Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire normális, hogy a 8...

Mennyire normális, hogy a 8 és fél hónapos kisfiam éjjel 2-3x eszik?

Figyelt kérdés

Reggel 7 körül eszik kb. 210 tápszert, mert már nincs tejem. Eddig 3 óránként evett, de most valahogy nem kér 10 órakor. Kibír reggeltől akár 5 órát is kaja nélkül. A következő evésnél jön a főzelék, amit nem nagyon eszik meg. Valamikor igen, valamikor nem. Próbáltam bébiételt is adni neki, de volt, hogy csak az üveg negyedét ette csak meg. délután következik a gyümölcs babakeksszel, ami szintén nem akar mostanában csúszni. Este 7 körül eszik 210 tápszert, majd 10-fél 11 körül és fél három körül is hasonló mennyiséget. Van, hogy 5 órakor is megébred, mert éhes.

Most kicsit meg van fázva, meg a fogaival is nyűglődik. Ma délután nem evett gyümölcsöt, tápszert kellett adom neki.

Más is küzd ilyen problémával?


2012. okt. 2. 16:36
 1/9 anonim ***** válasza:

Igen én is ezzel a problémával küzdök, csak az én kislányom már 1hét híján 1éves :) és még szopizik, úgyhogy mennyiségileg nem tudom mennyit eszik éjszaka, de örülnék már én is ha végre kibírná a drágám kajcsi nélkül.

Kb. 7hónapos volt a lányom, amikor olvastam itt a GYIK-on, hogy lehet ezért ébred sokszor egy baba, mert "kevés" neki a szénhidrátbevitel napközben, én azóta többet adok neki, de semmi változás :( , na jó néha vannak viszonylag tökéletes éjszakák, de hogy mikor lesz belőle kajamentes éjszaka, hááát nem tudom.

2012. okt. 2. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekünk is ez a problémánk mi 2-án leszünk 9hónaposak 1 fogunk van. Elejétől kezdve át aludta az éjszakát de mostanában ugyanigy kell fel enni mint a tiéd csak mi 180 tapszert eszünk. Egyszerűen nem birja ki. Hány kiló a babad?
2012. okt. 2. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szerintem éhes.

És azért éhes, mert napközben nem eszik eleget és éjjel akarja bepótolni.

Valószínűleg azért eszi a tápszert, a főzeléket és a bébiételt nem, amúgy ezt a fiam is csinálta, mert a megfázás miatt be lehet gyulladva a torka, amitől nehéz a nyelés és általában ilyenkor a folyadék megy, a szilárd étel nem. A másik meg a fogzás, amikor is, szintén előfordul, hogy nem tudnak úgy enni. Amikor a fiamnak fogzás volt, akkor a darabos ételt nem ette, amikor a torka volt begyulladva, akkor meg a pépeset sem és szinte csak folyadékot ivott.

Nyugodtan adhatsz neki fájdalomcsillapítót, amitől kicsit enyhül a fájdalma és majd ha az elmúlik, akkor jobb lesz az étvágya is.

2012. okt. 2. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem anyatejes a babám, de ő is megébred 2szer, 3 szor! (ha nem többet néha) De nappal rendesen eszik.
2012. okt. 2. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Utcsó vagyok, mi is 8és fél hósak vagyunk.
2012. okt. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
8 hónapos volt a lányom, amikor közölte a dokink, hogy átver a drága, tudnillik ekkora baba már nem lehet éjjel éhes.Pár éjszakát átkínlódtunk, utána nem kért enni.Egyre kevesebbet adtam neki tápszerből.Vízzel kínáltam, ha nyöszörgött.Nappal így többet evett.Tudta, hogy akkor kell ennie, mert éjjel nincs kajálás.
2012. okt. 2. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
egyáltalán nem normális! Szoktasd át, hogy nappal lakjon jól, éjjel pedig nincs kaja! Ez így neki sem tesz jót. Ja és ennyi idősen már rég nem kell 3óránként ennie. 4-5 étkezés elég. Az előző hozzászóló elég jól leírta, hogy szoktathatod át/le
2012. okt. 2. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az enyém 9 hónaposan csinálta ezt. A doki utána mondta,hogy nehogy megetessem. Ha rendesen kap vacsorát, éjjel már nem szabadna neki adni.

Én ilyenkor adtam neki egy pár korty vizet, aztán arról is leszokott!

2012. okt. 3. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Normális e vagy sem, én már a 2. gyerkőcömmel csinálom végig ezt, pedig azt hittem ő majd hagy engem aludni.:)

A fiam 1 éves koráig szigorúan minden éjjel, hajnali 2-kor kérte a tápszert, aztán egyszer csak kelt, de nem evett belőle, következő éjjel szintén, aztán már csak néha kelt fel, de enni nem kért.

A kislányom 9,5 hónapos, 2x eszik éjjel, és ő tutira éhes, mert semmilyen normális kaját nem hajlandó megenni. Az etetés rémálom nálunk. Főzelék,leves kilőve. Ha jó napja van, egy kis tészta jöhet, bundás kenyér, ill. a kenyér különböző változatokban és gyümölcs. Ennyi, és mivel, hogy ennyi és ebből is csak hangyányi így éjjel persze éhes...:/

de megtömni nem tudom, úgyhogy kivárok.:(

2012. okt. 3. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!