Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hamar megtudtátok mindíg...

Hamar megtudtátok mindíg nyugtatni az első hetekben, hónapokban a babátokat?

Figyelt kérdés
Amikor már mindent próbáltatok de csak sírt mit csináltatok?
2012. júl. 25. 22:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

MI újszülött korától igény szerint hordoztuk a lányunkat, i.sz. szoptattam, stb., tehát azt gondolom, hogy mindent megtettünk a nyugalmáért, mégis kb. 4 hónapos koráig este 5-7ig sírás volt. Hol hevesebb, hol csak nyöszörgés de mégis nyugtalan volt. Gondolom, ki kellett pihennie a születést, hozzászokni a külvilághoz, megküzdeni a bélgázokkal:)...

Oda akarok kilyukadni, hogy igenis van olyan, hogy egy csecsemőnek sírnia "kell". Ne emészd tehát magad, ki fogja nőni, érik az idegrendszere. Szerintem az a lényeg, hogy légy Vele ha szüksége van Rád, ne hagyd direkt sírni(gondolok itt a mindenféle "tréningekre") és nem lesz baj. Valamint, ami nekem sokat segített a túlélésben, hogy megtanultam elfogadni, hogy ő ilyen, nem küzdöttem ellene(persze eleinte igen és én is voltam kétségbe esve), "készültem" a napi műsorra. Aztán egyszercsak abbamaradt:).

Kitartás!

Ja, még valami: arra figyelj, hogy Te a körülményekhez képest jól légy. Azaz egyél, igyál, pisilj(ezeket mind megteheted hordozott babával), zuhanyozz, és ha Te eleget teszel a szükségleteidnek, sokkal könnyebben fog menni a sírós babával való foglalkozás.

2012. júl. 25. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia! én azt mondom, az első 3 hónapot valahogy túl kell élni, az enyém hasfájós volt, mindent kipróbáltunk,de a megoldást az idő hozta el végül. Amúgy sokat aludt rajtam, hordoztam is,volt hogy hajszárítóra aludt, volt, amikor hajnali 2kor a porszívóra (örök hála a szomszédoknak h soha nem tették szóvá), volt amikor együtt sírtam vele, de 4.hónaptól sokkal könnyebb lett, kiságyba szokott és beállt számára is a rendszer h szopikon kívül éjjel alszunk hosszabbat, nappal meg amikor elfárad, akkor rövidebbeket. Sok kitartást Nektek, később jobb lesz!
2012. júl. 29. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nem :-(

Koraszülött is lett a fiam és 4,5 hós koráig elég durva hasfájással küzdöttünk.

Idegileg is ki voltam,állandóan idegeskedtem,mert állandóan ordított,mindegy nappal volt e vagy éjszaka.

Biztos az is közrejátszott abban,hogy nem tudtam megnyugtatni,hogy érezte rajtam,hogy tele vagyok feszültséggel...

Első babám,tehát nagy gyakorlatom se volt,tehetetlennek éreztem magam:-(

Nagyon-nagyon rossz időszak volt,de tanulságos is,mert ha lesz tesója és ő is ilyen lesz,akkor már nem leszek ennyire tapasztalatlan és tehetetlen!

2012. júl. 29. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nálam mindig az vált be, hogy valami meghökkentőt lát, valami érdekes történik, ami eddig nem volt.

1 hetes lehetett, amikor nagyon sírt és akkor hirtelen elkezdtem neki énekelni, akkor találtam ki egy szöveget és ütemesen azt énekeltem. Bejött.

Persze lehet hasfájásra nem működött volna. S közbe ringattam. Vagy nagyon közel hajolsz, hogy lássa az arcodat és úgy halkan énekelsz.

Mikor jobban látott már, akkor a fürdőbe a vízet folyattam neki egy kicsit :-)

2012. júl. 30. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

attól függ, miért sírt. ha fájt a hasa, azt próbáltuk csillapítani, ha fáradt volt, altatni. ha anyahiánya volt, ölemben hordoztam egész nap.

a hasfájás cudar dolog, olyankor bizony van, h hosszú ideig sír, és nem lehet mit csinálni vele. nem is az, h órákig, inkább az, h folyton újrakezdi, bár találsz valamit, ami jó neki, pl. meleg pakolás a pocakra, de ha nem alszik el vele, hamarosan kezdődik elölről a sírás.


a hordozás azért a legjobb ilyenkor. még ha sír is, legalább anya testközelében sír. legalább nem fél, nem szorong.

2012. júl. 30. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!