Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Létezik olyan, h egy 8-9...

Létezik olyan, h egy 8-9 hónapos gyerek pl.25-30 percig eljátszik valamivel?

Figyelt kérdés
Senkit nem akarok megbántani, de ne írjunk olyanokat, h hogyne, már 5 hónapos kortól elvolt a gyerek magában. Persze, akinek így volt, az írja meg nyugodtan, de nem kell népmesei körítés hozzá. Köszönöm.
2012. okt. 2. 13:51
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:

Hát az én kislányom, amióta nyiladozik az értelme, tehát kb. 6 hetes kora óta elvan egyedül akár egy órát is, és most nem túlzok, tényleg. Korábban a fényeket nézegette, most, 6 hónaposan mindent matat. Nem alszik nap közben túl sokat, de ettől még akármit meg tudok tőle csinálni.

És tudom, hogy ez nem azért van, mert én olyan csodásan következetes vagyok, mert a most 2,5 éves kisfiam ennyi idősen 5 percet sem volt el magában. Egyszerűen ilyen a természete, és kész. Ettől persze mondhatod, hogy ez népmese, de akkor szerintem te meg pusztán irigy vagy.

2012. okt. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:
Jó, oké 8 hónaposnál kisebb babáknál elhiszem. De egy 8-9 hónapos körül már kitárul az egész világ, lassan járni tanul, mászik mindenhova. Nyilván egy olyan baba (pl. 2 hónapos) aki nem tud még mászni sem, ellesz egy csörgővel pl. 15 percig (most írtam vmit). De onnan h megtanulnak mászni, netán lépegetni.....
2012. okt. 2. 14:13
 13/28 anonim ***** válasza:

Az én 8 hós fiam is tök jól el van egyedül, általában.

Egy félórát eljátszik, de persze több mindennel. Sőt mostmár odáig "fajult" a dolog, hogy elalszik magától az ágyában, nem kell ringatnom. Na erről tényleg azt gondoltam, hogy csak népmese, hogy másnak elalszik így

:-DDD

2012. okt. 2. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:

De ez alatt mit értünk hogy 25 percig eljátszik? Szóval hogy szigorúan egy darab tárggyal? Mert olyan nem volt nálunk se de egyébként mindhárom gyerekem olyan 4-5 hónapos korától amikor egyedül tudott már valamennyire helyet változtatni (forogni) majd 6-7 hónaposan mászni-ülni nekem 1 órát is elvoltak egyedül! Úgy értem ott volt a nappaliban a játék, a biztonságossá tett lakás és jöttek mentek-másztak pakolásztak egyáltalán nem igényelték hogy velük játsszak! Persze foglalkoztam velük azért mindennap nyilván (azonkívül is hogy elláttam őket etetés altatás sétálás fürdés stb.) de ha nem értem rá vígan elvoltak egyedül is.

Most a legnagyobb 5 éves a középső 3 most is jól elvannak, de már kizárt hogy 1 órát ellegyenek, mert vagy összevesznek vagy együtt csinálunk ezt azt vagy segítenek játékosan a házimunkába, vagy együtt játszunk mindenfélét, de a csecsemőkoruk messze a legjobb legnyugisabb időszakuk volt!

2012. okt. 2. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok. Pont ez a lényeg, megtanul kúszni-mászni és nem kellesz hozzá, hogy elérjen bármit, meg tudja oldani egyedül...

Nekünk nem volt járókánk az egész nappali az övé volt, aztán szépen elkezdte felfedezni az egész lakást, de amíg csak a nappaliban kúszott mászott, addig kb a kanapén feküdve több könyvet is ki tudtam olvasni, mert szemmel tudtam tartani, amikor már kimerészkedett a nappaliból mentem utána, de akkor sem azért mert igényelt , hanem azért, hogy szemmel tartsam...

2012. okt. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
Babafüggő, eljátszhat, de nagyon ritka.
2012. okt. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:
Gyakorlatból tudom, h gyereket otthagyni, h "játsszon" míg te pl. rá-ránézel nem túl szerencsés...Gyakorlatilag az egész lakást teljesen gyerekbiztonságossá kellene tenni, ami kivitelezhetetlen.
2012. okt. 2. 14:26
 18/28 anonim ***** válasza:

Ugyanaz a gyerekem ugyanabban a járókában és szituban, egy hónappal a két éves szülinapja előtt...


[link]


Nem tudom miért olyan hihetetlen, hogy különbözőek a gyerekek? :o)

2012. okt. 2. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:

Még nem olvastam el a válaszokat, ha valaki már írt hasonlót bocsi.


Nekem 1 éves a lányom, amióta mászik, úgy 2 hónapja már jól elvan akár többet is. A lakás egyik szobájában "csinál amit akar", ott megoldottuk hogy ne árthasson magának. Persze nem hagyom ott órákat, de amíg felteszem az ebédet vagy kiteregetek addig bátran.

Ilyenkor nem egy játékkal játszik, hanem inkább mászik, jön-megy, ha talál valami érdekeset azt megnézi és megy tovább. A játékai dobozokban vannak, szereti kipakolni őket.

Most tanul lépegetni, szereti az etetőszéket körbejárni akár egymás után 10-12x is, ez azért neki még elég sok idő :-) Amikor ezt elkezdte akkor nem hagytam egyedül, de most már stabilan lépeget így csak néha ránézek.

A szekrénypakolást is imádja: az alsó polcra plüssöket raktam, kiszedi őket. A múlt héten elkezdtem mutogatni neki hogy vissza is kell pakolni, most már azt is elkezdi.


Én úgy gondolom, hogy ez szoktatás, nevelés kérdése IS.

2012. okt. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:

A másik megoldás, hogy megtanítjuk, mit szabad és mit nem.

Én járókapárti vagyok, amikor nincs 100% figyelmem, akkor bent voltak/vannak, és volt egy ajtórácsunk is, amit a szobájuk ajtajára tettünk, amikor már ketten voltak, ott játszottak. Nekünk olyan kicsi volt a lakásunk, hogy lehetetlen lett volna mindent gyerekbiztossá tenni, a földön is voltak dolgok, amikhez nem nyúlhattak (számítógép pl).

Amúgy meg több gyereknél még akkor sem tudod maximálisan szemmel tartani őket, ha csak velük foglalkozol...

2012. okt. 2. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!