Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Visszamentem dolgozni, és 1...

Visszamentem dolgozni, és 1 napot anyukám vigyáz a gyerekre. Szerintetek?

Figyelt kérdés
Szerintetek mennyire abszúrd egy helyzet, hogy mi velünk él az anyósom, de egészsége, és mert nem tud a gyerek után futni, így anyukám fog hetente 1x vigyázni a fiamra, de úgy hogy közben az anyósom is otthon lesz. Ez kb 6 óra. Hosszútávon egész bizarr ez a helyzet, de úgy érzem nem tudom másképp megoldani.Van köztetek olyan, aki hasonló szituba keveredett? elméletileg kijönnek együtt, de a gyakorlat az 2 év lesz!!!
2012. szept. 27. 11:04
 1/6 anonim ***** válasza:

Huha

Nem irigyellek. Az én anyósom Bp-en él és ritkán, de pár napra lelátogat hozzánk. Múltkor megkértem anyukámat, hogy vigyázzon a 10 hónapos kislányomra (persze akkor volt anyósom nálunk) mert nekem dolgom lenne. Azt mondta, hogy nem szeretné úgy, ha ő is ott van, mert akkor tuti lennének összetűzések, pedig jól elvannak ők is.

Nem lehetne megoldani, hogy a picurt vidd édesanyádhoz? Tudom, hogy nem a megszokott környezet, de lehet jobbat tennél vele.

2012. szept. 27. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem bizarr. Két felnőtt nő megtudják beszélni ha van valami problémájuk. De ilyenkor többnyire a mamák az unokával foglalkoznak. Üljetek le hárman egy asztalhoz és beszéljétek meg, hogy ki, hogyan gondolta a gyerkőcre vigyázást az az Te kérd, hogy Anyu Te ezt és ezt csináld a picivel Anyósodat meg megkérheted, hogy ekkor és ekkor legyen vele. Legyél határozott és akkor nem lesz gond.
2012. szept. 27. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hát ez is úgy történt, hogy az anyósomat megkérdeztem kerek perec, hogy mit vállal, és mit nem. Mondta, hogy nem mer hosszabb időre vigyázni a picire, mert tényleg most nagyon kell utánna mozogni, ez neki most nehéz. 72 éves.Én mondtam, hogy nekem dolgoznom kell, így arra a napra anyut kihívom,jó? - kérdeztem, anyósom mondta: jó,rendben. Téma lezárva. Ja, még azt is mondta, hogy segít ő minden egyébben, főzés, mosás, tisztábatevés ilyesmi, de nem tud vele kint sétálgatni,futni utánna stb. Szerintem végül korrekt a helyzet, de engem marhára zavar, hogy ilyen helyzetbe kényszerülök. Az anyósom mellesleg az a tipikusan nagybetűs NAGYMAMA, iszonyú jó gyerekekhez értő radarral, mindig ő vigyázott a nagyobb gyerekemre, így most ez is siratom egy kicsit. Együtt élünk, de nem tud vigyázni a gyerekre, de én meg így nem szeretek senkinek sem szólni hogy jöjjön. Tehát nekem elég kellemetlen. Azért bízom, hogy hetente 1x kibírják egymást, mert nincs több lehetőség
2012. szept. 27. 11:21
 4/6 anonim ***** válasza:
Jobban ki fognak jönni mint gondolnád! Mert a mamák nem akarják már nevelni a gyereket és nekem anyósod kompromisszum képesnek tűnik! Semmi gond nem lesz nyugi! Semmi bizarr nincs ebben! Legyél rá büszke, hogy van munkád és meg tudod oldani! Jól el lesznek meglásd! :)
2012. szept. 27. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a bíztató szavakat, lehet hogy csak előre parázom..
2012. szept. 27. 11:58
 6/6 anonim ***** válasza:
Biztos hogy csak te parázol :D A nászasszonyok mindig is jól kijöttek :) Szerintem anyósod meg jó fej hogy ilyen egyértelműen mondta hogy nem tud szaladgálni és nem hősködött hogy MAJD ŐŐŐ :) Olyan mint az enyém :) Ő eg husis mami és nem tud le guggolni ülni a földra :) De megoldja ki székkel :) Én is megyek vissza nekem párom és anyósom marad heti 2 napot manóval, anyu sajnos erre nem képes már :( Szóval nyugiiiii
2012. szept. 27. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!