Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másnak is van még ilyen "anya...

Másnak is van még ilyen "anya majma" típusú babája?

Figyelt kérdés
1 éves a kicsim a fenti jelzőt, nem negatív értelemben írtam, de tényleg olyan, hogy ő akkor elégedett ha rajtam lóghat, szó szerint, nem máson csakis rajtam. Állandóan morzsolja fülem, az orrom, a hajamba turkál, ha nem veszem fel csimpaszkodik a a ruhámba és úgy áll mellettem, ha pl fogat mosok reggel bepréselődik a mosdó meg a lábam közé, napközben is csomószor bekucorodik az ölembe néhány percre, és az apján kívül meg a tesóján kívül senkinél nem hajlandó elmaradni,pedig a a mamák imádnák őt, de ő nem az a típus nem akar mást csak engem. a nagyfiam pl sosem volt ilyen imádja a mamákat (most is ott akart aludni) anyu meg meg van sértődve, hogy a kicsi nem szereti.
2012. okt. 6. 23:32
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányomnak is volt ilyen korszaka.Aztán elmúlt.Most 2 éves.Bölcsibe került,na azóta lett csak igazán anyás:)Velem alszik egy franciaágyon,de simán letúr annyira bújik belém még álmában is.Sokszor napközben is fogja a kezem visz az ágyba,hogy"anya bújjunk":)))De én ezt úgy imádom:)
2012. okt. 6. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nagyon édes lehet. Ne aggódj. Minden babának másak az igényei. Ha ő jobban igényli a közelségedet akkor adj magadból annyit amennyire szüksége van. Az én kislányom is anyásabb, bár az apukájával mind a ketten itthon vagyunk vele hármasban és valójában mindkettőnkhöz nagyon ragaszkodó. Viszont ha mi is ott vagyunk akkor ő folyton produkálja magát az idegenek előtt is. Ilyenkor kicsit irigykedek is:) Mikor főzök akkor nekem is a fenekemben van és folyton a lábamat öleli:) Mi eléggé össze vagyunk szokva. Együtt megyünk mindenhová, együtt alszunk... Ha igényelné akkor cipelném is ölben, de ő már szaladgálni óhajt. Viszont ha valami baj van akkor én vagyok aki meg tudja nyugtatni. Még apánál is jobban ragaszkodik hozzám. Mi ritkábban találkozunk nagyszülőkkel, de soha nem is volt még rájuk bízva, vagy soha nem aludt náluk se velünk se nélkülünk. Szerintem majd magától kialakul benne, ha a nagyikra lesz szüksége nem kell erőltetni. Élvezd ki amíg ilyen kicsi és a saját gyermekedhez igazodj, ne a többiekhez. Eszedbe ne jusson ,,leszokatni magadról". Sok anyuka azért panaszkodik, mert folyton eltolja a gyereke magától, vagy nem engedi felvenni, nem kap tőle puszit vagy nem öleli...
2012. okt. 6. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam még csak 5 hónapos,de már most sokszor mondom neki én is viccesen,h "anya majma":) Sokan mondják,h ne vegyem annyit fel,meg elszúrtam,h kézben alszik el(pár perc alatt és utána letehetem alszik tovább). Én úgy vagyok vele,h minden kisgyerek mást igényel és ő pont ilyen. Hasfájós volt és mivel 17-től 23-ig minden nap orditott igy persze,h kézben volt. Nagyszülők meg a férjem is vigyázott már rá két szoptatás között,h el tudjak néha ugorni egy kicsit bolt(havonta kb.1-2 alkalom). Pár hete kezdte,h ilyenkor keserves sirásba kezd,amit addig nem hagy abba mig haza nem érek. Egyik nap is meglátott mikor hazaértem és rögtön vigyorgás lett a sirásból.Meg is beszéltük,h legközelebb inkább hármasban megyünk. Nálunk a családban senki nme sértődik meg,mert tesóm ugyan ilyen volt,én meg élvezem,h ennyire szeret velem lenni. Ez a pár év mig ennyire bújos ugyis olyan gyorsan elrepül,ugyhogy ki kell élvezni,h lehet ölelgetni meg puszilgatni:D A kicsid biztos nagyon édes gyerek és majd a nagyik ideje is eljön:)
2012. okt. 7. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
az én fiam ugyanilyen volt.most már lassan 3 éves lesz,már most csak akkor van puszi,ha ő szeretné,de este még mindig összebújunk.engem mindig bántottak,hogy anyja majma,mert általában velem volt el.
2012. okt. 7. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen. 13 hónapos koslány, és a főzés pl. elég nehezen megy, vagy akár egy szimpla étkezésem is, mert folyamatosan a lábamnál köt ki, belebújik a fenekembe. Így én főzés közben is gyakran lekuporodom hozzá a földre, megölelgetem, kicsit bújunk, majd főzök tovább. 10 perc múlva ismét... :-)

Fel nem veszem ilyenkor, próbálom a fotelben, kanapén, földre leülve megoldani, mert pocakban a 22 hetes kistesó.

2012. okt. 7. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
5. vagyok: azért ettől függetlenül szerencsére mással jól elvan, ha kettesben vagyunk, akkor ilyen anyás.
2012. okt. 7. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Az én fiam 14 hónapos, de mintha róla írtál volna, azzal a különbséggel,ha az apja is velünk van akkor is rajtam lóg.

Ha kérdezem tőle, hogy átmész apához? Eltolja magától az apját és belém bújik.

Ha itthon vagyunk 10 percenként beül az ölembe, átkarol nagyokat cuppog puszilgat :-)

Néha igen fárasztó, de úgy vagyok vele kiélvezem amíg lehet, mert pár év múlva tuti tojnak majd a fejünkre :-)


Én úgy hívom őt, hogy árnyék, mert bárhova megyek a lakásban egyfolytában követ :-)

A másik jelző amit a sógorom adott neki anya kullancs, mert állandóan rajtam lóg :-)


Egyébként a szüleimet, nővéremet imádja, nekik is cuppog ha meglátja őket, néha oda is bújik hozzájuk, de rábízni így sem tudom senkire, mert egyből üvölt ha nem lát...

Most is úgy vitte el az apja a szüleihez, hogy potyogtak a könnyei, zengett a lépcsőház, mert én nem mentem, de meg kell szoknia, hogy néha anya nélkül is van élet...

2012. okt. 7. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

De édes!:-)

Amúgy az enyém is ilyen,főleg mostanában, ő 16 hónapos, és nem tudom levakarni magamról. Én szeretem ezt.


De ez annyira édes, hogy elmosolyodtam és meg is könnyeztem a kis lelkét: "bepréselődik a mosdó meg a lábam közé" Itt van előttem az a kis cuki gyerek, ahogy megy az anyja után, és bújik be...Milyen édes:-)

Na szóval nyugi van még ilyen anyám majma :-) A tesóm kisebbik fia is ilyen volt, kinőtte. Gondolom majd a mieink is kinövik.

2012. okt. 7. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!