennyire szeretnél babát biztos,hogy jó mami leszel.Szerintem ezt te is tudod,csak most ilyen sok kudarc után azt hiszed azért nem jön össze,mert rossz anya lennél.Ez hülyeség.És hamarosan összejön,majd meglátod és akkor bizony te leszel a világ legboldogabb embere!Ne csüggedj és soha ne add fel!

31hkm

2012. ápr. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Ne izguls ez teljesen természetes. Nekem 15 hónap után lett pozi a tesztem, már nagyon vártuk a manókát. Terhesség előtt is beszéltünk erről többször a férjemmel, mert engem is ilyen dolgok aggasztottak mint Téged. Aztán mikor terhes lettem az első pár hétben ezek még intenzivebben lejátszódtak bennem. Olyan gondolataim voltak, hogy még nem értem én meg az anyaságra és biztos jó döntés volt-e. Mindezt 30 évesen 15 hónap várakozás után.:) Aztán egyszercsak szép lassan lenyugodtam és mikor elkezdett gömbölyödni a pocakom és éreztem mocorogni, akkor valahogy anyukának kezdtem érezni magam. Tehát nyugalom biztos nem lesz ott semmi baj, ha már most ezek vannak benned ezek természetes érzések.

Szurkolok, hogy minnél előbb éld át!:)

24hkm

2012. ápr. 2. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen csajok a biztatást! Sikerült egy kis lelket öntenetek belém.

Én is már 27 vagyok, és mégis... 2 év dokihoz járkálás, 1,5 év próbálkozás, gyógyszerek, hőmérőzés, folyamatos UH, műtét...ennyi minden után kicsit besokalltam. Azt hiszem, most az a legrosszabb, hogy egy pár nap egyedüllét után elkezdtem magam ezen forgatni. De jövő héttől ismét munka, remélem azzal egy kicsit sikerül terelnem a gondolataimat.

Viszont addig még sajnos lesz egy húsvét, a mindig kérdezősködő rokonokkal. Esküvő megvolt, most a gyerek téma van soron. Ezért is nehéz a feldolgozása. De ez már egy másik történet.

Kedves válaszolók, mégegyszer köszönöm szépen a jókívánságokat! És további sok sikert kívánok a sorstársaknak a babásodáshoz, illetve a kismamiknak rengeteg boldogságot a picikhez! :)

2012. ápr. 2. 16:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!