Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek még nem értem meg...

Szerintetek még nem értem meg az anyaságra?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok, van egy 8 hetes kislányom. Külföldön élek párommal. Imádom a kislányom, de egyszerűen már nem bírom idegekkel. Mindig sír, nincs el magában, de még csak velünk se nagyon. Nagyon elkeseredtem, mert ma megtörtént, ami eddig soha. Felemeltem rá a hangoom, nem is kicsit, hogy "mostmár elegem vn belőled". És csak nézett rám azzal a boci szemeivel, meglepődve... Nagyon bűntudatom van ez miatt, de vhogy már nem bírom. Semmi segítségem sincs, még csak 1 magyar sincs akihez szólhatnék, párom reggeltől estig dolgozik, addigra a lányom bealszik. Egyedül vagyok és ez nagyon rossz. Nem panaszkodni szeretnék, csak kiírni magamból, mert ez lelkileg teljesen felőről. Úgy érzem hogy nem tudok egyszerre szétszakadni, h mkinek megfeleljek. A párom is nagyon igényli a törődést, de már hetek óta egymáshoz sem nagyon értünk (nem a szex, csak maga h összebujva tévézzünk...). Családanya legyek, de feleség is, közben mossak főzzek takarítsak. Szalad a ház, nagyon ritkán tudok nagytakarítást csinálni. Tudom, hogy másnak sem könnyű, de szerintem még várnom kellett volna 3-4 évet az anyasággal. Vagy csak rosszul állok a dolgokhoz. Mondjuk itt, talán több év után is ezt éreztem vna. Néha nincs energiám, türelmem kivenni a kiságyából ha sír, vagy nyüszög h "anya éhes leszek nemsokára". Van olyan ember, akinek nem való az anyaság? Mkinek, mindig van türelme a gyerekéhez? Én csinálok vmit rosszul? Nincs kihez szólnom, a szüleimmel is talán 3 hetente tudok skype-olni, dolgoznak, nem érnek rá :(

Tudtam hogy nehéz lesz, vállaltam., de úgy érzem nem bírom tovább...teljesen a padlóra kerültem. Ne haragudjatok, de muszáj volt kiadni magamból.


2012. szept. 26. 15:33
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Nagy rajtam a nyomás a párom miatt is, mert nem éppen az a toleráns fajta.. Rend és tisztaságmániás, de sztem már beteges módon (szte nem, de hát nem látja magán). Így mi 1 napot voltunk a korházba a babával mikor megszületett, de másnap ott álltam a konyhában és főztem. És azóta is mindennap, ami nem baj, csak épp a párom miatt nem hagyhatom el magam. Szóval nekem az a 6 hét se pihenéssel hanem állandó robotolással. De mindegy is, már megszoktam a rigojáit, változni ugysem fog. így kell elfogadnom és szeretnem, még ha rohadt nehéz is, h nem érti h nem volt időm kiteregtni és társai...
2012. szept. 26. 17:37
 12/18 anonim ***** válasza:

szia, sok sikert! a párodnak is engednie kell kicsit. az első 6 hétben pl szigorúan kell pihenni, a gát regenerálódása miatt. nekem annyira fájt hogy nem is tudtam állni.

el kell fogadni hogy pont ugyanazt nem tudod baba mellett végig csinálni. a másik véglet sem jó ha teljesen elhanyagolod őt. a kettő között kell lennie vhol az igazságank

2012. szept. 26. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

22 éves vagyok,és van egy 17 hónapos kisfiam.

Szülés utáni depresszióm volt 3 hónapig min, kisfiam kb 1 éves koráig nem is éreztem magam igazán anyának,inkább olyan volt,mint egy kisöcsi,úgy éreztem nincs köztünk olyan kötődés aminek kéne,rengetegszer voltam a padlón, a szoptatás sem ment a suli miatt 130kmre voltam a szüleimtől,párom szüli is 120km-re.

Voltak olyan pillanatok mikor úgy gondoltam túl gyerek vagyok ehhez,hányszor de hányszor volt lelkifurdalásom,hogy biztos rossza anya vagyok,mert nem vagyok elég türelmes.

Emeltem már fel a hangom és kapott is már a kis kacsójára popsijára kb 3szor amikor majdnem magára döntötte a lámpát hiába szóltam rá,magyaráztam el hogy nem szabad vagy 50szer stb.

Ez nem életkorfüggő,nem rég jöttem rá,főleg mikor a 27-29 éves barátnőimnek ugyanilyen gondjaik és érzéseik voltak/vannak.

Majd belejössz és könnyebben fog menni,mára már sokkal jobban oda vagyok a fiamért mint régebben,még ha furán is hangzik,mintha szorosabb lenne köztünk a kapcsolat,fiam mellett tanulok,dolgozok ugyanígy a párom is itt a háztartás is az ügyek intézése sokszor nagyon elegem van,hogy sok ez nekem,még más kortársamnak milyen könnyű,de aztán elmúlik,mikor megjelenik,szaladva édesen felém.

Hidd el vannak nehéz időszakok,nekem az első 3 hónap rémálom volt,pedig akkor még sok segítségem volt,mert a szülővárosomban laktunk,most is hazaköltöztünk kicsit könnyebb.

Tisztában vagyok vele,hogy türelmetlenebb,modernebb felfogású,lazább anyuka vagyok,sosem gügyögtem a kisfiamnak,sosem aggódtam halálra magam,nem csináltam semmi olyat ami ma a "trend",hiába kaptam leszólásokat,ítélkezések, a kisfiam együtt alvás,hordozó kendő nélkül is,és kikapcsolódásokkal,pihenéssel együtt is remek kisfickó már most.Kiegyensúlyozott,boldog,értelmes,ügyes,és ez nekem elég ahhoz,hogy tudjam jól csináljuk,jöhetnek azzal,hogy fiatalok vagyunk meg részben mi is gyerekek,de tudom nem kor függő,és ha belerázódsz,túljutsz az időszakon, rájössz,hogy neked is megy,és remek anya vagy,és csak a megérzéseidre hallgass,és ne foglalkozz a bántó emberekkel.Kitartást kívánok!

2012. szept. 26. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Szia, megertelek, DE nagyon fontos, hogy türelmes legyél, mert később nagyon megbanhatod, ha most nem igyekszel a maximális szeretetet és kedvesseget adni a kicsinek. Az én tunderkem 4 hónapos és nem mondhatom siros, nyugos babának, sőt... De az elején mégis volt mikor nem tudtam mi a baj és türelmetlen voltam, de neki csak te vagy, egymásra kell hangolodni. Mondd magadban mit gondolhat a kicsi mikor sír és hass a saját lelkiismeretedre, hátha segít. Mikor majd mosolyog és kacag, és látod, mennyire szeret könnyebben elolvadsz és egy pillanatig nem haragszol majd rá. Ennél sajna később csak nehezebb lesz, ha kúszik, mászik, megy, nevelni kell, szóval én sem vagyok a turelemrol híres,.de nagon igyekszem, mert ha az elején jól csinálom, később sokkal könnyebb lesz vele. :-):-) sok sikert, kitartást. Jah és azt is teljesen megértem, h ha nincs társaság az szornyuuu... De nincs játszótér, baba mama klub, nyelvtanulasi lehetőség, jó fej szomszédok, szép park, sétálni... ;-)
2012. szept. 26. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Az lemaradt,hogy nagy szerencsém van a párom kezdetektől rengeteget segít,támogat,felkarol a padlóról,én meg igyekszem vele is annyit foglalkozni,mint a fiammal.
2012. szept. 26. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Látod milyen sokan írtak már hogy ők is hasonló cipőben járnak/jártak?? Semmi baj veled, csak a babád nem egy mintababa. Ha egy ilyen "többemberes babád van" akkor egyedül bizony nagyon nehéz lehet valóban. Én megértelek. AZ én babám is nagyon nehéz eset volt ennyi idősen. Nekem volt segítségem és ennek ellenére is padlóra kerültem, mert a saját sikertelenségemként éltem meg hogy állandóan bőg a gyerek. Egyébként most sem érem utol magam soha, de az én párom szerencsére nem egy pedáns típus (nem is csinál meg semmit) Inkább csak engem zavar. Neked azt tudom tanácsolni hogy nyugodj meg és keríts barátokat. Ismerkedj babásokkal ha sétáltok (játszótér felé sétáljatok pl.) Kitartás!
2012. szept. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Szia! Nalam ugyanez volt, en 25 vagyok. 5 honapos koraig lanyom hasfajos volt. Plusz combig gipszben volt...ezt lelkileg egyedul feldolgozni eleg volt. Az elso 6 hetben volt csak segitsegem. Parom semmit nem segitett.

En is kulfoldon elek.

Egy jo tanacs: ird ki a f.......tarsasagi oldalon;gondolom tudod melykre gondolok,nem tudom kilehet-e irni hogy anyukakkal ismerkednel. Biztos van klubb abba a varosban ahol te vagy.

Legalabbis en ezt tettem,es talaltam is par anyukat aki ugyanugy erzett ahogy en.

Kitartas! Lesz ez jobb is.

5 honapos koratol egyre konnyebb volt,ha sirt elmentem vele setalni es aludt 2 orakat a babakocsiban. Addig az en fejem is szellozott. Most 10 honapos es egy kis tunder :)

2012. szept. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

tényleg könnyebb lett picit,délután szétdajkáltam a babámat és örülök h van nekem,csak ne sirna annyit :(. Otthon minden ismerösömtöl azt hallottam h milyen szuper babája van,vagy hogy visszasirják h pici legyen,ezért éreztem azt,h vmit rosszul csinálok. Mert ha nem lenne ennyire kis picsogi,akkor TALÁN nem lennék ennyire ki és örömtelibb lenne a gyereknevelés is. Bár ha mosolyog,sirni tudnék annyira imádom. Remélem nála sem tart már sokáig ez a sirás idöszak...mert most csak evés és alvás közben nem sir :( Annyira bemeséltem már magamnak h nem szeret a lányom,hogy én idegelem ki saját magamat szerintem :(

nagyon nagyon jol estek a bátoritó szavak és megpróbálom csökkenteni a nyomást. Ahol lakunk,az egy picike békés kis falu,én még nem is láttam senkit a parkban :( ,pedig nagyon szép..sok idös nénike van a környéken,de csak a kertet igazgatják.. én amúgy nagyon közvetlen és ismerkedös tipus vagyok,ezért is hiányzik a társaság.

2012. szept. 26. 21:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!