Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor szokik át a gyerek a...

Mikor szokik át a gyerek a délelőtti alvás helyett az ebéd utánira?

Figyelt kérdés

11hónapos kislányom már régóta csak 1x alszik naponta, de ezt délelőtt. Ő szokott le a kétszeriről, igaz így sokkal kiegyensúlyozottabban viselkedik. :)

Ma is reggel 7.30 körül ébredt, de 10.30-kor már ragadt le a szeme - s azóta is alszik. Igazából változó, hogy mennyit alszik, másfél órától a 3,5órig bárhova belefér. :) De mindegy mennyi az annyi, estig kihúzza. Hét körül fürdés, vacsi, alvás reggelig.

Tudom, még messze van az ovi/bölcsi, de átszokik majd maga arra, hogy ebéd után aludjon?


Köszi!



2012. okt. 2. 12:37
 1/5 anonim ***** válasza:

Valamikor biztos.

Én megpróbálnám az alvási idejét minden nap 5-10 perccel kitolni. De amúgy ha neki így jó, és nem nyűgös délután, akkor maradhat így is.

Nálunk az volt a baj, hogy a délután volt nagyon hosszú, ha 12 előtt elaludt.

2012. okt. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia. Az enyém 13 hónapos. Eddig nekem 2x aludt: 10.30-12 között és 16.30-18.00 között. 21-kor van fürdés nálunk, alszik 22.00-7.00-ig.

2 napja megváltoztatta a napirendjét: 22.00-reggel 8-9-ig aludt. AZtán persze délelőtt már kimaradt, és most alszik déltől...

Tegnap már nem aludt este 10-ig semmit délután 1-től!

Ma nem tudom mi lesz. De várok.

SZóval, szerintem próbáld kifigyelni pár napig, aztán meglátod. Egyébként tényleg tőle függ, ha bírja a délutánt nyűgösség nélkül, s neked is jó így, akkor miért ne maradhatna így. A bölcsi miatt ne aggódj, addig még sokat változik a helyzet. (Bár nem tudom, mikor adod majd be.)

2012. okt. 2. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én átszoktattam, akkor, amikor nagyon széthúzta a két alvását idôben. Volt egy egy hónapos idôszak, amikor a második alvása öt és fél hét, hét közé esett, így nem tudtam 9-kor lefektetni este. Átálltunk az egy alvásra, viszonylag zökkenômentesen. Most 14 hós. Délelôtt játszózunk, úgy jobban le tudom foglalni, és nem nyûgösködik 11-kor, jobban el is fàrad, többet is alszik ebéd után. Általàban most déltôl alszik kettôig, fél háromig.
2012. okt. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az én lányom 8 hónaposan állt be erre a rendszerre. Aztán 1 éves korára jutottunk oda, hogy kibírta ebéd utánig. Én nem variáltam, nem erőltettem, csak ahogy nőtt, napról napra tolódott ki az az idő, amennyit fent tudott lenni.
2012. okt. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az enyémek egy évesen. De. sokat voltunk kint, nem tudtak unalmukban aludni, itthon gyors ebéd és alvás. Szerintem hagyd, hogy ő alakítsa ki, messze még az ovi.
2012. okt. 2. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!