Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mekkora korkülönbséggel...

Mekkora korkülönbséggel vállaltátok be a "kistesót"?

Figyelt kérdés

Kislányom most 15 hós és nem tudom, hogy be merjem-e vállalni már most a következő babát. Hogy fogom bírni energiával? Ti mikor vállaltátok be a kistesót és hogy bírtátok?


Előre is köszi a válaszokat!


2009. aug. 3. 14:39
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
tavaly május 20.-án szültem meg a kisfiunkat. ez év novemberében pedig megszülöm a mási kkisfiunkat :) :) másfél év lesz köztük. majd meglátjuk, hogy fogom bírni :) biztos menni fog!
2009. aug. 3. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
88%

Szia, sztem akkor vállald be amikor vágysz rá, úgy mint az elsőre.Mi másfél éves korában gondoltuk, h eljött az idő....de bababó csak nem jött egy éven át.Így mikor kisfiam 2,5 éves lett, teherbe estem...janrra várjuk nagyon nagyon, végül is örülök, mert már nagyobb okttől ovikás lesz így majdnem annyi időm lesz kicsire, mint rá volt annak idején.

Ez mindenkinél más h mikor látja elérkezettnek az időt.-aztán úgyis az égiek döntenek h tényleg jönni fog e:)

2009. aug. 3. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
67%

Szia!

Hát te tudod h elérkezetnek látod-e az időt h ismét belevágjál egy gyönyörű apróság felnevelésébe, nálunk a fiam 17 éves volt amikor az égiek úgy döntöttek h küldenek még 1 angyalkát és most 14 hónapos a kislányom és 18 a fiam mi ennyi korkülönbséggel is bevállaltuk, és egyszerűen imádják egymást és mi is teljesen elvagyunk varázsolva h ismét babázunk, persze vannak napok amik nehezebbek de vállaltuk.! :) úgyh hajrá, ha akarjátok, akkor úgy is lesz neked és a párodnak is energia bővven.

üdv.k/38

2009. aug. 3. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
86%
Nekem most lesz 1 éves a fiam, de már mi is próbálkozunk a kistesón. Nem akarunk nagy korkülönbséget, segítségem meg van szerencsére, úgyhogy remélem hamarosan össze is jön.
2009. aug. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Bennem mostanában fogalmazódott újra meg a "babát szeretnék lassan" érzés... Csak félek, hogy mennyire bírnám 2 gyerekkel úgy, hogy az egyik kicsi, a másik pici... Mielőtt anya lettem volna nagy mormota voltam és igencsak megviselt a kevés alvás... Most elképzelem, hogy éjjelente 3 óránként kelni kéne a picúrt szoptatni és másnap 100%-osan figyelni az akkor már 2 éves kislányomra... hááát kicsit megijedek... :-(
2009. aug. 4. 15:56
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
17 év:-)))vállaltam,nem becsúszott!!fél percre se bántuk meg,a nagytestvér sem.
2009. aug. 12. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

A fiaim közt 8,5 év van.

Bár az elsőt korán szültem és ezért a nagy korkülönbség, valahogy amikor még csak olyan 4-5 éves volt nem gondoltunk újabb babára.

Volt időszak amikor azt mondtuk, hogy hajrá, de aztán a nagyobbal jöttek a gondok, iskola, pénzhiány stb...

Végül amikor nem is számolgattam a napokat terhes lettem.

Baromira örültünk, bár tervezve volt, de mégsem dolgoztunk rajta keményen.

A nagy 10 lesz a kicsi meg 14 hónapos és nagyon jó, hogy szinte van egy "segítségem", aki hoz nekünk egy pelust, vagy megitatja a kisöccsét, esetleg még a közértbe is elmegy kenyérért. Egyedül megy, jön az iskolába nem kell a kicsivel lótni-futni, hogy elkísérjük reggel 7-kor.


Nekem tetszik ez a nagy korkülönbség, persze nem azt jelenti, hogy egy 10 évessel nincs teendő, de mégsem a kicsi kárára történnek a dolgok. Pl.Délután míg a pici alszik, a naggyal leckét írunk.

Viszont a két gyerek ekkora különbséggel nem tud úgy egymással játszani, mint az egykorú gyerekek.


Mindennek van előnye és hátránya. :)


Jó babázást mindenkinek!

2009. aug. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
21 hónap korkülönbséggel. Elég húzós MOST, de imádom őket!!!
2009. aug. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A 2 kisfiam között 4 év 3 hónap van.

Ez tudatosan így lett "tervezve".

Amikor a nagy iskolás lesz,akkor kezdi a pici az ovit.

Ez szerintem így volt az ideális.

1-2-3 év korkülönbségű gyerkőccel én nem hiszem,hogy bírtam volna:)!

Persze az is sokat számít,hogy a nagyobb 1,5 éves volt amikor visszamentem dolgozni,kicsit össze tudtuk magunkat szedni anyagilag,amíg megérkezett a pici.

2009. aug. 12. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
67%

legnagyobb lányunk 51 hónapos

a középső 31 hónapos

a legkisebb 0 hónapos a napokban várjuk a születését, nekünk nagoyn bejött a kis korkülönbség én mindenkit csak biztatni tudok, a pici is előbb jött volna de sajnos két babát köbenelvesztettünk

2009. aug. 12. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!