Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem tudok olyan lenni mint a...

Nem tudok olyan lenni mint a többi környékbeli anyuka, egyedül vagyok ezzel? Ennyire különc lennék?

Figyelt kérdés
Lassan egy éves a babám, játszótérre fogunk járni. Egy anyukát régebbről ismerek, és mikor találkoztunk a többivel, meglepődve tapasztaltam, hogy itt mindenki mindenkivel jóban van, sőt összejárnak stb. Kissé lehangolt lettem, mert ahogy magamat ismerem, sosem fogok ilyen szoros kapcsolatot tartani egyikkel sem :-( De attól tartok, így kiközösítenek minket, ami inkább a kisfiam miatt okoz nekem fájdalmat. Minden lakótelepen kialakul ilyen anyukás közösség?
2009. aug. 3. 14:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
78%

Engem a hideg ráz a játszótéri traccspartiktól.

Fiammal sem "barátkoztam senkivel", ő mégis egy hihetetlenül nyitott gyerek, beszélget helyettem is:-))

A játszőtéren inkább olvastam, mondjuk mi kertes háézban lakunk, meg mindig mentünk mindenféle játszóterekre, nem mindig a közeleb (akkor mág sok játszótér nem is volt megcsinálva)

Ha alányommal fogok járni, akkor majd játszom vele, ha meg nagyobb lesz és más gyerekkel játszik, majd olvasok.

meg megyünk mindenfelé.

2009. aug. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Én sem vagyok ilyen közvetlen. Szoktunk játszótérrel járni, de mondjuk azért azt nem tapasztaltam, hogy az anyukák ennyire jóba lennének egymással. Néha én is beszéletek egyikkel-másikkal, de nem alakul ki barátság. Én is eléggé magamnak való vagyok, nem mászok senkire, és nem hagyom, hogy "rám másszanak". Otthon is nagyon szeretek lenni a gyerekeimmel, de miattuk azért elmegyek velük ide-oda, mert ők lehet, hogy igénylik azt, amit én kevésbé. Természetesen tőlük nem akarom megvonni azt, amire lehet, hogy nekik szükségük van. Mások vagyunk, nincs ezzel semmi baj. Azt nem gondolnám, hogy kiközösítenek. Te is nyugodtan kezdeményezhetsz beszélgetést, ha van kedved, attól még nem kell rögtön nagyon szoros kapcsolatokat kötni.
2009. aug. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
83%

Nálunk is van, igen, és szerintem egészen jó dolog. Mondjuk nem kell minden apróság miatt ugrasztani a védőnőt meg az orvost, meg lehet beszélni az aktuális problémát, vagy csak egyszerűen beszélgetni, mindenféléről. Nem csak a babákról szoktunk beszélgetni, hiszen attól még érdeklődő, mindenre kíváncsi, nyitott emberek maradtunk, hogy szültünk egy gyereket, hanem mindenféle dologról. ( politika, művészet, könyvek, pasik, stb., ami éppen jön). Én mindig is társaságkedvelő voltam, imádom, hogy nem egyedül(mókussal kettesben) sétálhatok, hanem mindig van valaki, aki akkor akar szintén jönni, jobban telik az idő. Korban közel álló babák anyukái megbeszélhetik, hogy " a tied is ezt és így csinálja?". Jó látni, hogy szépen fejlődik a pici, örülünk a másik örömének, ha az már felállt, de az enyém még nem, akkor tudom, hogy nemsoká ő is. Vagy ha az enyém már szótagokat mond, hamarosan a másik baba is....stb. Nem is ragozom.

De miért akarsz belőle kimaradni?

7 hós kislány anyukája

2009. aug. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia.Én sem vagyok játszótéri összejárós.Bár imádok dumcsizni,ismerkedni,de itt a határ.nem szeretnék összejárni senkivel.Vannak barátain,népes a családunk,és igy totál kielégítik az ez irányi hiányomat,márha lenne, de nincs.Egyébként valahol tényleg jó ha igy dumcsiznak az ottlévő anyukák,de szerintem ezek mind csak felületes barátságok,nagyon ritka a komoly.és általában aki épp nincs itt azt kibeszélik,na én ebbe nem veszek részt,ugy hogy ne érezd magad egyedül eezzel az érzéssel,és szerintem ha e miatt kiközösítenek akkor nemvesztettél sokat.üdv.
2009. aug. 3. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
76%
Teljesen egyetértek az előttem szólóval! Örülök, hogy nem vagyok egyedül én ilyen "né má milyen magának való" :) . 17 hós a fiam, és még sosem volt beteg. Leginkább azért, mert nem mászunk rá senkire és ránk se mászik senki. Ha társaságot igényel, hát játszik a gyerekekkel a játszótéren. Azért nekem még nem kell jópofizni. Ne aggódj, minden simán fog menni.
2009. aug. 3. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem játszótéren ismerkedni ugyanolyan, mint bárhol máshol. Lehet, hogy épp ott találja meg az ember a késbbi legjobb barátját, de az is lehet, hogy semmi maradandó nem alakul ki. Ezek szerint te nemcsak a játszótéren nem szeretsz ismerkedni, hanem alapban zárkózott típus vagy. Ezzel nincs semmi gond szerintem, ilyen vagy és kész, ezért nem utálhatnak ki onnét. Ha meg mégis, ne foglalkozz velük és akkor a kisfiad sem fogja érezni.


Amúgy én szeretek társalogni más anyukákkal, úgyhogy nekem bejön ez a játszótéri vagy orvosi váróban vagy akárhol történő beszélgetés. És mi sem csak babákról dumcsizunk, hanem minden másról. Én ezzel pótolom a munkahelyem és az ottani barátaim, munkatársaim mindennapi hiányát.

2009. aug. 5. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
nem vagy egyedül. Mivel én már megjártam több baráttal is nálam nincs haverfelvétel. Ha majd mi is lemegyünk a játszóra nem tudom mi lesz, de egyenlőre semmi kedvem barátkozni más anyukákkal... hallgatni ugyanazt a panaszáradatot amit én is elmondhatnék... nincs kedvem tanácsokat kérni/adni... jól megvagyok itthon a babámmal, itt ezen az oldalon adok tanácsot ha tudok, és olvasok sok érdekességet, egyenlőre elég nekem ennyi
2009. aug. 5. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Én a kislányommal tavasz óta játszóterezem, nálunk is van ilyen anyukás baráti kör, de mi mindig a legjobb barátnőmmel közösen visszük ki a gyerekeket, úgyhogy inkább csak kettesben dumálunk, esetleg néha kijön valamelyik nagymama is.

Viszont szerintem ne beszéld be magadnak előre, hogy úgysem lesz szoros a kapcsolatod az anyukákkal, először ismerd meg őket, lehet, hogy nagyon jó barátnők lesztek, és sokat tudtok egymásnak segíteni!

2009. aug. 5. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
62%
Én szeretem az összejárást. Amúgy is nyitott ember vagyok. De nem kell tartanod attól, hogy kiközösítenek. Amúgy később úgy is a gyerekek választanak, hogy kivel akarnak találkozni összejárni. És ha tetszik, ha nem azzal az anyukával beszélgetned kellesz.
2009. aug. 5. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Én se vagyok játszótéri anyuka és nem is szeretem az ilyet,mert a legtöbbje úgy belemerül a pletyibe,hogy a gyerekére meg oda se figyel,tisztelet a kivételnek!!!

Én is szoktam menni,de sose közösitenek ki és szivesen beszélgetünk,de nem órákon keresztül.És nem csak 1 helyre szoktunk menni,hanem minden fele!Különben is a gyerekek hamar barátságot kötnek,ne aggódj,a kisfiad miatt!Hamar talál magának kis barátokat!:))

2009. aug. 5. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!