Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisbabás anyukák, Ti mit...

Kisbabás anyukák, Ti mit szólnátok ha így "helyre raknának" benneteket az alábbi helyzetben?

Figyelt kérdés

Nos, a helyzetem a következő: A Párommal jelenleg a nagymamájánál élünk, ugyanis amikor már 3 hónapos terhes voltam kiderült, hogy a Páromat műteni kell, aminek következtében nem vállalhatott munkát. (sem ülőt, sem pedig könnyű ill. nehéz fizikait sem) Mivel a gyógyulása lassan haladt, sajnos a saját lakás gondolatáról le kellett, hogy mondjunk. Így a nagymamája felajánlotta, hogy költözhetünk hozzá, ugyanis van egy nagy üres szobája, ahol nem lakik senki, mi ezzel a lehetőséggel pedig éltünk.

Igaz a Páromnak nem volt munkája akkor, de nekem járt a GYES, plusz mivel főiskolai hallgató vagyok szociális támogatás és tanulmányi ösztöndíj valamint amikor már lehetőségem nyílt rá, visszamentem dolgozni. Az elején szerettük volna ha a rezsit felezve fizetjük, amibe a Párom nagymamája nem egyezett bele. Ragaszkodott hozzá, hogy mindent Ő áll, amíg a Párom munkába nem áll. Mi ebbe nem akartunk beleegyezni de soha nem fogadott el pénzt, a számlákat pedig eldugta előlünk.

Most már van a Páromnak munkája. Úgy egyeztünk meg még anno, hogy a vizet fizetjük mi, mert abból viszonylag sokat használunk. Na azt tudni kell, hogy amíg egyedül lakott az átalány díja kb. 2000 ft volt. Az első pár hónapban nem volt mosógépem így az átalány díjon felül 6 hónap után 17000 ft-ot kellett kifizetnem. Na de utána mosógépem is lett, így most 28ezer forint lett a túlfogyasztás végösszege ... Én kértem tőle, hogy emeltessük meg az átalány díjat, mert nagyon sok lesz a végösszeg, de Ő nem emeltette meg és most kicsit bosszant, hogy egybe ki kell ennyit fizetnem, ugyanis ezt a pénzt inkább a télbe, a téli ruhákba, fűtésbe fektettem volna bele ... Ő sokallta ezt a számlát, nem igazán tudtam vele megérteni, hogy ez az összeg 4 ember vízfogyasztását illetően, 6 hónapra lebontva NEM SOK! (egy olyan 7-8 ezer forint/2hónap) És amikor finoman céloztam rá, hogy mennyire kitolás ez velem, hogy egyszerre kell ennyit kifizetnem, holott vannak más dolgok is amire költök, Ő megjegyezte, hogy ez van, most ezt nekünk kell kifizetni, Ő már így is elég mindent fizet, a gázt, a villanyt, az internetet. Nekem ez olyan szinten rosszul esett, hiszen mi ezt sosem kértük, félreértés ne essék, hálásak vagyunk és voltunk is érte, de felajánlottuk, hogy álljuk a rezsi felét, vagy kicsit többet mint a felét, ezt viszont ő nem fogadta el tőlünk, most viszont olyan szemrehányóan jegyezte meg, hogy ő mennyi mindent fizet, hogy számomra sértő volt ... A Páromnak lejár most az előfizetése és szerettünk volna egy gyorsabb internetcsomagot illetve, több csatornát (mivel 4 ezer forintja maradna meg) természetesen odaadtuk volna az árát, de kerek perec kijelentette most, hogy Ő egyébként sem fogja megemeltetni a csatornák számát mert ettől többet ő nem fog fizetni. Szóval...én úgy érzem nem volt jogos. Én sosem voltam egy ingyenélő fajta, 16 éves koromtól dolgozom iskola mellett, könnyű fizikai gyári munkát végzek lassan 5 éve, ezt megtettem kisgyerek és fősuli mellett is azért, hogy ne szoruljunk rá még több támogatásra ha már így alakult, hogy a Párom nem tud munkát vállalni ... Kicsit kibuktam, mert annyira megtűrve érzem magam, hogy hihetetlen. Bocsi, hogy hosszú lett!


2012. okt. 8. 14:38
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos az ő háza az ő szabályai. Ő már idősebb, lehet nem a legrugalmasabb, pénzügyekben nem a leg megértőbb, de az ő háza ő szabálya.

Tudod nálunk tesómék is beadtak a háztartásba, viszont amit beadtak el is telefonálták. Persze hogy volt hapcihő, hogy anyunak mi lehet a baja mikor beadják a rezsi nem tudom mennyi részét. De azt szegény anyu nem tudta arra költeni, hanem az ő telefonszámlájukra.

Ilyesmitől félnek az anyukák tudod, és ha meg van a pénz, és a végén ugyanannyit kell kifizetni, akkor ne idegesítsd magad, hogy miért így. Ha te elfogadod, hogy ott laksz, akkor fogadd szépen csendben el az ottani szabályokat. És gyüjtsetek, hogy eltudjatok költözni, hogy ilyen részletkérdéseken ne romoljon meg a kapcsolatotok, mert nem éri ám meg.

2012. okt. 8. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Voltak már más vitáink is attól mert nem említem ... Vagyis egy nagyobb volt egyszer, amikor tavaly télen (mert van egy másik unokája akire rendszeresen vigyáz) rengeteget volt itt a másik unoka és szinte egész télen fertőző beteg volt és az én kislányom akkor fél éves volt és rendszeresen megfertőzte őt mindenféle betegségekkel és én már annyira sajnáltam szegényt és próbáltam elmagyarázni akkor neki, hogy elhiszem, hogy az is unoka meg minden csak annyit kérek, hogy vagy kezelje egy orvos őt, vagy ha beteg, csak amíg meggyógyul lehetne a másik mamájánál mert az én gyerekem issza meg a levét. És akkor annyit mondott, hogy ő nem fogja ezt megtenni és ha én úgy gondolom a saját gyerekem nincs itt jó helyen vagy biztonságban, foghatom a cuccom és mehetek vissza a szüleimhez, ha ott jobb addig míg úgy érzem, hogy itt veszélyben van. Utána abból akkora vita kerekedett, hogy kerek perec ránk vágta az ajtót és azt mondta ha itt nem volt jó, majd megtudjátok. Na az elég durva volt ... De én azóta meg sem merek szólalni. Felfogtam, hogy nem a miénk a lakás (ezt persze eddig is tudtam) de az, hogy soha semmivel kapcsolatban nincs az embernek szava, szerintem nem egy fair dolog. Én ha idefogadok magamhoz valakit, nem azon az alapon, hogy vagy minden tetszik úgy ahogy én mondom, vagy akkor mehetsz.
2012. okt. 8. 15:00
 13/19 anonim ***** válasza:
76%

Ha jól értem, több mint 1 éve éltek ott és nem szálltatok be a rezsibe. És így nem sikerült összeszedni a kauciónak valót?


Ne haragudj, de ha AKARNÁTOK, már elköltöztetek volna. De így nektek nagyon kényelmes.

2012. okt. 8. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

"De ki tudom fizetni, van félretett pénzem, nagyon sokat megspóroltam, pontosan a télre! Ugyanis nagyon sok helye van a pénznek, én több szobát szeretnék fűteni idén (minimum kettőt) mert ez sem lett tavaly "megengedve". Direkt arra spróltunk, hogy télen a fűtést mindenféleképp ki tudjuk fizetni. Illetve a kicsinek is kellenek téli ruhák, nekem sincs sajnos cipőm sem, meleg ruháim, nagyon lefogytam, minden ruhám csak lóg rajtam. Nyelvvizsgázni is szeretnék, arra is félre lett téve a pénz. Plusz vannak vésztartalékok"


Itt azt írod, hogy tettetek félre erre arra, meg van VÉSZTARTALÉK. De mégsem tudsz egyszerre 60000 kauciót kifizetni. Akkor most hogy isvan ez a vésztartalék??? Vagy a vésztartalék csak 5000 vagy nincs is?

Kicsit zavaros amit írsz

2012. okt. 8. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Nem zavaros amit írok, csak nem tudom, valószínűleg nem érthető. Csak a kaució 60 ezer, ezen kívül vannak háztartási gépek amiket meg kellene venni például (csak ezeket nem akartam részletezni) van egy nagyobb tartozásunk, nyelvvizsga, TÉL, és egy fizetés ami 65 ezer forint. plusz a gyes-em. Nem, egyáltalán nem kényelmes ez nekünk, de a bizonytalanra mégis hogy vállaljunk albérletet? A Páromnak most járt le a próbaideje. Ha kényelmes lenne miért panaszkodnék? De mindegy, nem magyarázkodom, nem muszáj elhinni. Nekem attól, hogy ki mit hisz, nem könnyebb. Én is szeretnék saját életet. És nem a költözés, meg nem a rossz viszony volt a kérdés lényege, csak az, hogy miért tett ilyen szemrehányó megjegyzést, holott sosem akartam ingyen itt lakni. Ennyi.
2012. okt. 8. 15:22
 16/19 anonim ***** válasza:

Ha arra akarsz választ, hogy miért tett ilyen szmrehányó megjegyzést, akkor kérdezd meg őt!!!

Senki nem lát a fejébe

2012. okt. 8. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Ahogyan már leírtam 16 éves korom óta dolgozom, a szüleim sem élnek könnyű helyzetben. Amióta itt élünk, itt a háztartás, a pici, dolgoztam és tanultam, akkor miért gondoljátok, hogy az a kényelmes fajta vagyok? A kényelmes fajta ül a seggén és várja, hogy eltartsák. Én igyekeztem mindent megtenni amit a Párom ezidáig nem tudott, hogy esetleg csak a rezsi terén szoruljunk támogatásra de ne kelljen a szüleink nyakára járni, hogy jaj még ezt is meg kell venni meg azt is. Mindent de mindent igyekeztem önerőből megteremteni magunknak, 20 évesen a legtöbb ember szülői támogatással indul el, minket hála Istennek ezen kívül, hogy a rezsit a mama fizeti, nem kellett pénzzel "nyomni". Nem voltam soha az a kéregetős, mások nyakán élő fajta. Az, hogy ide kellett költöznünk elsősorban nem miattam alakult így, hanem a Párom miatt, gondolom leginkább miatta ajánlotta fel ezt a Mamája. Nem értem miért kell rögtön azzal dobálózni, hogy nekünk ez kényelmes. Nem kényelmes. De amikor édesanyámmal beszélgettem az albérletről, illetve anyósommal is átrgátam ezt a témát, mindketten úgy vélték, hogy ilyen bizonytalan állásra, nem érdemes beleugrani az albérletbe. A férjem jutalékos munkát végez, ha nincs megfelelő teljesítménye két perc alatt kirakják.
2012. okt. 8. 15:28
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Mit szólnék hozzá? Hát megbántódnék az biztos.

De én már éltem így gyerekkel együtt a szüleimmel. És őszintén? Nem volt sokkal jobb a helyzet mint ahogy olvasom nálatok. Jó fűtésen, meg beteg gyerek vigyázásán nem volt veszekedés ( mivel ilyen gond nem volt), viszont minden máson volt. Elváltam és a szüleim kérleltek menjek hozzájuk haza a gyerekkel, mind jó lesz.

Eleinte jó is volt. Aztán később már nem. A gyereknevelés terén szinte egy szavam nem lehetett. Kérkedtek boldog-boldogtalannak hogy ők mi mindent vettek az unokájuknak, és hogy hát ők, meg ők stb.

Volt hogy már szóvá tettem a saját anyámnak hogy a gyerek az enyém.


A koronát azt tette fel, amikor nagy nehezen megismerkedtem és összejöttem egy férfival. Annyira kedves volt, hogy meghívott minket a lánykámmal egy wellnessfürdőbe ( hogy ott a gyerkőc is jól érzi magát és majd könnyebben összehaverkodnak stb.). Mivel dolgozott előtte ezért kb. 17.00-ra értünk oda a fürdőbe. Mondanom sem kell a lányom mennyire be volt zsongva, vízimádó. Akkor már kb. 5 éves volt. Nagyon-nagyon jól éreztük magunkat, hatalmasakat játszottunk, nevettünk. Látszott hogy ők ketten is nagyon megszerették egymást. Nehéz volt a leányzót kiimádkozni a vízből. meg őszintén? Nagyon hamar elment az idő, szombat volt, másnap mindketten szabadok voltunk, a gyerkőcnek sem volt ovi, így nem is zavartattuk magunkat hogy lassan elmúlt este 9 óra is. Aztán öltözés stb.

És a párom meghívott minket a mc'donaldsba, mert mire elkészültünk már csak az volt nyitva, és a lányom amúgy is imádja.Mire odaértünk már bőven elmúlt 10 óra. Megvacsoráztunk és utána a lánykám még szeretett volna sétálni a főtéren mert ilyen sötétben, kivilágítva még nem látta az üzleteket ( ráadásul közeledett a karácsony, így még díszfényben is volt a város) Hát jó sétáltunk egyet.

Hazafelé az út bő fél óra. Tehát éjfél előtt érhettünk haza.

A szüleim már kint (!!!) vártak minket, tiszta ciki volt felnőtt fejjel. Gyors elbúcsúztam a páromtól és már mentünk is be. Na ott aztán megkaptam a fejmosást, édesapámtól pláne. Hogy most aztán ez volt az első és utolsó ilyen, ezután nem megyünk sehova meg stb. stb. Meg őneki aztán ne magyarázzam meg hogy még meg is vacsoráztunk, mégis hol ettünk volna ilyen későn stb. stb.

Azt hittem nem hiszek a fülemnek!

Felnőtt, gyermekes anyukaként úgy ki lettem osztva mintha egy 15 éves kislány lennék aki elfelejtett időben hazamenni...


Na, ott és akkor eldöntöttem hogy el kell költöznöm onnan.


Azóta már eltelt pár év, különélünk a párommal és a lányommal. Úgy érzem soha többet nem tudnék alkalmazkodni senkihez sem, még a szüleimhez sem. Bőven elég amikor látogatóba megyünk hozzájuk.

2012. okt. 8. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Hát én is megbántódnék, de tény, hogy az idősek elég "zizik" tudnak lenni, nem is gondolnád. Elszólsz valamit, akár poénkodsz, ők meg a hátad mögött félreértelmezik és megsértődnek hülyeségeken - saját példa. A fentiek elég érthetetlenek, ha egyszer nem fogad el semmit utána meg a fejedhez vágja, na az nem fair - de az élet sem az, sajnos. Talán figyeld ki, amikor jókedvében van (akár "nyalizhatsz" is kicsit, de jól néz ki mama, nagyon finom volt amit főzött, hogy csinálta, stb, stb, hadd beszéljen..és utána elő lehetne hozni szépen értelmesen, hogy akkor anyagilag így és így lenne jobb, blabla. Az meg hogy te mit gondolsz róla magadban, maradjon köztetek és lépj túl rajta, lesz még elég bosszankodnivaló a jövőben. Ezt tudnám csak mondani, ha egyszer képtelenség, hogy elköltözzetek....internetre meg vegyetek mobilnetet, azt ti fizetitek úgyis.
2013. aug. 15. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!