Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Éjszakai szoptatásról hogy...

Éjszakai szoptatásról hogy lehet leszoktatni 5 hós babát?

Figyelt kérdés
Ha hagyom sírni az úgy le lehet?
2009. aug. 4. 10:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
16%

Tulajdonképpen már régen nem kellene éjszaka szopnia. De ha most hirtelen abbahagyod, az nem jó neki (se).


A legjobb lenne (illetve már kezdettöl ugy lett volna jó csinálni), hogy éjjel ha felkel szopni, ne kapcsolj lámpát, ne pelenkázd, ne szórakoztasd, CSAK szoptasd. Ha rájön, hogy éjjel nem igazán érdekes a dolog, akkor hamar átáll arra, hogy éjjel aludni kell. 1 -2 hét alatt leszokik magától.

2009. aug. 4. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Nem pelenkázom, nem játszok vele, nincs villany sem. Csak szoptatás.
2009. aug. 4. 11:05
 3/16 anonim ***** válasza:
Ezt a kérdést akár én is írhattam volna... Én is csak megszoptatom, mégis felkel minden éjjel (2X)Álítólag a hozzátáplálás meghozhatja a áhított változást- az nektek már csak egy hónap :))) Kitartás!
2009. aug. 4. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Nem akarlak elkeseríteni, de szerintem várd meg, hogy Ő szokjon le.


Az én 14 hónaposom még 2x eszik éjjelente. Fárasztó, az biztos. 1x próbáltam vizet adni neki...sírás lett a vége, meg nem alvás. Majd leszokik magától!

2009. aug. 4. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
kisfiam szintén 5 hónapos, eddig mindig felkelt éjszaka - jó esetben 1szer - akármit csináltam. 1 hete kezdtem a hozzátáplálást, a délutáni szopi után pótlásnak kap gyümit, azóta reggelig alszik. pedig max 20-30grammot eszik. lehet, h ez a kalóriamennyiség hiányzott ahhoz, h kibírja az éjszakát.
2009. aug. 4. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Megpróbálhatod, hogy csak inni adsz neki. Nekem még az elején mondta a védőnő, hogy éjjel az egyik evés helyett itassam, mert kell ennyi idő, hogy kiürüljön a pocakja. Tudom, ezt sokan nem helyeslik, mert nem annyira új találmány, de én ennek csak hasznát láttam. Pár hét után már csak egyszer kelt fel éjjel, akkor is csak megitattam, és ezek után pár nap múlva már egyáltalán nem kelt fel. Semmi sírás nem volt, és gyönyörűen fejlődött az éjjeli evés nélkül is.
2009. aug. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

enyem is 5 hós, neha felkel,ha napkozben nem evett eleget

ne hagyd sirni semmikepp

ha mindenaron le akarod szoktatni, adj neki egyre kevesebbet, ket harom naponta -30ml-el

2009. aug. 4. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Nem csak az evés miatt kéri éjjel, hanem mert szüksége van rád, hiányzol neki. Egy ilyen babának még az anya közelsége a legfontosabb. A la leche liga lapján van is egy cikk a családi ágyról, ahol szerintük ott a legjobb a babának. De az anyatej egyébként is nagyon könnyen emésztődik, így összejöhet éhség és a hiányod is. Ne tagadd meg tőle.
2009. aug. 4. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
17%
Ez a munkád, ezért kapod a gyest, hogy rendelkezésre állj, az éjszakázás is beletartozik.
2009. aug. 4. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Igen ezért kapom a gyest, de ha nem vagyok kipihenve akkor ingerültebb vagyok. Te p..cs!!!!!!
2009. aug. 4. 12:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!