Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek ez tényleg igaz a...

Szerintetek ez tényleg igaz a 2. gyerekre?

Figyelt kérdés

Barátnőim szerint a fiatalabb gyerekük hamarabb átaludta az éjszakát, hamarabb volt napirendje, hamarabb lett szobatiszta és a hozzátáplálás is könnyebben ment.


Nálatok is így van/volt?


2012. aug. 8. 10:10
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem.

Szerintem ez babafüggő.

Az én lányom (nagyobbik gyermek) mintababa volt. 1,5 hósan átaludta az éjszakát,sosem sírt, összesen ha 2x sírt egész csecsemőkorában. Mindent időben vagy egy cseppet hamarabb csinált, szóval tényleg minden szuper volt.


A második, a fiam ő más eset.

Alapvetően nagyon nagyon jó baba, amiket lvasok és hallok akár ismerősöktől az alapján elmondhatom, hogy vele is nagy nagy szerencsém van.

DE, 3,5 hós kora óta alussza csak át az éjszakát, azt is csak úgy, hogy este 10kor eszik, utána reggel 6kor, de az utóbbi hetekben inkább 5kor kel.

Mozgásban kicsit le van maradva, már 7 hónapos de még az oda vissza forgásnál tart, semmi mást nem csinál, ráadásul a hasról hátra forgás alig megy neki, csak ritkán jön össze.


Egyetlen dolog van ami nekem könnyebb: a hozzátáplálás. Ennek főlg tapasztalati oka van, tehát én már jobban tudom mit hogyan csináljak, másrészt a lányom semmit nem evett meg amit én főztem, csak az üveges babakajákat, a fiam viszont megeszi az én főztömet is.


Egy cseppet hisztisebb is a fiam, ami azt jelenti, hogy ha valami nem jó neki, akkor azonnal döhöng, sikít, sír, nincs türelme kivárni míg segítek.


Aztán van itt az a mondás, hoyg afiúkkal eleve több baj van mint a lányokkal (babakorban), nálunk ez tényleg bejött.


Szobatisztaságról még nem tudok nyilatkozni.

2012. aug. 8. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az esetek nagy részében igaz. De nem mindig...
2012. aug. 8. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem volt ideje annyit babusgatni a kicsit mert ott volt a másik gyerek is így önállóbb lett a kicsi.
2012. aug. 8. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mivel a szülők/anya már rutinosabb a 2. gyereknél ezért ez nagyrészt igaz.

Ja és lehet korrigálni az elsőnél elkövetett hibákat.

Nálunk csak a hozzátáplálás ment nehezebben mert cicifüggő a második.

2012. aug. 8. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
nálunk igen,mert: rutinosabb lettem,már volt napirend amihez a picit igazítottam,és következetesebb is voltam. plusz a kicsi a nagytól rengeteget tanul
2012. aug. 8. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hozzátáplálás és szobatisztaság azért megy könnyebben, mert a kicsi látja a nagy testvérektől hogy hogyan csinálják és ő sem akar "lemaradni".
2012. aug. 8. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!