Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig tart ez még? Én vagyok...

Meddig tart ez még? Én vagyok ilyen béna?

Figyelt kérdés

A babám 2 hónapos, de soha nem hallottam/láttam ilyen sírós babát mint ő :(

Van ötletetek, hogy mi köthetné még le a figyelmét? Mert a zenélő forgó, játszószőnyeg, pihenőszék nem jött be :( Csak sííír, sííír és sííír :( Minden más ráér, nem is kapkodom semmivel, de már kézben sem jó neki. :(

Hasa nem fáj,vagy ha fáj is, nem mutatja jelét. Babakocsiban elvan kb 5 percet :( Ezt kb 1 hete csinálja. Eddig is nagyon sírós volt, de amit 1 hete csinál, az fenomenális, ráadásul nem is alszik :( Éjszaka még csak-csak, de kb minden evés után 1 órán át altatom.(3x kel) Délután pedig 1-2 óránál többet nem alszik, azt is csak szakaszokban és csak akkor ha a mellkasomon fekszik. Ennél még nekem is több az alvásigényem :(

Pénteken megyünk orvoshoz, mindenképpen megemlítem neki.


2012. okt. 8. 08:56
 1/9 anonim ***** válasza:

Ki kéne deríteni, hogy mi a baja, mert ez nem normális.

Szoptatod?

Egyik gyerekemmel voltam így, 6 hetesen derült ki, hogy tejfehérje allergiás. Kivontam MINDEN tejterméket és tejszármazékot tartalmazó ételt az étrendemből, és két nap múlva mintha elvágták volna a dolgot, kis tündér lett, átaludta az éjszakákat.

Mondjuk nála látszott, hogy a hasa fájt, mert a lábait rángatta, és "kiflibe" vágta magát.


Mégis mit csinál, miközben sír? Úgy értem, keze, lába, feje? Hason vagy háton van?


Ha nem javul, én nem várnék péntekig. Az nem normális, ha folyamatosan sír egy baba.

2012. okt. 8. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Csak sír, a fejét nem vágja pl kiflibe, de hadonászik a kezeivel. A lábait ne rángatja fel, ezért gondoltam h csak "anyás" (bár nálam se jó neki) és nem a hasa fáj. Nem szoptatok mr, tápszert eszik sajnos. Az egyik fajtától fájt a hasa láthatóan, így váltottunk kb 2-3 hete, semmi baja sem volt, egészen 1 héttel ezelőttig. A tápszerrel ha gond van, akkor jelentkezhet 2 hét után? Mert mikor váltottunk, olyan kis nyugis volt (ismétlem 2 hétig). Nincs vmi "változó" kor nála? Van egyáltalán ilyen a babáknál? Széklete is van napi 1x, a másiktól az sem volt. Semmi pötty vagy ilyesmi nincs rajta, pukizik sokat. Bemegyünk az ügyeletre, mert sajnos orvosunk nincs, ebben az országban ahol élünk csak ügyeletre lehet vinni, vagy havonta 1x jön az orvos a védőnőhöz, oda kell mennünk és minden környékbeli babát megnéz és ugye péntekre kaptunk időpontot. Említettem én ezt a védőnőnek most pénteken, a válasz annyi volt h dajkáljam sokat (????) de semmi mást nem mondott :(
2012. okt. 8. 09:13
 3/9 Kriszti333 ***** válasza:
53%
Szia! Mintha csak a fiamról írtál volna:) Nekem is 2 hós. Nálunk ez az állapot 2 hétig tartott! Én úgy neveztem h hisztikorszak:) Aztán megfigyeltem h mi váltotta ki! Nincs front?nálunk ez volt a fő ok amiért csinálta illetve mert unatkozott! Abba a korba értek h már le kell őket foglalni!Én is mondtam a dokinak ő meg csak legyintett h majd elmúlik! És el is múlt! Ha hízik,nem hány akkor sztem semmi gond egyszerűen ez a korszak van!Az alvás nálunk azóta se nőtt napi kb 3 óra összesen,de éjszakát többé kevésbé végigalussza!Jah és sajna ő is tápis! Kitartás!!
2012. okt. 8. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hát itt elég változó egy időjárás van, hol süt a nap, hol szakad és ezt fél órás váltakozással... 2 hét alatt majdnem 1 kg-ot hízott, a védőnő mosolygott is rajta, h jól kiugrott a fejlődésben, bár én ezt sem tartottam teljesen normálisnak, mert nagyon megugrott az átlag felett, de szte az, így belenyugodtam. Nem hány, sőőt, kajcsi után alig jön vissza valami és büfizik is nagyokat.
2012. okt. 8. 09:35
 5/9 A kérdező kommentje:
mármint szakad az eső.
2012. okt. 8. 09:35
 6/9 anonim ***** válasza:

A kaja utáni sírás hasfájásra utal pedig! A sok puki is. Nagyon sajnállak egyébként, mert ez szinte kibírhatatlan. Az én babám is ilyen volt az első 3 hónapban, de én tudtam, hogy fáj a pocakja. Halász Juditra ráztam a popsiját, attól megnyugodott. A nem alvás sajnos ekkor babánál gyakori.

Egy orvosi vizit nem fog ártani, de jó lenne, ha szakorvoshoz kerülne. Én az ügyeletben nem bízom. Külföldön nem tudom, hogy működik.

2012. okt. 8. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

A sok puki hasfájásra utal?

Lehet, hogy a pocija fájhat? Pedig a lábai is olyan nyugodtan lent maradnak és büfizik is rendesen ha evett, esténként, fürdés után (ja az kimaradt, hogy csak a fürdésnél nem sír) szoktam maszírozni a pocikáját, biztos ami biztos alapon, sőőt, ilyen olajos cseppeket is iszik, ezt már kb 1 hónapja, ez pocifájásra van.

2012. okt. 8. 09:53
 8/9 anonim ***** válasza:
megoldás a sírásra hasfájásra nem alvásra = hordozókendő
2012. okt. 8. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A lányom nonstop testközelséget igényelt. ALudni is csak rajtam vagy ha mellé feküdtem, ha nem voltam mellette, 5 percen belül felébredt és sírt.

Nehéz volt elfogadnom, de csak 4 hónapig tartott. Addig hordozókendő. És hangja nem volt, én kellettem, vagy más, az a lényeg, hogy kézben, kendőben, apa, nagyik, keresztanya, nagynéni, nagybácsi... bárki testközelsége megfelelt.


hordozo.hu-t ajánlom.

2012. okt. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!