Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Előre is elnézést, akinek nem...

Előre is elnézést, akinek nem inge. Miért van az hogy úgy csinálnak az anyukák mint akik fogyatékosak? Ott küszködik a másik és nem segítenek?

Figyelt kérdés

Van gyerek tudják milyen nehéz cipekedni és úgy csinálnak mint akik vakok meg süketek.

Cipelem a kicsit és ha megszakadok se tudom a nagyot felöltöztetni az oviban mikor megyek érte. A babám még ülni se tud csak forog. őt félkézzel fogom hogy ne essen le a padról a nagyot félkézzel próbálom öltöztetni és basszus senkinek eszébe se jut segíteni. A babakocsit nem tudom felvinni mert az első emeleten van a csopszoba.

Ma a kicsit vittem a dokihoz. Ráhúztam az overallt ordít persze, a babakocsi előkéjét próbálom félkézzel kipattintani persze nem sikerült. Ott ülnek mint a borjúk az anyukák, senkinek eszébe nem jut segíteni. Nem veszitek észre hogy undorító ez a világ és mi tesszük azzá? üdv. Nyíregyházáról


2012. okt. 5. 11:47
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
Egyébként meg a fogyatékosokat, sérülnek nevezzük és nem minősítő vagy szitok szó. Számtalan sérült emberrel találkoztam akik sokkal fogékonyabbak mások problémáira mint az épek.
2012. okt. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 A kérdező kommentje:
Lelkileg is lehet valaki fogyatékos.
2012. okt. 5. 15:33
 23/38 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem az a 'fogyatékos', aki nem képes segítség nélkül 1-2 gyereket ellátni, és megsértődik, ha ne ugrik mindenki, ha ügyetlenkedik.
2012. okt. 5. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
22%

Van egy olyan érzésem, hogy azok, akik itt azt írták, hogy "ha már vállaltad a gyereket, akkor boldogulj is el vele egyedül", azok, akikről a kérdés szól....


Az emberek többsége nem csak az anyukákra nem figyel oda, hanem senkire. Reggel, mikor megyek a trolin, alig van pár ember, aki átadja a helyét pl. egy öreg néninek/bácsinak. Ha vki átadja, az is ált. idősebb...

Nekem tök alap, hogy ha ott áll mellettem a néni, akkor felállok és átadom a helyet.

Vagy pl. múltkor egy totál tömött trolin ültem. (A közelemben nem voltak idősek). Felszállt egy fiatal apuka a kb. 5 éves forma gyerekével. Mivel alig volt hely, úgy kellett a gyereknek kapaszkodót keresni. Nekem valahogy volt annyi eszem, hogy felálljak és átadjam nekik a helyt, hogy a következő fékezésnél ne essen el a gyerek.


Vagy múltkor kint voltam a vonatállomáson, épp indult volna el a vonat, már pont sípolni akart a pasi.

De a peronon állt egy bácsi, aki valamiért iszonyatosan elkezdett remegni, de annyira, hogy muszáj volt a vonatnak támaszkodnia, mert különben elesett volna. Az a paraszt pasi meg csak nézi, de olyan fejjel, mintha a fenébe kívánná az öreget, hogy nem bír arrébb vánszorogni. Felkeltem, odamentem a bácsihoz és átsegítettem a padhoz, közben meg megpróbáltam minél csúnyábban nézni a pasira. Úgy tűnik megtette a hatását, mert miután leültettem a padra, odament hozzá, hogy mi baja van...


Nagyon elkeserítő, hogy az emberek ennyire nem képesek a többi emberre figyelni.

2012. okt. 5. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
Mert lehet nem mernek odamenni, nehogy tolakodásnak vedd. Ha kell segítség, kérj, ne várj arra, hogy valaki majd odamegy segíteni. :)
2012. okt. 5. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
23%
Elég ostoba lehetsz,felejtsd már el ezt a szót ,téged minősít.
2012. okt. 5. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 A kérdező kommentje:
23-as hú de menő vagy név nélkül. miről beszélsz "nem képes két gyereket ellátni" ? Olvasni tudsz? Vagy csak nem fogod fel amit olvasol?
2012. okt. 5. 19:52
 28/38 anonim ***** válasza:
Azért elég nevetséges, hogy én lettem lepontozva, mert nem vagyok akkora paraszt, hogy végignézem, ahogy a másik szenved:D
2012. okt. 5. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 A kérdező kommentje:
Ezektől mit vársz? Én felpontoztalak
2012. okt. 5. 20:18
 30/38 anonim ***** válasza:
Szintén nyíregyházi. Nekem még csak egy babám van (6 hónapos) Én is tapasztalom amit te. 10 emeletes lépcsőházban lakunk és van benne egy kisbolt ,rendszeresen rám vágják az ajtót. Ha látják, hogy mindjárt odaérünk az ajtóhoz, ugy elhuz mint aki ott sem volt. És most mindenkitöl elnézést kérek de legtöbbször a vénbanyák tesznek így.
2012. okt. 5. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!