Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Létezik olyan, h egy 8-9...

Létezik olyan, h egy 8-9 hónapos gyerek pl.25-30 percig eljátszik valamivel?

Figyelt kérdés
Senkit nem akarok megbántani, de ne írjunk olyanokat, h hogyne, már 5 hónapos kortól elvolt a gyerek magában. Persze, akinek így volt, az írja meg nyugodtan, de nem kell népmesei körítés hozzá. Köszönöm.
2012. okt. 2. 13:51
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

Itt ül mellettem, s kb 10 perce elvan. Kipakolta a szatyrosfiókot, s azokkal játszik. :) Szóval: elvan akár 20percig is, de kizárólag olyannal, ami nem az Övé. :) Imádja a műanyagedényeket pakolni a szekrényből, aztán beül a helyükre, szárítóról lerángatni a ruhákat... Csupa-csupa ilyesmi ami érdekes számára. A játékai max 5 percig érdekesek. :)

11 hónapos :)

2012. okt. 2. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:

Hát szerintem meg ha biztonságossá van téve ahol játszik akkor nyugodtan játszhat egyedül nem kell a "fenekében" lenni. Nem vagyunk egyformák, az hogy hagyom hogy szabadon felfedezzen nem egyenlő a gondatlansággal meg felelőtlenséggel.

Nálunk igenis át lett rendezve a lakás és a díszek virágok egyebek felvándoroltak magasra vagy elajándékoztam mert nekem nem ért az egész annyit hogy folyton csak azt hajtsam a gyerekem fülébe hogy nem nem szabad ne menj oda ne nyúlj hozzá.

Jobb a békesség.

Persze nem minden szobában ( pl. a mi hálónkban van /volt hifi meg számítógép oda nyilván nem engedtem) de a nappaliban ami az élőtér ott inkább elviselem hogy pár évig nem úgy néz ki a nappali mintha a lakberendezési lapból lenne.

2012. okt. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:

Tapasztalatból tudom, hogy egy gyerektől azt várhatjuk el, amihez egész pici korától hozzászoktattuk. Én egyik babámat sem vettem kézbe indokolatlanul már az elején sem (pedig nagy a csábítás, mert nagyon kis puszilgatnivalóak). Etetéskor, és utánakb negyed órát kélzben voltak, aztán irány a pihenőszék, játszószőnyeg, egyebek. Ehhez szoktak hozzá, így amikor már forognak, másznak,akkor is elvannak.

Ez a kérdés tipikusan azoknak a problémája, akik magukhoz ragasztják a gyereket,aztán csodálkoznak, miért nincs el egyedül.

A most 3 hós kisfiamat pl órákig leteszem " valahova", és vagy szunyózik, vagy nézelődik, nézegeti a kezeit, vagy a felette lógó játékokat. Nem kell ennél több.


5 gyerekes Anyuka

2012. okt. 2. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:

igen létezik de nem egy dologgal. Mi reggel együtt ébrdeünk 8 felé Amikor elkészülünk, ő megy be ajárókába, amíg én eltakarítom az előző esti romokat, ha kell elindítom a mosógépet, iszok egy kávét, stb. Ő eközbena járókában van, mindig mással játszik.Ez a reggeli "rituálé" kb.25-30 percet vesz igénybe. Aztán ha kijön, és talál valami érdekeset azzal kint is eljátszik.

Szoktatás kérdése, 11 hónapos, sokan kérdezték h minek neki már a járóka, hát ezért

2012. okt. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
A kedves válaszolók itt különböző korú babákról beszélnek! Hát az nem ugyanaz! Minden egyes fejlődési szakasz más. Nem lehet egy 10 hetes picit összehasonlítani egy 8-9 hónapossal. Az enyém most 9 hónapos, és nem nagyon szeret egyedül játszani, folyton azt akarja, hogy vegyük fel, és sétáljunk vele. Pedig nagyon ügyeltem rá az elejétől fogva, hogy ne legyen mindig kézben. 6 hónapos koráig semmi gond nem is volt, szépen eljátszott a szőnyegen akár órákig. Amióta viszont kúszni tud, egyfolytában ordít hasonfekvésben, és csak ritkán vannak olyan időszakai, amikor elfoglalja magát. Sokszor WC-re nem tudok elmenni, a házimunkáról ne is beszéljünk. Itthon vagyok, és semmit nem tudok csinálni.
2012. okt. 2. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
Igen, de ha elolvasod a kérdés kifejtését, abból kiderül, hogy a Kérdező az 5 hónaposokról ugyanígy nem hiszi ezt el.
2012. okt. 2. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Tudom, hogy hihetetlen, de ha jó passzban van, a lányom akár 1 órát is elvan a társaságom nélkül. Természetesen jön-megy, megmutatja a játékait, odabújik hozzám, de nem igényli, hogy folyamatosan csak vele foglalkozzak, játsszak. (És nem hazudok, nincs értelme, aki elhiszi elhiszi, aki nem, nem. )
2012. okt. 2. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

Na látom,hogy akinek Uram bocsá' el van a gyereke magában, az le lett pontozva.

Akkor én is várom a pontozást, de az én gyerekem is el van magában (9 hónapos) akár egy órát is. 4-5 hónaposan is simán el volt 30 percet, amíg én összehajtogattam a ruhákat, vagy feltettem a kaját főni!

2012. okt. 3. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!